Neler Yeni

Hangi Din doğrudur acaba ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Sedanur ERTÜRK
Merhabalar 2021 Ateist olmuştum .Şuan kafam çok karışık hangi din doğrudur? bi dine inanmak istiyorum kafamda sürekli boşluk var.
Doğru yolu bulmak istiyorum Hangi dine inanmalıyım acaba kafam çok karışık.Hergün Kalbime ağrılar giriyor neden böyle şeyler yaptım diye kendimi sorguluyorum.
4 tane büyük din var
1.Hristiyanlık
2İslamiyetlik
3.Yahudilik
4.budizm
Son din İslam'a davet ediyorum sizi.

ensareiz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
565
İsim
Ensar Polat
Merhabalar 2021 Ateist olmuştum .Şuan kafam çok karışık hangi din doğrudur? bi dine inanmak istiyorum kafamda sürekli boşluk var.
Doğru yolu bulmak istiyorum Hangi dine inanmalıyım acaba kafam çok karışık.Hergün Kalbime ağrılar giriyor neden böyle şeyler yaptım diye kendimi sorguluyorum.
4 tane büyük din var
1.Hristiyanlık
2İslamiyetlik
3.Yahudilik
4.budizm
İslam'dan devam hocam

TamerKs

80+ Silver
4 tane büyük din var
1.Hristiyanlık
2İslamiyetlik
3.Yahudilik
4.budizm
Din bu şekilde seçilmez buradan sana cevap yazan kişiler 9 yaşında Tiktok izleyen hedef kitleden olabilir dolayısıyla cevaplara bakılarak dinini seçmemelisin. Ben Müslümanım ve sağlam argümanlarım var eğer Uzun uzun dinlemek istersen bu videoyu sakin bir şekilde izleyebilirsin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
213
İsim
Ahmet
Din bu şekilde seçilmez buradan sana cevap yazan kişiler 9 yaşında Tiktok izleyen hedef kitleden olabilir dolayısıyla cevaplara bakılarak dinini seçmemelisin. Ben Müslümanım ve sağlam argümanlarım var eğer Uzun uzun dinlemek istersen bu videoyu sakin bir şekilde izleyebilirsin.

ACM'yi göklere çıkarmayı bırakın artık adam kendi dedi ben ehli sünnet olmayı bırkaıyorum diye ilmi var ama doğru kullanmıyor

1719235458417.png

TamerKs

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
213
İsim
Ahmet
konu ile ne alakası var? şahısı övmedim. Oradaki açıklamaları ve argümanları çok sağlam diye attım sadece.
işte birisi bu adamı genel olarak doğru yolda sanabilir ondan dolayı uyarmak istedim

-nisay

80+ Bronze
İsa Tanrının yani Rab’ın insan bedenindeki halidir ayrı şeyler değillerdir. Baba Oğul Kutsal Ruh üçlemesini tam olarak bilmeden böyle çıkarımlarda bulunmayın.
3 tanrı vardır ama hepsi bir vucüttur gibi bir şey bu dediğin. buda mantıklı gelmiyo. isa tanrı mıdır evet. kutsal ruh tanrı mıdır evet. baba tanrı mıdır evet. baba isaya eşit midir hayır. bunun tevilinide senin dediğin gibi yapıyolar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

ACM'yi göklere çıkarmayı bırakın artık adam kendi dedi ben ehli sünnet olmayı bırkaıyorum diye ilmi var ama doğru kullanmıyor
burada kast ettiği ''ehli sünnetten istifa ediyorum'' mevzusu senin sandığın gibi bir şey değil. ehli sünnettir yani kendisi.

F4IRFL4Y

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,368
İsim
Cengiz
4 tane büyük din var
1.Hristiyanlık
2İslamiyetlik
3.Yahudilik
4.budizm
2020 Yılından Beri Ateist'im Bunu Dilede Getiren Biriyim Korkumda Yok Bu Zamana Kadarda Öyle Bir Boşluk Yaşamadım Sen Herhalde Yaşın Küçük Ve Sırf Allah Kitap Dalgaya Vurup Sorumluluk Yerine Getirmemek İçin Oldun Var Sayıyorum Bu Pazardan Ekmek Almaya Benzemez Neye İnanıyorsan O Ol Ben Tanrıya Kitaba İnanmıyorum Kendimide Buna Göre Geliştirdim Araştırdım Okudum Ve Optimize Ettim Hangisi Yakın Hissediyorsan Ona İnan
Mesaj otomatik birleştirildi:

direkt bir din üzerinden olmadan tanrıya inanabiliyor muyuz acaba
Deizim İnancıdır Tanrı Olduğunu Kabul Eder Ama Peygamber Ve Kutsal Kitapları Kabul Etmez

Furkan_Demir

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
403
İsim
Furkan Demir
اِنَّ الدّ۪ينَ عِنْدَ اللّٰهِ الْاِسْلَامُ۠

Muhakkak ki Allah katında (yegâne) din, İslâm'dır!

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
935,802
Üyeler
147,014
Son üye
wissy
Top Bottom