Neler Yeni

Lossless Scaling Fps düşürüyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
himmet arda sargın
Herkese merhaba bugün DA youtube videosundan görerek losseless scaling uygulamasını satın aldım . alırken büyük hevesle aldım çünkü sistemim eskidiği için artık çok eski oyunlarda bile fps problemi yaşıyorum.
Sorunum şu uygulamanın vaadettiği şey fpsi neredeyse 2ye katlayacağı fakat ben programı aktif ettiğim anda fps'im 20lere çöküyor ve acayip bi şekilde oynanılamaz hale geliyor(gta5 ve fifa22).
sistemim hp omen 17 laptop i7 8700 gtx 1050ti 16gb ram yardımcı olursanız sevinirim
teşekkürler

Ekler

• resim_2024-07-07_224130887.png
    resim_2024-07-07_224130887.png
    22.6 KB · Hit: 976

emreBeoa

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,908
İsim
Emre siyah
uygulama zaten oyundaki lagı bayağı bir arttırıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
himmet arda sargın
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
MsiAfterBurner, gibi programlar Frame Gen'in yarattığı sanal kareleri göremiyor.
Frame Gen fpsi gerçekte düşürüp, yazılımsal arttırır.
Zaten donanım arşivi videosunda bu işleniyor, tam izlememişsiniz videoyu.
hocam mantığı sanal kare yapıp fpsi sistemi daha fazla zorlamadan sanal olarak artırması değil mi ? Videodaki gow örneğinde de normalde fps 40-45 iken uygulama aktif edilince 95'e çıkıyor 20 fps'e düşmüyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

videodaki ayarlari dogru yaptiginiza emin misiniz hocam? pencere modu vs.
evet hocam özellikle dikkat ettim hatta kendim görüntü kalitesini de boşverip videoda hocamızın açma dediklerini de açıp denedim ama sonuç nafile

Ceasar123

80+ Bronze
hocam mantığı sanal kare yapıp fpsi sistemi daha fazla zorlamadan sanal olarak artırması değil mi ? Videodaki gow örneğinde de normalde fps 40-45 iken uygulama aktif edilince 95'e çıkıyor 20 fps'e düşmüyor.
Videoyu hala izlememişsiniz.
Videodaki gibi uygulama içinden açıp FPS'i görürsünüz.
En azından akıcılıktan farketmeniz lazım.
Grafikleri yükseltip zorlayın.

Ayrıca Frame Gen ile gerçek FPS düşer, sanal kareleri işlemeye çalışır.
Ama sanal kareler ilede fps artar.
Yani senin afterburner toplam kare hızını değil, gerçek kare hızını görüyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
himmet arda sargın
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Videoyu hala izlememişsiniz.
Videodaki gibi uygulama içinden açıp FPS'i görürsünüz.
En azından akıcılıktan farketmeniz lazım.
Grafikleri yükseltip zorlayın.

Ayrıca Frame Gen ile gerçek FPS düşer, sanal kareleri işlemeye çalışır.
Ama sanal kareler ilede fps artar.
Yani senin afterburner toplam kare hızını değil, gerçek kare hızını görüyor.
hocam demek istediğinizi anladım afterburner fpsi anlam ifade etmiyor orası 40 olsa da oyundaki akıcılık artar 80 fps gibi oynarsın diyorsunuz.
fakat siz benim demek istediğimi alamadınız sanırım ben bırakın akıcılığı oyunda hareket edemiyorum normalde açık değilken normal şekilde arada droplarla oynarken uygulamyı aktif ettiğim anda devasa bir drop yiyorum ve hareket dahi edemiyorum sorunum bu .

Leozin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Emir Buğra KURT
hocam demek istediğinizi anladım afterburner fpsi anlam ifade etmiyor orası 40 olsa da oyundaki akıcılık artar 80 fps gibi oynarsın diyorsunuz.
fakat siz benim demek istediğimi alamadınız sanırım ben bırakın akıcılığı oyunda hareket edemiyorum normalde açık değilken normal şekilde arada droplarla oynarken uygulamyı aktif ettiğim anda devasa bir drop yiyorum ve hareket dahi edemiyorum sorunum bu .
Oyunu tam ekran modunda açıyor olabilir misin? Pencere veya kenarsız pencere olarak oynaman gerekir.

Ceasar123

80+ Bronze
Ayarlarınızı tamamen videodaki gibi yapıp oyunu kenarsız pencrelide oynarmısınız?
Ayrıca oyunda eğer F.G ve diğer görüntü ölçeklendirme teknolojilerini kapatın.

Massive1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Berat Efe Çalar
Hocam bende bugun aldım denedim epic den rdr açtım herşeyi de dogru yaptım ama program hem çalışmıyor hemde sol üstte fpsi göstermiyor bide aşırı oyun gecikmesi yükselir shift e basıyorum 5 sn sonra kosmaya baslıyor garip bir sekilde galiba epic den destek vermiyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
himmet arda sargın
Ayarlarınızı tamamen videodaki gibi yapıp oyunu kenarsız pencrelide oynarmısınız?
Ayrıca oyunda eğer F.G ve diğer görüntü ölçeklendirme teknolojilerini kapatın.
nvidia geforce açık ondan dolayı yapıyor olabilir mi ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Oyunu tam ekran modunda açıyor olabilir misin? Pencere veya kenarsız pencere olarak oynaman gerekir.
hayır hocam pencerelide açıyorum

iTee

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
İhsan Tekerek
Şu an Frame Gen gibi teknolojilerin çok gereksiz ve boş bir özellik olduğunu düşünüyorum fps düşükse fg açtığımızda mouse gecikmesi baya artıyor ve fps sanki daha düşükmüş hissi veriyor ekranda fazla kare görsem dâhi yani FG gibi teknolojilerin hala geliştirilmesi gerektiğini düşünüyorum ben şahsen 50, 60 fps aldığım bir oyunda FG açınca yazılımsal FPS im 100 200 de olsa mousemde gecikme olduğu zaman sanki fps daha da düşmüş gibi hissediyorum çok rahatsız ediyor.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
971,785
Üyeler
153,608
Son üye
sinaninci
Top Bottom