Neler Yeni

10 yıllık Apple deneyimim ve sonuçları

EsdeathSama

80+ Bronze
2014 yılı itibariyle çıkan iPhone 6 ile telefon dünyasına atıldım. Uzun yıllar aşırı memnun olarak kullanmamın sonucu zamanında vermiş olduğu değişim ve eskime sebebiyle 2021 başında 12 miniye geçtim. Fark ettiğiniz üzere daha popüler kültür kölesi değilim 7 yılın ardından telefon değiştirmişim :) 2024 itibariyle bataryamın ölmesi sonucu ve biraz daha büyük bir telefon istememin ardından parayı hazırlayıp 15 pro modeline bakındım fakat 16nın çıkmasına az kaldığından dolayı idarelik olarak 14 veya 13'e baktım. 14 ve 13 arasında ram dışında kelimenin tam anlamıyla hiçbir fark olmamasından dolayı fazla para vermeyip 13ü aldım. Bu süreçte s24 ve s24+ modellerini denedim ve androide alışamadığım bahanesiyle vazgeçtim. Şuan geldiğim nokta ise keşke 12 minimi tamir edip biraz daha kullansaydım yönünde oldu çünkü gerçekten appleda yenilik olarak hiçbir şey yok. Telefonu alalı yaklaşık 1 ay oldu ve ben katlanamıyorum artık verdiğim paraya. 1 aylık telefonu satıp birdaha apple yüzü görmemek üzere s24+ veya ultraya geçmeyi düşünüyorum. Çünkü gidip 15 veya 16 alsam bile elimdeki tek fark dinamik ada olacak ve bence aşırı boş bir özellik.
Apple'ın telefonları yavaşlatmasından sürekli yenilerini iteklemesinden bıktığımı fark etmiş biri olarak tüm andorid kullanıcılarına ettiğim haksızlıktan dolayı başımı öne eğiyorum.
İçimi dökmemi okuduğunuz veya okumadan geçtiğiniz için teşekkür ediyorum. Sizin Android vs iOS hakkında görüşlerinizi öğrenmek isterim.

chade

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
518
İsim
chade
herkes bir konuda hemfikirdir ki iphone gerçekten çok kaliteli bir telefon. gerek yazılımsal gerek de donanımsal olarak. ama yine herkes bir konuda hemfikirdir ki apple son yıllarda kameranın açısını değiştirmek dışında pek bir değişiklik yapmayıp aynı telefonu satarak kullanıcılarını tokatlamaya çalışıyor, hatta tokatlıyor. herkes son model iphone u alacam diye uğraşıyor. samsungun son çıkan telefonları gerçekten çok güzel. şimdiden hayırlı olsun

EsdeathSama

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
herkes bir konuda hemfikirdir ki iphone gerçekten çok kaliteli bir telefon. gerek yazılımsal gerek de donanımsal olarak. ama yine herkes bir konuda hemfikirdir ki apple son yıllarda kameranın açısını değiştirmek dışında pek bir değişiklik yapmayıp aynı telefonu satarak kullanıcılarını tokatlamaya çalışıyor, hatta tokatlıyor. herkes son model iphone u alacam diye uğraşıyor. samsungun son çıkan telefonları gerçekten çok güzel. şimdiden hayırlı olsun
Kalite algısının son yıllarda değiştiğini düşünüyorum, iphone 6 muazzam bir telefondu gerçekten diğer insanlara karşı ayrıcalıklı yaşıyormuşum gibi hissettiriyordu. Ama artık 12 serisinden itibaren hiçbir değişiklik ve kalite namına bir şey yok. En azından 11den 12ye geçişte güzel bir ekran gelmişti. Ekosistem kullanmak tam bir hapishane gibi hissettiriyor. Elimdeki airpods ve apple watchı elden çıkarıp samsunga geçeceğim. Yani en basitinden apple watchı samsung cihazımda kullanmanın herhangi bir yolu yok.
- olarak telefonda sözde nfc var ama apple pay türkiyeye gelmekle uğraşmıyor, 3 parti uygulama yani binevi bankalara izin vermiyor ee ben bu nfcyi ne yapayım o zaman?

MehmetV2

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,227
İsim
Mehmet emre börekçi
İphone'nun sadece gösteriş amaçlı alınan bir telefon olduğunu düşünüyorum zira teknolojiyle azıcık içli dışlı olan birisi f/p olarak ne kadar rezalet olduğunu rahatlıkla görecektir

johan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,433
İsim
ismail
Appstore'un ucube fiyatlandırmasından dolayı çok daralıp s22u geçmiştim bende. Ek olarak şarj aletiyle gezmekten sıkılmıştım. Geçtikten sonra alınan en iyi karar olduğunu anlıyorsun.

Cavuskerem

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,276
İsim
Kerem Çavuş
aynı şekilde 2019da iphone 11 almıştım bozulmasıyla birlikte aynı fiyat olmasından dolayı i13 ve s24 arasında kalıp s24 tercih ettim , s24 geçmekle en iyisini yaparsın daha önce hiç android kullanmadığım halde çok kolay alıştım , alışamadığım birkaç şey var ama sorun olacak derecede değil

EsdeathSama

80+ Bronze
aynı şekilde 2019da iphone 11 almıştım bozulmasıyla birlikte aynı fiyat olmasından dolayı i13 ve s24 arasında kalıp s24 tercih ettim , s24 geçmekle en iyisini yaparsın daha önce hiç android kullanmadığım halde çok kolay alıştım , alışamadığım birkaç şey var ama sorun olacak derecede değil
Aynı durumdayım ve ben maalesef iphone 13 tercih ettim. Şuan 1 aylık telefonu satıp zarar edeceğim ama olsun bu hapishaneden çıkmaya değer.

Cavuskerem

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,276
İsim
Kerem Çavuş
Aynı durumdayım ve ben maalesef iphone 13 tercih ettim. Şuan 1 aylık telefonu satıp zarar edeceğim ama olsun bu hapishaneden çıkmaya değer.
en azından android kadar değer kaybı olmuyor çok bir kaybınız olmaz umarım , takas kampanyası varsa ona da bir göz atın

EsdeathSama

80+ Bronze
en azından android kadar değer kaybı olmuyor çok bir kaybınız olmaz umarım , takas kampanyası varsa ona da bir göz atın
Takas kampanyaları appledan apple'a samsungtan samsung'a olmuyor mu? Yani ben yapmak istesem büyük ihtimalle telefonumu easycep vb. platforma satmış olacağım çokda takas gibi olmayacak.

Cavuskerem

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,276
İsim
Kerem Çavuş
Takas kampanyaları appledan apple'a samsungtan samsung'a olmuyor mu? Yani ben yapmak istesem büyük ihtimalle telefonumu easycep vb. platforma satmış olacağım çokda takas gibi olmayacak.
Belli bir güncellikte her markayı alıyorlar ve sistem ek +5000tl veriyor

EsdeathSama

80+ Bronze
Belli bir güncellikte her markayı alıyorlar ve sistem ek +5000tl veriyor
N11 30500tl ön teklif verdi trendyol 27000tl. Bence sarı site vb yerde bir alıcıya satsam 32 civarına okutabilirim.

EsdeathSama

80+ Bronze
24.07.2024 tarihli hortlatma: Paraya kıyıp Mediamarkt mağazasından S24 ultra ve galaxy buds 3 ikilisini aldım. Şuana kadar vermiş olduğum en iyi karar olduğunu söyleyebilirim. Oyun oynarken bile iphone'un normal kullanımından daha az ısnıyor ve aşırı performanslı olduğunu belirteyim.
Arayüz konusunda one ui çok başarılı ve işlevsel olduğunu düşünüyorum.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
974,976
Üyeler
154,162
Son üye
felina0
Top Bottom