Neler Yeni

Laptobun klavyesine çay döküldü.

Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
umut aytekin
Laptobun klavyesine çay döküldü. Kabasını sildikten sonra içini açtım, fön makinesi ile kuruladım. Parçaları sök tak yaptım. Tuşa basınca ışık yanıyor Ama görüntü gelmiyor. Ekrana giden kabloyu da sök tak yaptım.

Bilgisayar mefta mı oldu ne yapmak lazım?

'SteeL

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
96
İsim
Mehmet B
Yanlış Bilgilendirme
Evet, hata ettim. Kurtarmanın bir yolu yok mudur? Kurumaya bıraksam.
Yoksa görüntü donanımları kullanılmaz hale mi gelmiştir
Hocam tekrar sökün Fan ve sogutma plaklarınıda sökün anakartı muslugun altında iyice fırça ile köpükleyip temizle ve güneşin altına koy 3 4 saat dursun ondan sonra toparla .

Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
umut aytekin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam tekrar sökün Fan ve sogutma plaklarınıda sökün anakartı muslugun altında iyice fırça ile köpükleyip temizle ve güneşin altına koy 3 4 saat dursun ondan sonra toparla .
Anakartı, Musluğun altında, fırça ile yikayim, sonra güneş altında 3-4 saat bekleteyim.
İşe yarar mı ki?

Rednite

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Arda Gedik
bilgisayarın sökülebilen bütün bileşenlerini söküp hepsini tek tek temizle sonra iyice kurut hala daha görüntü yoksa bilgisayarcıya götürmekten başka bir çare yok galiba

'SteeL

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
96
İsim
Mehmet B
Hocam 3 yıl organize sanayide kart tamiratı yaptım.
Kartınıza çay dökülmüş çayın kalıntıları anakartın üstünde kalıp oksit yapacaktır bunuda geçirmenin tek yolu iyice fırça ile yıkamak
içiniz rahat olsun hiçbir sorun olmaz
yalnız sadece anakartı yıkayın ve güneşin altında iyice kurusun.

faedesz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Furkan
Hocam çay şekerli miydi aynı olayı yaşadım çay şekerliyse anakartın oksitlenecektir o bilgisayar geri dönmez hakkın rahmetine kavuşmuştur benim bilgisayarım da sizlere ömür yenisine bakın derim

'SteeL

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
96
İsim
Mehmet B
Hocam çay şekerli miydi aynı olayı yaşadım çay şekerliyse anakartın oksitlenecektir o bilgisayar geri dönmez hakkın rahmetine kavuşmuştur benim bilgisayarım da sizlere ömür yenisine bakın derim
çay yeni dökülmüş oksite dedigimiz yapıt sıvı üstünde kuruyup üstünden 1 2 gün geçtikten sonra oluşur .
hemen yıkarsa sorun olmaz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
umut aytekin
Böyle bir durumda çok mantıklı anakartı yıkadıktan sonra iyice kurutup takarsan en ufak sorun olmaz.
Olum madem yıkadıktan sonra düzeliyor, çay dökülünce niye bozuluyor? Senin mantığınla direkt anakartı kurutsak sorun düzelecek.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
950,273
Üyeler
149,698
Son üye
Onur_05
Top Bottom