Neler Yeni

Çözüldü✓ Laptobun klavyesine çay döküldü.

bitmiyobxe

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
166
İsim
bitmiyo
Laptobun klavyesine çay döküldü. Kabasını sildikten sonra içini açtım, fön makinesi ile kuruladım. Parçaları sök tak yaptım. Tuşa basınca ışık yanıyor Ama görüntü gelmiyor. Ekrana giden kabloyu da sök tak yaptım.

Bilgisayar mefta mı oldu ne yapmak lazım?

'SteeL

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
178
İsim
Mehmet B
Düzgün bir uslupla mesaj yazın .
çay farklı birleşenlerle oluşan bir sıvıdır döküldügü yerde kurursa kalıntı bırakır
su ise saftır kalıntı bırakmaz

bitmiyobxe

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
166
İsim
bitmiyo
Hocam çay şekerli miydi aynı olayı yaşadım çay şekerliyse anakartın oksitlenecektir o bilgisayar geri dönmez hakkın rahmetine kavuşmuştur benim bilgisayarım da sizlere ömür yenisine bakın derim
Allahtan çayı şekersiz içiyorum. Çay klavyeye döküldü ama anakarta bir iki damla girmiş. Onu da hemen söküp temizledim.

Normalde görüntü vardı ama fön makinesi tutunca görüntü gitti. Hata ettim.

umuttt

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,534
İsim
umt
Discord
umt#4257
fön makinası ters yönde etkiden dolayı kısa devre yapip cihazi direkt bozar diye biliyorum

jordanmsd

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
123
İsim
Mesut Sarıkaya
Hocam tekrar sökün Fan ve sogutma plaklarınıda sökün anakartı muslugun altında iyice fırça ile köpükleyip temizle ve güneşin altına koy 3 4 saat dursun ondan sonra toparla .
Gerçekten komik değilsiniz. Ehliyet konusunda da aynısını yaptınız. Millet yardım istemek için konu açıyor siz dalga geçiyorsunuz.

xTURANN

80+ Bronze
Kendin yapabileceğin şeyleri yap. Çeşme suyunun altında yıkamak ne kadar mantıklı bilmiyorum ama çeşitli özel sıvılarla yıkanıp iyi kurutulduğunda çalışabiliyor. Ayrıca, fön makinesi ile kısa devre yaptırdıysan işin zor.

İlk etapta sen yap, yıka kurut. Termal macununa kadar yenile. Gerekirse padleri çıkar, güneşte sabitleyip kurut. ( Uçabilirler ! )
Baktın düzelmedi, bastığında da güç gelmiyor bu sefer, direkt markaya mail at. Tüm her şeyi düzgün ve doğru şekilde anlat.
Hatamın farkındayım, ben sadece buna bir çözüm arıyorum. Çıkabilecek ücretlere razıyım falan de. Mutlaka yardımcı olacaklardır.
Bu tarz durumda markanın yurt dışı servislerine mail atman pek olumlu sonuçla karşılanmayabilir, ucuz zaten git bi tane daha al mantığında olabilirler.

'SteeL

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
178
İsim
Mehmet B
Gerçekten komik değilsiniz. Ehliyet konusunda da aynısını yaptınız. Millet yardım istemek için konu açıyor siz dalga geçiyorsunuz.
Bilgin olmadıgı konular hakkında fikrinde olmasın 3 yıl boyunca belki binlerce kart yıkadım hiçbirinde sorun yaşamadım aksine yararını gördüm.
Ayrıca ehliyet konusuna gelecek olursak konu zaten trol bir konuydu öyle konuya ciddi bir mesaj yazılamazdı.

bitmiyobxe

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
166
İsim
bitmiyo
Laptobun klavyesine çay döküldü. Kabasını sildikten sonra içini açtım, fön makinesi ile kuruladım. Parçaları sök tak yaptım. Tuşa basınca ışık yanıyor Ama görüntü gelmiyor. Ekrana giden kabloyu da sök tak yaptım.

Bilgisayar mefta mı oldu ne yapmak lazım?
Dostlar, uzun uğraşlar sonucu sonunda ekranı getirmeyi başardım.

Tek tek parçaları söküp kuruladım. Defalarca sök tak yaptım. En sonunda anakartı tinerle iyice fırçaladım. Ve sonunda ekran geldi.

Bu süreçte anakarta fön makinesi tutmamak gerektiğini öğrenmiş oldum.

Çay veya su dökülmesi durumunda öncelikle kabasını bezle silin. Sonrasında laptobu açıp içindeki içinde parçaları tek tek söküp kurulayın. Eğer dökülen çaysa ve üstüne çay şekerliyse anakartı selülozik tiner ile fırçalayın (Fırça veya tiner zarar verir diye korkmayın bol bol tinerleyin). Tiner uçtuktan sonra parçaları birleştirin ve donanımların zarar görmemiş olmasına dua edin.

Yorucu bir süreçti ama sonu mutsuz bitmedi allahtan.

Top Bottom