Neler Yeni

GIGABYTE B550M-K anakart ryzen 5 5600 işlemci undervolt

Mgvjett

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Emin Yıldız
Öncelikle merhaba sistem yaklaşık 5 gün önce elime aldım oyunlarda pbo açık galiba o halde 4.4 ghz 4.2 ghz ile 90-95 derecelerde takılıyor.1.25 volt civarlarında ryzen master aracılığı ile 4.2 ghz 1.070 voltta stabil performans alıyorum fakat biosa bunu nasıl işleyeceğim bilmiyorum.msi ve asus anakartlarda hemen override mod açıyorlar gigabyteın menüsü karışık geldi gigabyteım menüsünü bilenler uv işlemi yapmamda buradan yardımcı olabilir mi manuel frekans girdikten sonraki sıcaklık değerlerinide ekliyorum şuan işlemcinin termal macununuda cooler master mastergel maker ile değiştirdim pbo modunda 4.4-4.2 ghzde 85 dereceyi görüyorum under volt ile hedefim 70 derece civarlarına inmek teşekkürler.

Ekler

• IMG_2205.jpeg
    IMG_2205.jpeg
    2.8 MB · Hit: 17

memruh

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
162
İsim
ahmet saplı
hocam aynı işlemci mevcut soğutucu ararsan eğer id cooling se 234 argb deli gibi soğutuyor boşta 40 derece oyunlarda 55 60

ramowarr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Ramazan kaya
gigabyte da direkt favorites den bile ayarlayabiliyorsun basit şekilde

Mgvjett

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Emin Yıldız
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam aynı işlemci mevcut soğutucu ararsan eğer id cooling se 234 argb deli gibi soğutuyor boşta 40 derece oyunlarda 55 60
Bilgisayarı yeni aldığım için bişey almama izin vermeyecektir ailem maalesef ama ileriye yönelik kesinlikle kule tipi soğutucu alacağım 😊
Mesaj otomatik birleştirildi:

gigabyte da direkt favorites den bile ayarlayabiliyorsun basit şekilde
Maalesef bende yok
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bios sürümüm ve favoriler yerinin fotoğrafı

Ekler

• image.jpg
    image.jpg
    2.6 MB · Hit: 11
  • image.jpg
    image.jpg
    2.8 MB · Hit: 9

ramowarr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Ramazan kaya
bios'unu güncelle istersen veya settingste amd overclock bölümünü bul oradan da yapılıyor

Mgvjett

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Emin Yıldız
bios'unu güncelle istersen veya settingste amd overclock bölümünü bul oradan da yapılıyor
Bios gigabyteın sunduğu son bios sürümü hocam tarihe bakarsan 11 Temmuz 2024 bu arada gigabyteın bu easytune uygulamasından yaptığım zaman çalışır mı şuan oradan deniyorumda

Son düzenleme:

ramowarr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Ramazan kaya
Bios gigabyteın sunduğu son bios sürümü hocam tarihe bakarsan 11 Temmuz 2024 bu arada gigabyteın bu easytune uygulamasından yaptığım zaman çalışır mı şuan oradan deniyorumda
bilmiyorum oradan , ben biostan yapıyorum.

Mgvjett

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Emin Yıldız
Neyse buna bir çözüm olması gerekiyor yardım edebilecek yok mu koskoca forumda ya

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
960,751
Üyeler
151,602
Son üye
Rovz
Top Bottom