Neler Yeni

YKS'de İyi Yapan Yazın Ne Yaptı?

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Kadir
ortalama 80di benım bayagı gerıye atmıstı
Mesaj otomatik birleştirildi:

estu eedeyim su an bırakmadım mezuna
bir sorum daha var;
estu da ee ve ceng bölümleri ingilizce, ama endüstri türkçe. tuhaf değilmi ki sizcede. odtü de teknik orada tüm bölümler ingilizce. ama sizin okulda türkçe de var ingiliz cede.

birde ingilizce eğitim kaliteniz nasıl. hani%30 ve %100 yazılan bölümler oluyor ya sizde nasıl.

• Beğen
Reaksiyonlar: Che_

Rivyalı Geralt

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,497
İsim
Gerald
İlgilendiği Kategoriler
YKS , League of Legends , witcher serisi , fantastik kitaplar
hmm siz geçen sene girişlisiniz.

tamda merak ettiğim okuldan canlı bağlantı yapmış gibisiniz.
estu sonradan türetilen bir okul. bende oğlum için araştırdım estu endüstriyi de, hoca bakımından osmangazi buraya göre çok çok önde olsada, yerleşen sıralamasında aralarında fark var. estu baya ilerde mühendislik fakültesi puanları olarak.

biraz estu dan bahsedermisniz rica etsem.
hocam eskişehir nasıl esogü yazdım bende
ben bursadan geldim eskişehire ilk zamanlar şehri beğenmiyordum çok küçük geliyordu sıkılıyordum bursanın 10da 1i falandır o kadar küçük ama çok çabuk alıştım her yer genclerle dolu , şehir oldukca canlı esparkın oralarda gece bile olsa gençler cok oluyor yani sosyalsen canın hiç sıkılmaz Eskişehir'de. Estü aslında sonradan türetilme değil Anadolu'daki sayısal bölümleri başka bir okula taşıdılar sadece. EE öğretimini tam bilmiyorum ama kadrosu iyi gibi görünüyor. Hazırlık eğitimi de orta seviye denebilir ama çok bişey beklememek lazım kişinin yeteneğine ve azmine bağlı dili öğrenip akıcı konuşabilecek seviyeye gelmek. Kampüsü fena değil içinde şok , yemekhane vs var dışarısı çok büyük çimlere oturabilirsiniz ama ağaçlandırma az o kötü bi yanı , bazen güneşin altında kalıyorsunuz. Okulda ilk zamanlar oldukca aktiftim cok etkinliğe katıldım ama ikinci dönem yoruldugum için baya içe kapandım. Kulüpler aktif olarak çalışıyor kendim deneyim ettim çoğu etkinliğine katıldım. Kulüplerden bagımsız 3 mayısta bahar şenlikleri oluyor o etkinlikte oldukca iyi. Estünün başka bi kötü yanı merkeze uzak olması yani otobüsle 20-25 dakika sürüyor gitmesi. Şehrin dışarısında kalıyor çevresinde herhangi bir şey yok ama şokun olması yeterli oluyordu bizim için. Teknik üniversite olması açısından avantajlı. Başka sorularınız olursa sorabilirsiniz şimdilik aklıma bunlar geldi. Kykda kalmak istiyorsa erkek kyk yurtlarından da bahsederim isterseniz ama o da bu yazı kadar sürer

bir sorum daha var;
estu da ee ve ceng bölümleri ingilizce, ama endüstri türkçe. tuhaf değilmi ki sizcede. odtü de teknik orada tüm bölümler ingilizce. ama sizin okulda türkçe de var ingiliz cede.

birde ingilizce eğitim kaliteniz nasıl. hani%30 ve %100 yazılan bölümler oluyor ya sizde nasıl.
yüzde 30 olsa bile bölüme geçmek için proficiency sınavından geçmesi gerekiyor esogüde öyle çünkü estüde de öyledir diye düşünüyorum. endüstirinin neden türkçe oldugunu bilmiyorum ama isterse isteğe bağlı hazırlıgı okuyabilir.

• Beğen

Svemort

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
63
İsim
Baran YAĞÇI
Merhaba Yks de bu sene ilk 10 bine girmiş fen liseli olarak sana biraz önemli tavsiyeler vermek istedim umarım işine yarar
1-Öncelikle hedefin mutlaka en iyisi olsun şu şu nete geldim yeter çalışmayacağım artık dediğin an yks yi kaybettiğin andır
2-Yazın kesinlikle ama kesinlikle TYT matematiğini şuan ne seviyedesin bilmiyorum ama +35 seviyesine çekmen gerekiyor ayrıyeten matematikte mutlaka süre kontrolünü +27 nette başla süre ölçmeye, çok önemli
3- Tyt türkçeyi Dönem içine yığabilirsin ama tabii ki de rutin bir şekilde ilerle günde en az 15 soru paragraf çöz son 3 ay kalıncada dil bilgisi kasarsın
4- Ve 11 in konuları eksikse tamamla buda çok önemli Özellikle Fen kısmı
5- Ayt mattan kesinlikle 2-3 tane kaliteli(orijinal,bilgisarmal vb.) soru bankası çöz sonra son aylarda branş denemelerle tekrar edersin çok güzel konuma gelir matematiğin
6- Ayt fen için fizik kimyada mutlaka fasiküllerden sağlam temel at sonra 1 er kaynak çözersin bio da ise kendine hatırlatmalı not defteri tut
7-TYT sosyali hiç çalışmadım sadece denemeden denemeye yanlış ve boşlarımı hocalardan öğrenerek ilerlettim hocaların etkisi çok iyi oldu
8- Tyt fen için eksta tavsiye vermeye gerek olmadığını düşünüyorum bir şekilde halledersin

Sınav sonucum.jpeg

• Beğen
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Kadir
eskişehire 2 kez geldim açıkçası. arkadaşım osmangazi inşaat da okuyordu ziyaretine ve anadolunun kyk da kalıyordu yanılmıyorsam. kız erkek karışıktı yurtta. atıyorum 3 blok erkek 3 blok kız. herkes kendi bloğuna çekilirdi. yurtta kalan öğrenci mantalitesi harika gelmişti bana o dönemde.

yurtta çıkan yemek çeşidi ve fiyatlarını beğenmeyen öğrenciler protesto edip 1-2 gün kantin ve yemekhaneyi kullanmamış ve istediklerini almışlardı. o dönem bende kayseri kyk da kalıyordum ve bizim yemekler iğrenç ötesi idi. aynısı geri döndüğümde yurt reislerine felan söylemiştim(tabi ya nesandınız her yurdun birde horozu vardı. kafası çalışmayanın yumruğu çterdi o zamanlar) tabi havada kalmıştı. salaklar topluluğu idi o dönemler.

benim yurduma göre en az 2 kat daha çok yemek çıkıyordu eskişehirde ve yemekleri az yada tam olarak alabiliyordun. 1 tam yemek yerine 2 çeşit az yemek daha keyifli olur. ve fiyatlarıda hemde lezzetleri daha güzeldi.

asıl merak ettiğim estü nün puan olarak osman gazi mühendisliklerinden neden yüksek olduğu. endüstride buldum sebebini kontenjanı estünün çok az o bir etken ama illaki başka sebepleride vardır.

• Beğen

Rivyalı Geralt

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,497
İsim
Gerald
İlgilendiği Kategoriler
YKS , League of Legends , witcher serisi , fantastik kitaplar
Merhaba Yks de bu sene ilk 10 bine girmiş fen liseli olarak sana biraz önemli tavsiyeler vermek istedim umarım işine yarar
1-Öncelikle hedefin mutlaka en iyisi olsun şu şu nete geldim yeter çalışmayacağım artık dediğin an yks yi kaybettiğin andır
2-Yazın kesinlikle ama kesinlikle TYT matematiğini şuan ne seviyedesin bilmiyorum ama +35 seviyesine çekmen gerekiyor ayrıyeten matematikte mutlaka süre kontrolünü +27 nette başla süre ölçmeye, çok önemli
3- Tyt türkçeyi Dönem içine yığabilirsin ama tabii ki de rutin bir şekilde ilerle günde en az 15 soru paragraf çöz son 3 ay kalıncada dil bilgisi kasarsın
5- Ayt mattan kesinlikle 2-3 tane kaliteli(orijinal,bilgisarmal vb.) soru bankası çöz sonra son aylarda branş denemelerle tekrar edersin çok güzel konuma gelir matematiğin
6- Ayt fen için fizik kimyada mutlaka fasiküllerden sağlam temel at sonra 1 er kaynak çözersin bio da ise kendine hatırlatmalı not defteri tut
7-TYT sosyali hiç çalışmadım sadece denemeden denemeye yanlış ve boşlarımı hocalardan öğrenerek ilerlettim hocaların etkisi çok iyi oldu
8- Tyt fen için eksta tavsiye vermeye gerek olmadığını düşünüyorum bir şekilde halledersin

Alıntıyı görüntüle

eskişehire 2 kez geldim açıkçası. arkadaşım osmangazi inşaat da okuyordu ziyaretine ve anadolunun kyk da kalıyordu yanılmıyorsam. kız erkek karışıktı yurtta. atıyorum 3 blok erkek 3 blok kız. herkes kendi bloğuna çekilirdi. yurtta kalan öğrenci mantalitesi harika gelmişti bana o dönemde.

yurtta çıkan yemek çeşidi ve fiyatlarını beğenmeyen öğrenciler protesto edip 1-2 gün kantin ve yemekhaneyi kullanmamış ve istediklerini almışlardı. o dönem bende kayseri kyk da kalıyordum ve bizim yemekler iğrenç ötesi idi. aynısı geri döndüğümde yurt reislerine felan söylemiştim(tabi ya nesandınız her yurdun birde horozu vardı. kafası çalışmayanın yumruğu çterdi o zamanlar) tabi havada kalmıştı. salaklar topluluğu idi o dönemler.

benim yurduma göre en az 2 kat daha çok yemek çıkıyordu eskişehirde ve yemekleri az yada tam olarak alabiliyordun. 1 tam yemek yerine 2 çeşit az yemek daha keyifli olur. ve fiyatlarıda hemde lezzetleri daha güzeldi.

asıl merak ettiğim estü nün puan olarak osman gazi mühendisliklerinden neden yüksek olduğu. endüstride buldum sebebini kontenjanı estünün çok az o bir etken ama illaki başka sebepleride vardır.
estü teknik üniversite oldugu için mühendislik okuyanlar için daha öncelikli oluyor olabilir. Kyk'da kalmasın bence eziyet bana göre

Son düzenleme:
  • Beğen
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Kadir

Alıntıyı görüntüle
sizin bu sınav sonucunda acayip bi gariplik var. tyt için diyorum. sizin 101 netiniz var 469 ham puan yazıyor oysa hesaplayınca olması gereken 443 ham puan. sizin orada yazan puanın tutması için 110 civarı yapmak gerek.
y-say puanınız da 470 olması gerekirken 500 yazılmış. anlamadım da neyse. öyle olsun.

• Beğen
Tyt matematik ve geometrinin bitmiş olması gerekiyor. Eylülden itibaren de deneme + zor soru bankası eşliğinde devam edilir

• Beğen
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Kadir
ayt ve yks genel puanı neyse de, tyt acayip anormal bi puan. ilk o dikkatimi çekti. bizim netten daha az 1,5 net ama sıralamda 10 binden fazla daha ilerde. eşyanın tabiyatına aykırı

• Beğen

Uwinker

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Ömer Altuğ Özkan
Hızlı giden atın… lafı çok doğru. Ben zamanında 12k yaptım. Yaz tatilinde gezdim eğlendim mentalimi kilitledim okulun ilk günü kapanacam sadece ders çalışacam diye. Zaten okul açılınca dershaneydi carttı curttu baştan savmaz gereğince ve iyi çalışırsan 1 yıl üniversite sınavı için çok uzun bir süre. Tıp fakültesinin ortalama bir finalinden 80 almak için verdiğim çaba>bütün yks sürecim. Çok kasma ne yapman gerektiğini biliyorsun zaten sene içi çok zor zaten çalıştım bilmem ne diye kendini salmazsan yazdan sonra hallolur.

• Beğen
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Kadir
Hızlı giden atın… lafı çok doğru. Ben zamanında 12k yaptım. Yaz tatilinde gezdim eğlendim mentalimi kilitledim okulun ilk günü kapanacam sadece ders çalışacam diye. Zaten okul açılınca dershaneydi carttı curttu baştan savmaz gereğince ve iyi çalışırsan 1 yıl üniversite sınavı için çok uzun bir süre. Tıp fakültesinin ortalama bir finalinden 80 almak için verdiğim çaba>bütün yks sürecim. Çok kasma ne yapman gerektiğini biliyorsun zaten sene içi çok zor zaten çalıştım bilmem ne diye kendini salmazsan yazdan sonra hallolur.
çok haklısınız. geçen yaz oğlum 6-7 temmuz gibi sürat atı misali tyt ile başladı çalışmaya. bir zim vardıki oooo görseniz ilk 100 ü zorlar derdiniz. uyardım kendisi; oğlum yaz tatilinde çok yorma kendini ilerliyen aylarda(şubat,mart nisan gibi enerjiye çok ihtiyacın olacak diye) ama nafile beni dinlemedi. sonra ne mi oldu; ekim ayının ortalarında tyt bitip yavaş yavaş ayt ye başlayınca cortlamaya çatırdamaya başladı. özelliklede ayt matematiğinde yaşadık yıkımı. derece hayali bile olan varsa ağustos 15 den önce başlanmasını pek doğru bulmuyorum. e bizim atın taaneleri seyrek düştü ve mezuna kaldı.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
979,159
Üyeler
154,877
Son üye
hotslie
Top Bottom