Neler Yeni

Kasa Fanlarını Kablo Sıkıntısı

TaiveS

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Şeref Yalçın
Tüm kablolara baktım fakat herhangi molex bağlantısı bulamadım, yardımcı olabilirseniz sevinirim. Bu kablolardan başka herhangi bir bağlayabileceğim kablo yok, bunlarda bu şekilde birbirine bağlı geldi. Kasa modeli: Raijintek PONOS Ultra MS4

12e3ad64-666e-4c22-8379-858c393e4cf0.jpg

ahmetmelihalemdar

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
857
İsim
Ahmet Melih Alemdar
Tüm kablolara baktım fakat herhangi molex bağlantısı bulamadım, yardımcı olabilirseniz sevinirim. Bu kablolardan başka herhangi bir bağlayabileceğim kablo yok, bunlarda bu şekilde birbirine bağlı geldi. Kasa modeli: Raijintek PONOS Ultra MS4

Alıntıyı görüntüle
Bir tanesinin ucu illa ki vardır anakarta bağlamak için, dikkatli bak

Palo DAYI

80+ Gold
kabloları takıp et fanların kablolarını bırbırıne takıp gondermısler olması gerktıgı gıbı bır ucunu bulup anakarta takıcan
sanırım fanlar argb

TaiveS

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Şeref Yalçın
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Evet fanlar argb olması lazım bildiğim kadarıyla, dediğiniz gibi tekradan bakıp bildiricem.
Mesaj otomatik birleştirildi:

kabloları takıp et fanların kablolarını bırbırıne takıp gondermısler olması gerktıgı gıbı bır ucunu bulup anakarta takıcan
sanırım fanlar argb
Baktığım kadarıyla bunları bağlayabileceğim bir güç bağlantısı bulamadım. Hepsini söktüm fakat herhangi bir bağlantı göremedim. Yardımcı olabilir misiniz, istediğiniz bir resim varsa atabilirim.

Palo DAYI

80+ Gold
Evet fanlar argb olması lazım bildiğim kadarıyla, dediğiniz gibi tekradan bakıp bildiricem.

Baktığım kadarıyla bunları bağlayabileceğim bir güç bağlantısı bulamadım. Hepsini söktüm fakat herhangi bir bağlantı göremedim. Yardımcı olabilir misiniz, istediğiniz bir resim varsa atabilirim.
kabloları tek tek ayırdıysan hangı fana gıttıgını bul her fanda argb oldugu ıcın ıkı kablo olması lazım dıye dusunuyorum sonra onları bır bırıne baglayıp bosta kalanları anakarta takabılırsın kablo ların resımlerını atabılırsen guzel olur

TaiveS

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Şeref Yalçın
kabloları tek tek ayırdıysan hangı fana gıttıgını bul her fanda argb oldugu ıcın ıkı kablo olması lazım dıye dusunuyorum sonra onları bır bırıne baglayıp bosta kalanları anakarta takabılırsın kablo ların resımlerını atabılırsen guzel olur
1a3f12b9-d61a-4818-b095-a2e3401fb974.jpg

Bu şekilde yaklaşık 4 tane var yani 4 fanın kablosu. Bu kabloları birbirine bağlarsam eğer boşta kalmıyor.

Graft1903

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
Bünyamin
Alıntıyı görüntüle
Bu şekilde yaklaşık 4 tane var yani 4 fanın kablosu. Bu kabloları birbirine bağlarsam eğer boşta kalmıyor.
hocam aynı olay başıma geldi 1 ay önce fanların kablolarını seninki gibi birbirine bağladım fanlar çalışmıyordu kablo anlık ısınıyordu dikkat et kafaya göre bağlama yapma bilmiyorsan bilgisayarcıya götür benim bir tane fan kablosunun birisi kısa devre olmuş hatta kablo o kadar ısınmış ki erimiş bilgisayarcı gösterdi kabloyu anlık şaşırma yaşamıştım :D

TaiveS

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Şeref Yalçın
hocam aynı olay başıma geldi 1 ay önce fanların kablolarını seninki gibi birbirine bağladım fanlar çalışmıyordu kablo anlık ısınıyordu dikkat et kafaya göre bağlama yapma bilmiyorsan bilgisayarcıya götür benim bir tane fan kablosunun birisi kısa devre olmuş hatta kablo o kadar ısınmış ki erimiş bilgisayarcı gösterdi kabloyu anlık şaşırma yaşamıştım :D
Ben kendim bağlamadım, hazır bağlı bir şekilde geldi.

Peki kablolar nasıl bağlanmış resmini atma şansın var mı

Palo DAYI

80+ Gold
psudan gelen gırısler nasıl pekı

TaiveS

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Şeref Yalçın
psudan gelen gırısler nasıl pekı

Full modüler olduğu için iki adet farklı molex kablosu var sadece.

Psu Model: Raijintek Cratos ATX 3.0 850W 80+ GOLD PCIe 5.0 Full Moduler ATX Güç Kaynağı​

Thorcuk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Emirhan

Alıntıyı görüntüle
Anakartının modelini söyler misin lütfen

Thorcuk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Emirhan
Gigabyte B550M DS3H
Hocam anakartınızın sağ alt kısmında sys fan yazıyor rgb olanları direkt olarak oraya takabilirsiniz eğer argb ise anakartınızda argb girişi yok bir kontrolcü ile halledebilirsiniz bu sorunuda

Top Bottom