Neler Yeni

❌İndirim Bitti! iPhone 12 256GB 🔥30.940TL 🔥 (Satıcı : MediaMarkt )

CupOk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
758
İsim
.
2010 bilgisi bunların hepsi. Artık eli yüzü düzgün hiçbir telefon 3-4 yıl sonra kasmıyor. Ezbercilikten öteye geçin artık bitti o devir. Paranın hakkını ne iyi veriyorsa onu alırsın markası olmaz bu işin.
Adam 60 ile 120 arasında fark yok diyor Max Apple fanı

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
68,439
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Epic Games
DreamRS
Discord
mehmet_yilmaz
Bu muhabbeti 5-6 sene once de yapiyorlardi iPhone X mi yoksa S10 mu muhabbetinde. Al bakalim eline S10 'u google chrome'da ne kadar rahat takilacaksin?
Zamaninda da Snapdragon 845 ciktiginda oo devrim, cok hizli, artik Android iOS'u yakaladi cart curt deniyordu. Bir sey degismedi. Android 'in les optimizasyonu devam ettigi surece bu da boyle devam eder. (ki hala devam ediyor. Google'un keyboard'u kasma yapiyor giris-orta segment telefonlarda ve eski amiral gemisi cogu telefonda yorumlari da incelersen bi suru kisi ayni durumdan muzdarip).

Yani sanmayin ki bugun S24 Ultra aldiniz, iPhone telefonlar gibi 5-6 sene boyunca ilk gunki kivaminda kullanacaksiniz oyle bir durum yok. Isletim sistemi zaten buna musait degil :)
Ben S24 Ultra kullanicisiyim benim oyle bir beklentim yok, oyle bir beklentiye giren de kendini kandirir gecelim bu isleri.
Redmi Note 10S var abimde. Zamanın giriş. Hâlâ çok memnun değiştir diyorum bırakmıyor bile. 3-4 yıllık giriş-orta seviye cihazlar bile gayet düzgün çalışıyor artık. Ki geçtim tepe seviye cihazları artık.

spitfire

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
292
İsim
Burak
3-4 seneye S23 android'in dandik optimizasyonundan dolayi arayuzde takilirken kasmaya baslar, iPhone 13'de bugun aldigin performansi almaya devam edersin. 2 sene sonra S23'u %80 deger kaybiyla ikinci elde anca satarsin, 13'te bu durumu yasamazsin.
şu yorumlara kaba etimi yara yara güldüm. 2 seneye %80 değer kaybı he? ben 30k ya s23 alacam 2 sene sonra 6k ya zar zor 2. elden satacam. ama ip 13 aldığım günkü gibi olacak. s3 mini mi kullanıyorsun kardeşim ne anlatıyorsun ya? 2013 de değiliz. samsungun şimdiki telefonları hayvan gibi iyi.

:D bunu iste 6 sene once de diyen vardi hala konusuyonuz bos bos.
S21, 3 sene once 800 USD ile satisa cikti su an ikinci eli 290 USD. Deger kaybi? %63.75 :D

iPhone 13' de ayni sene 800 USD ile satisa cikti, su an ikinci eli ne kadar? minimum 30K. 30K su an Turkiye'de 890 USD yapiyor. Otur yerine simdi :)

1723818369739.png

1723818382038.png

1723818455968.png

yenigeldim

80+ Silver
@yenigeldim 10k'lik samsungtaki 120Hz telefonda iPhone'daki 60Hz kadar uygulamalar akici calismiyor ustteki yorumda da onu soyluyorum. Sadece 120Hz ekran koymakla bitmiyor is.

@Mehmet Yılmaz ekran akiciligiyla mi oluyor butun her sey? Yani sirf 60Hz diye apple alinmaz ama S23 120Hz ekran diye alinir mi? :)
- 3-4 seneye S23 android'in dandik optimizasyonundan dolayi arayuzde takilirken kasmaya baslar, iPhone 13'de bugun aldigin performansi almaya devam edersin.
- 2 sene sonra S23'u %80 deger kaybiyla ikinci elde anca satarsin, 13'te bu durumu yasamazsin.

Telefon fiyatlarini hesap ederken bunlari da hesap edin. Gereksiz android ovuculugun, apple gomuculugunun bir onemi yok. Moderator olarak en basta senin bir kere adil olman lazim.
Evde s20 fe var. 10 bine falan aldık. 1 sene de olmadı yani ederi bu. iPhone 12 vardı bende. S20 fe daha alkışkan ve kullanımı keyifliydi. Neredeyse 4 senelik telefon. Çöp olma gibi bir durumu yok yani. S24 32-33 k falan. iPhone 15 50 k. 17 k fazla ödeyeceksin. Daha kötü ekranın olacak. O fiyat bandına ben s24 alırdım. FaceTime çok kullandığım için mecbur 15 pro aldım. Ama apple biraz tadını kaçırdı. En azından 90 hz koy. iPhone 15 usb 2.0 destekli type c ye geçti. Pro da var hızlı aktarım. iPhone da değer kaybediyor. Samsung daha çok kaybediyor ama Samsung da daha ucuz.

Shoto

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
261
İsim
Shoto Todoroki

overkill

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
205
İsim
Axl Rose
:D bunu iste 6 sene once de diyen vardi hala konusuyonuz bos bos.
S21, 3 sene once 800 USD ile satisa cikti su an ikinci eli 290 USD. Deger kaybi? %63.75 :D

iPhone 13' de ayni sene 800 USD ile satisa cikti, su an ikinci eli ne kadar? minimum 30K. 30K su an Turkiye'de 890 USD yapiyor. Otur yerine simdi :)

Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle
Dostum Iphone 13 ikinci elde minimum 30k demişsin de, sarı sitede 12-13 binden başlıyor temiz yazan cihazlar (hatta bir tane 11 bine var). Onlar da satılmamış 1 aydır, demek ki çok da hızlı gitmiyor :) . Bir de Iphone ilanlarında "tamir görmemiş" gibi ibareler çok dikkatimi çekiyor demek ki genel olarak bir tamir gördü mü acaba kaygısı var.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
68,439
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Epic Games
DreamRS
Discord
mehmet_yilmaz
Dostum Iphone 13 ikinci elde minimum 30k demişsin de, sarı sitede 12-13 binden başlıyor temiz yazan cihazlar (hatta bir tane 11 bine var). Onlar da satılmamış 1 aydır, demek ki çok da hızlı gitmiyor :) . Bir de Iphone ilanlarında "tamir görmemiş" gibi ibareler çok dikkatimi çekiyor demek ki genel olarak bir tamir gördü mü acaba kaygısı var.
Ucuz olanlar muhtemelen ya iCloud vardır ya da yurt dışıdır.

yenigeldim

80+ Silver
O ikinci ellerin çoğu 2-3 senelik telefon. Batarya değişmesi lazım. 3.5 civarı masrafı var. 33.5 oluyor. Sıfırı zaten 36. Ucuzlar da yurtdışı. iPhone ikinci el almak çok riskli. İçinden parça aşırma durumları çok var. Yan sanayi takıyor. Araya aparat takıp orijinal gibi kandırıyor. Hatta adam sıfır kutudan açıp parçaları alıyor. Eskiyi bozduğu takıp kapatıyor. Telefon dışardan tertemiz ama içi çöp. 3 senelik telefona 30 k verecek varsa bilemem ama s24 almak daha mantıklı.

overkill

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
205
İsim
Axl Rose
Ucuz olanlar muhtemelen ya iCloud vardır ya da yurt dışıdır.
Genelde yurt dışı olanlar başlıklara yazmışlar, herhangi bir şey yazılmamış ilanlar gördüğüm için yazdım. Ha öyledir değildir bilmiyorum tabii ki. Ama 800 dolara çıkan bir telefon bugün ikinci elde 890 dolar ediyorsa, zaten bunu mantıkla anlatmak imkansız.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
68,439
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Epic Games
DreamRS
Discord
mehmet_yilmaz

Veysel35

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
250
İsim
Veysel Tunç
2020'de one plus 8t aldım 4 yıl oldu nerdeyse maşallah bana mısın demiyor. Kamerası da hala iyi. Tek sıkıntı iphone ve diğer cihazlarında yaşadığı şarj problemi. 1 günü çıkarsın yeter zaten. Ayrıca 4 sene kullanmışım belki daha da kullanacağım, yüksek fiyatlara satmasam da olur. Sırf ileride satabileceğim diye de telefon almam. Ama iphone uygun plsa iphone da kullanırdım bir düşmanlığım yok.

Top Bottom