Neler Yeni

Çözüldü✓ AMD Rx 7600XT çökme sorunu

holyleth

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Görkem
AMD Cleanup Utility programı ile sürücünüzü kaldırıp 24.5.1 sürücüsünü kurup bir deneyin. Sürücü ile alakalı bir durum yoksa sistem bileşenlerinin uyumsuzluğu ile alakalı sıkıntı çıkartabiliyor AMD ekran kartları maalesef, saçma sapan bir seçicilik gibi bir şey ne yazık ki. Şahsen RX6600 ile bir kere olsun ne wattman, ne oyun çökmesi ne de başka bir sorun yaşamadım bile.
Çok teşekkür ederim bugün içinde bu işlemi deneyeyim her güncellemeyi en son sürüme çekmemek gerekiyor sanırım biraz bekletmek gerekiyor sorun yaşanmaması için :D Ama bu sorunu ağırlıklı olarak SAM açıkken yaşamak can sıkıyor biraz :( tam performansı alamadıktan sonra bi anlamı kalmıyor

Gorkeemmm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
436
İsim
Gorkem Yavuz
Kardeşim zırlayan yok ben Nvidia sistem kullanıyorum PSUm falan da gayet sağlam merak etme 6700 ünle mutluluklar sana küçük patates 🥔 fikir beyan eden insanlara her zaman bu şekilde agresif bir dil kullanma herkes böyle karşılık vermez aklında olsun
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben ne kullanıyorum acaba neyi sıkıntılı son 2 haftadır Nvidia nın dur tahmin edeyim mabadın mı kaynak
Patatese hakaret demek he. Gayette mutluyum zaten şurda ömrü kısık bitmekte olan 8gb lik nvidiam yok. 10gb lik 2k ya uygun kartım var.

Volkan:/

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
802
İsim
Volkan
Patatese hakaret demek he. Gayette mutluyum zaten şurda ömrü kısık bitmekte olan 8gb lik nvidiam yok. 10gb lik 2k ya uygun kartım var.
bende rx 6700 10gb 3fanlı aldım 9k ya bu eleman 8gb 4060 a 14 k versin boş ver

Gorkeemmm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
436
İsim
Gorkem Yavuz
bende rx 6700 10gb 3fanlı aldım 9k ya bu eleman 8gb 4060 a 14 k versin boş ver
Agaaaa xfx swft rx6700 mü var sende yoksaaa bendeki ile ayni :DD

12gb lik olsa tam 2k olur ama en azından 2k da ultra ayarlarda 70-75fps oynatabiliyor.

Volkan:/

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
802
İsim
Volkan
Agaaaa xfx swft rx6700 mü var sende yoksaaa bendeki ile ayni :DD
evet hocam dayanamayıp mağazadan teslim al seçeneğiyle aldım birde biraz tereddüt ettim ama memnunum psu kaliteli ram kaliteli parçalar uyumlu ve kaliteli daha ne olsun yazılımdan gol yemedikçe sorun çıkmaz ilk defa şansım yaver gitti gibi :D

Gorkeemmm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
436
İsim
Gorkem Yavuz
evet hocam dayanamayıp mağazadan teslim al seçeneğiyle aldım birde biraz tereddüt ettim ama memnunum psu kaliteli ram kaliteli parçalar uyumlu ve kaliteli daha ne olsun yazılımdan gol yemedikçe sorun çıkmaz ilk defa şansım yaver gitti gibi :D
Bende sorunsuz kullanıyorum. Islemci 12400f ramler gskill 2x8gb 3200mhz anakart h610m-k psu 650w mis gibi kullaniyorum ssd de crucial 1tb p3 plus modeli.

Bende sorunsuz kullanıyorum. Islemci 12400f ramler gskill 2x8gb 3200mhz anakart h610m-k psu 650w mis gibi kullaniyorum ssd de crucial 1tb p3 plus modeli.
Hazır sistem almıştım alali 1 sene olcak iste. 23k ya gelmişti. 4060 lar vb vardı 6700 aldim dogru secim yaptım mutluyum

@4060fetişlidinazor sen o 8gb vramin ile 2k da her oyunu yüksek/ultra ayarda oynayabilir misin? Oynayamazsın. Vram'in yetmez. Ben o koca 10gb vram'i NFS Heat'da herşeyi ultraya alıp çözünürlüğü de %200 e çektim normalde %100 dü.

1080p %200 çözünürlük dedim. 2k da yüksek ayarlarda ağır oyunları 70-80fps falan oynatır diye düşünüyorum. @4060fetişlidinazor bende AFMF 2 açarım 2.6 kat daha fazla fps alarak oynarım hatta çok lazımda FSR 3 kalite moduna alır oynarım? Ne yani dlss var diye şimdi en iyi marka nvidia mı oldu? Güldürme beni knk

Ekler

• Screenshot_20240904_210625_Chrome.jpg
    Screenshot_20240904_210625_Chrome.jpg
    554.8 KB · Hit: 11
Son düzenleme:

holyleth

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Görkem
AMD Cleanup Utility programı ile sürücünüzü kaldırıp 24.5.1 sürücüsünü kurup bir deneyin. Sürücü ile alakalı bir durum yoksa sistem bileşenlerinin uyumsuzluğu ile alakalı sıkıntı çıkartabiliyor AMD ekran kartları maalesef, saçma sapan bir seçicilik gibi bir şey ne yazık ki. Şahsen RX6600 ile bir kere olsun ne wattman, ne oyun çökmesi ne de başka bir sorun yaşamadım bile.
bu işlemi uyguladım bir süre test edicem bu durumda güncel sürücüyü indirmeyip bu şekilde devam etmem gerekiyor sanırım doğru mu anladım?

damn2u

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
676
İsim
Sercan SAYİT
bu işlemi uyguladım bir süre test edicem bu durumda güncel sürücüyü indirmeyip bu şekilde devam etmem gerekiyor sanırım doğru mu anladım?

Evet bu sürücüde kalın, güncel olanı indirmeyin hiç. Ben sürücü güncellemelerini takip edip kullanıcı yorumlarına göre yeni sürücülere geçiş yapıyorum. Hatta maalesef ki sürücülerin performansı sistem ve ekran kartı modeline göre bile değişiklik gösterebiliyor. Mesela bende kusursuz çalışan driver başka bir sistemde aynı stabilite de çalışmayabiliyor. Son yıllarda AMD yazılım konusunda kendini epey geliştirse bile kusursuz duruma getirebilmiş değil.

holyleth

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Görkem
Evet bu sürücüde kalın, güncel olanı indirmeyin hiç. Ben sürücü güncellemelerini takip edip kullanıcı yorumlarına göre yeni sürücülere geçiş yapıyorum. Hatta maalesef ki sürücülerin performansı sistem ve ekran kartı modeline göre bile değişiklik gösterebiliyor. Mesela bende kusursuz çalışan driver başka bir sistemde aynı stabilite de çalışmayabiliyor. Son yıllarda AMD yazılım konusunda kendini epey geliştirse bile kusursuz duruma getirebilmiş değil.
Tamamdır, teşekkür ederim tekrardan. Bir süre test edip konuyu güncellerim. Sorun çözülmüş olursa diğer arkadaşlara da yardımcı olur belki.

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Batuhan
Çok teşekkür ederim bugün içinde bu işlemi deneyeyim her güncellemeyi en son sürüme çekmemek gerekiyor sanırım biraz bekletmek gerekiyor sorun yaşanmaması için :D Ama bu sorunu ağırlıklı olarak SAM açıkken yaşamak can sıkıyor biraz :( tam performansı alamadıktan sonra bi anlamı kalmıyor
Merhaba, arkadaşa katılıyorum. Sorun driver olabilir. Kardeşimin amdli sistemi var. Birkaç kez windowsun driverı silmesi yüzünden çöktü, veya başka bilmediğim birkaç seferden dokayı ekran kartını devre dışı bıraktı. Aynı anda 2 driver varsa o da oluyor. Temiz driver kurulumu yap ddu fln da kullanabilirsin. Amdnin belli birkaç versiyon önceki driverını bulup onuda indirebilirsin. Beta sürümden kaçın, bence ondan sonra parçaları kontrol etmelisin. Gerçi kasa çok tozluysa bir temizlik yapıp öyle uğraşman daha iyi olur. Özellikle pcle, ekran kartının anakarta bağlandığı yere. Gene aynı şekilde sırf orda toz biriktiği için pc kapanıyordu. Ramden dolayı olduğunu düşünüyordum çünkü o sıra ramları değiştirdiydik ve ramları çıkartıp takınca bir günlüğüne düzgün çalışıyordu 😂

holyleth

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Görkem
Merhaba, arkadaşa katılıyorum. Sorun driver olabilir. Kardeşimin amdli sistemi var. Birkaç kez windowsun driverı silmesi yüzünden çöktü, veya başka bilmediğim birkaç seferden dokayı ekran kartını devre dışı bıraktı. Aynı anda 2 driver varsa o da oluyor. Temiz driver kurulumu yap ddu fln da kullanabilirsin. Amdnin belli birkaç versiyon önceki driverını bulup onuda indirebilirsin. Beta sürümden kaçın, bence ondan sonra parçaları kontrol etmelisin. Gerçi kasa çok tozluysa bir temizlik yapıp öyle uğraşman daha iyi olur. Özellikle pcle, ekran kartının anakarta bağlandığı yere. Gene aynı şekilde sırf orda toz biriktiği için pc kapanıyordu. Ramden dolayı olduğunu düşünüyordum çünkü o sıra ramları değiştirdiydik ve ramları çıkartıp takınca bir günlüğüne düzgün çalışıyordu 😂
Şimdilik test ediyorum bakalım, kasa şu an pırıl pırıl ya birde hani parçalarda sorun varsa garantiye göndereyim diye arıza tespiti için servise bıraktım bakımı vs. her şeyi yapıldı temizlendi kasa. Adamlar saatlerce oyun oynayarakta test etmişler sorun yok bana gelince kapanıyor ekran kartı :D

holyleth

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Görkem
Bu adımları uyguladım ve her gün yaşadığım sorunu bugün yaşamadım, tekrar tekrar teşekkür ederim. Bundan sonra güncellemeleri alırken belirttiğiniz gibi yorumları göz önünde bulundurarak devam edeceğim. İyi forumlar.

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Batuhan
Bu adımları uyguladım ve her gün yaşadığım sorunu bugün yaşamadım, tekrar tekrar teşekkür ederim. Bundan sonra güncellemeleri alırken belirttiğiniz gibi yorumları göz önünde bulundurarak devam edeceğim. İyi forumlar.
Hayırlı olsun👍

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
992,980
Üyeler
157,008
Son üye
ozel012
Top Bottom