Neler Yeni

Çözüldü✓ AMD Rx 7600XT çökme sorunu

4060fetişlidinazor

80+ Bronze
bir sürü ayar var gecikme önleme afmf açsın gerekli olanları açsın öbür ayarlarıda kurcalamasın ben açıyorum bir şey yaşamadım şuana kadar ama bazıları yaşıyor
Allahım sana şükürler olsun ben herkes mi dedim güzel kardeşim bende bazıları diyorum işte Nvidia da hiç rastgelmiyorum Adamlar driverde profesyonel takılıyor AMD çözemedi kabul ettiğin için sonunda teşekkürler ben gidiyorum

codcubiri

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,031
İsim
Ömür
Allahım sana şükürler olsun ben herkes mi dedim güzel kardeşim bende bazıları diyorum işte Nvidia da hiç rastgelmiyorum Adamlar driverde profesyonel takılıyor AMD çözemedi kabul ettiğin için sonunda teşekkürler ben gidiyorum
bazen nvidia da problem yaşayanlarda oluyor ki iki markada gayet profesyonel

Gorkeemmm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
436
İsim
Gorkem Yavuz
yalan mı la amd işlemci yapsın alıpda sorunsuz kullanan görmedim ak şunların ekran kartını arkadaşım çay toplayıp alnının teriyle 25k ya 6750xt li sistem aldı pişman çocuk gereksiz fanboyluk yapmayın bu firma ekran kartını beceremiyo
driver sürümü seçiyo sitede hangisi daha stabil diye HAHAHHA
çözümünüz yoksa adamın konuşunu meşgul etmeyin boş boş fanboylukla derdi olan dm atsın
Rx6700 kullanıyorum 1 senedir, 2.5 yıl öncde de rx580 kullandım hiç ama hiç sorun yaşamadım. Ayrıca rx6700 3060ti dan daha iyiydi. Ben 6700 pc alırken piyasada 4060 lar 3060ti lar doluydu. Niyr 6700 aldım?
Oyunlarda daha güçlü
Vram avantajı
Saf kas gücü avantajı
7000 serisi kadar destekleniyor olması
Ayrıca nvidia gibi de 86 derecelerde değil max 69 derece en max 71 derece de oynuyorum. Yaz mevsiminde max 71 derece yaz hariç max 68-69 derece. Hemde fiyati daha mâkuldu verdiği şeylere göre. Ben nötr kullanıcıyım ama her zaman Nvidia önermek YANLIŞ. Modernizmi takip edeceksin, yapılacak olan şeye tavsiyede bulunacaksın. Birazda beynin varsa driver sürümünün avantajı dezavantajı düzeltilen şeyler ve muhtemel hatalar ne diye gidip resmi sitesinden okuyup da ona göre güncellicen. Yemeğe gidiyorum şimdi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Nvidia son 2 haftada sıkıntılı biraz driverlarda.
AMD artık eskisi gibi değil. Hatalar %90-95 azaltıldı. Ayrıca Frame Gen teknolojisinde çok daha başarılı. RT ve Upscaling için az daha vakti var.

Volkan:/

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
802
İsim
Volkan
Selamlar aşağıda sistem özelliklerini de tam olarak ekran görüntüsü ile paylaşacağım. Sistemi bu yıl Mayıs ayında hazır olarak aldım. Başlangıçta güç kesme ve kendi kendine kapanma sorunu vardı, kapandıktan sonra tekrar açılıyor ve ekran kartı çalışmıyordu. Sistemdeki sorunun kaynağını tespit ettirip parçalarda sorun varsa garantiye iletmek için bir servise götürüp bakım yaptırdım, sorun için hata tespiti de yapmaya çalıştılar ancak herhangi bir parçada ya da kablolamada bir sorun bulamadılar. Güç kablosunu değiştirince bu güç kesme sorunu düzeldi ama, AMD'nin SAM ayarını açtığım için mi ya da renk ayarı yaptığım için mi bilmiyorum. Performansta gözle görülür bir artış olmasına rağmen oyunu oynarken ya da oyunu kapattığımda ekranda bir donma oluyor. Donma dediğim görüntü takılıyor sadece. Arka planda bir şeye tıkladığımda işlemi alıyor mouse'dan ancak görüntü donuk ve bu şekilde kalıyor kapatana kadar. Kapatıp açınca da ekran kartı sürücüsünün çöktüğüne dair bir bildirim çıkıyor amd uygulamasında

Anakart: ASRock B550M-HDV

Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle
Pau ve diğer parçalar bedir

ensareiz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
722
İsim
Ensar Polat
yalan mı la amd işlemci yapsın alıpda sorunsuz kullanan görmedim ak şunların ekran kartını arkadaşım çay toplayıp alnının teriyle 25k ya 6750xt li sistem aldı pişman çocuk gereksiz fanboyluk yapmayın bu firma ekran kartını beceremiyo
çözümünüz yoksa adamın konuşunu meşgul etmeyin boş boş fanboylukla derdi olan dm atsın
Boş

Volkan:/

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
802
İsim
Volkan
teknoloji şans işidir biladerim bunu öğrenmiş olman lazım ancak amd ekran kartında bu iş 2x şans istiyor sen şanslıymışsın
işlemcilerine bişey demiyorum on numara işlemci yapıyo adamlar
Ne boş yaptın turşu rx 6700 kullanıyorum gram sorun yok dandik psu ve anakarta uyumsuz ram alıyorsunuz sonra zırlıyorsunuz

Antec NX291 kasanın default 650w 80+ güç kaynağı mevcut kasada​

Pek güven vermedi gibi

4060fetişlidinazor

80+ Bronze
Uygunsuz davranış
Ne boş yaptın turşu rx 6700 kullanıyorum gram sorun yok dandik psu ve anakarta uyumsuz ram alıyorsunuz sonra zırlıyorsunuz

Pek güven vermedi gibi
Kardeşim zırlayan yok ben Nvidia sistem kullanıyorum PSUm falan da gayet sağlam merak etme 6700 ünle mutluluklar sana küçük patates 🥔 fikir beyan eden insanlara her zaman bu şekilde agresif bir dil kullanma herkes böyle karşılık vermez aklında olsun

Rx6700 kullanıyorum 1 senedir, 2.5 yıl öncde de rx580 kullandım hiç ama hiç sorun yaşamadım. Ayrıca rx6700 3060ti dan daha iyiydi. Ben 6700 pc alırken piyasada 4060 lar 3060ti lar doluydu. Niyr 6700 aldım?
Oyunlarda daha güçlü
Vram avantajı
Saf kas gücü avantajı
7000 serisi kadar destekleniyor olması
Ayrıca nvidia gibi de 86 derecelerde değil max 69 derece en max 71 derece de oynuyorum. Yaz mevsiminde max 71 derece yaz hariç max 68-69 derece. Hemde fiyati daha mâkuldu verdiği şeylere göre. Ben nötr kullanıcıyım ama her zaman Nvidia önermek YANLIŞ. Modernizmi takip edeceksin, yapılacak olan şeye tavsiyede bulunacaksın. Birazda beynin varsa driver sürümünün avantajı dezavantajı düzeltilen şeyler ve muhtemel hatalar ne diye gidip resmi sitesinden okuyup da ona göre güncellicen. Yemeğe gidiyorum şimdi.

Nvidia son 2 haftada sıkıntılı biraz driverlarda.
AMD artık eskisi gibi değil. Hatalar %90-95 azaltıldı. Ayrıca Frame Gen teknolojisinde çok daha başarılı. RT ve Upscaling için az daha vakti var.
Ben ne kullanıyorum acaba neyi sıkıntılı son 2 haftadır Nvidia nın dur tahmin edeyim mabadın mı kaynak

Ben bir klavyeyim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
210
İsim
Ryzen
sonra bas bas amd önerirler amd ekran kartı almayın bilader nvidia ekran kartı piri amd işlemci piri
Aynen kanka aynen almayalım fiyatı uçuralım pc alamayalım.

Sen amd ekran kartlarını 1 gb lık gtx 430 a mı düşürüyon o daha mı güçlü?

Ben bir klavyeyim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
210
İsim
Ryzen
Kardeşim zırlayan yok ben Nvidia sistem kullanıyorum PSUm falan da gayet sağlam merak etme 6700 ünle mutluluklar sana küçük patates 🥔 fikir beyan eden insanlara her zaman bu şekilde agresif bir dil kullanma herkes böyle karşılık vermez aklında olsun

Ben ne kullanıyorum acaba neyi sıkıntılı son 2 haftadır Nvidia nın dur tahmin edeyim mabadın mı kaynak
millete hakaret etme küçük şeytan.

Ben bir klavyeyim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
210
İsim
Ryzen
Top Bottom