Neler Yeni

Spora yeni başladım öneri ve fikirleri olan?

Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Emre Sinan Kılkan
Instagram
kilkansinan
Steam
Siana
Arkadaşlar spor çantası spor ekipmanı vs kullandığınız memnun kaldığınız ürünler supplament multivitamin gibi şeyler önerebileceğiniz veya önermeyeceğiniz şeyler nelerdir yardımlarınızı bekliyorum :)

klavalier

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Hasan Sertaç Yiğitoğlu
Ben de çarşamba günü başlıyorum. İzninizle takip

_Emir

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,503
İsim
Emir
Spora yeni başlıyorsanız supplement kullanmanıza gerek yok.5 6 ay sonra creatine kullanırsınız gerisi beslenme düzgünse gerek yok.Supplementler tek başına etki etmez bunu da unutmayın beslenme kötüyse paranıza yazık.Vitamin olarak multivitamin d3 omega + olarak zma olabilir fakat zma biraz fazla rüya/kabus görmenizi sağlıyor.Eldiven kullanmayın.Her markadan supplement almayın.Sebebi ise denetimsiz olarak üretildikleri için ne olduğu belirsiz.

Decathlon'dan 3'er tane şort t-shirt havlu al. Bir tane de gym icin rahat bir ayakkabi sec. Mollers balik yagi Venatura B12 metilkobalamin Magnezyum Bisglisinat + Sitrat D vitamini yeterli takviye icin. Protein de Supplementler'inki en uygunlarindan. Multivitamine bosa para verme. Icine kalitesiz hammaddelerden katiyorlar.

Cevdet Sunay

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
24,927
İsim
Hakan
Spora yeni başlıyorsanız supplement kullanmanıza gerek yok.5 6 ay sonra creatine kullanırsınız gerisi beslenme düzgünse gerek yok.Supplementler tek başına etki etmez bunu da unutmayın beslenme kötüyse paranıza yazık.Vitamin olarak multivitamin d3 omega + olarak zma olabilir fakat zma biraz fazla rüya/kabus görmenizi sağlıyor.Eldiven kullanmayın.Her markadan supplement almayın.Sebebi ise denetimsiz olarak üretildikleri için ne olduğu belirsiz.
Eldiven alması mantıklı dumbella geçtiğinde nasır yapıyor fena

Arkadaşlar spor çantası spor ekipmanı vs kullandığınız memnun kaldığınız ürünler supplament multivitamin gibi şeyler önerebileceğiniz veya önermeyeceğiniz şeyler nelerdir yardımlarınızı bekliyorum :)
2 hafta kadar hocanın söyledigi sekilde full body yap dostum ve kendini fazla zorlama

Supplementlerden önemli olanlwr çinko magnezyum kreatin whey protein ama şuan alabileceğin eğer yeterli oroteini alıcak zamanın yoksa protein tozudur

Kreatini 6 ayın sonunda alabilirsin bobrek yetmezlıgın yoksa

_Emir

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,503
İsim
Emir
Eldiven alması mantıklı dumbella geçtiğinde nasır yapıyor fena

2 hafta kadar hocanın söyledigi sekilde full body yap dostum ve kendini fazla zorlama

Supplementlerden önemli olanlwr çinko magnezyum kreatin whey protein ama şuan alabileceğin eğer yeterli oroteini alıcak zamanın yoksa protein tozudur

Kreatini 6 ayın sonunda alabilirsin bobrek yetmezlıgın yoksa
Eldiven kullanan kendisine sporcuyum falan demesin.O nasır zaten olacak.Eldiven leş gibi koku yapıyor.Bu sporda acı çekmeden zorlanmadan başarılı olunmaz.

Cevdet Sunay

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
24,927
İsim
Hakan
Eldiven kullanan kendisine sporcuyum falan demesin.O nasır zaten olacak.Eldiven leş gibi koku yapıyor.Bu sporda acı çekmeden zorlanmadan başarılı olunmaz.
Tmm kardesim tmm sensin okey sensin aynen sensin
acı cekmeyi bu kadar seviyorsan vur anabolleri

.RBO.

80+ Silver
eldiven kullanmıyorum ama eldiven gereken hareketler oluyor el terliyor ve kayma tehlikesi olan hareketler var

Besim Tibuk

80+ Gold
Ne alaka dostum? Eldiven tutuş kuvvetini arttıracaksa antrenmanda 1 rep fazla atmanı sağlayacaksa kullanacaksın. Saçma sapan adetler uydurmayın.
Mesaj otomatik birleştirildi:

En önemli sup kreatin ama onu da temel hareketleri biraz biraz öğrenip kullanmaya başla. Yediklerine dikkat et disiplinli ol ve kaldıramayacağın ağırlığı kaldırmak için form bozma. Başka tavsiye veremeyiz hocanı dinle.

_Emir

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,503
İsim
Emir
Ne alaka dostum? Eldiven tutuş kuvvetini arttıracaksa antrenmanda 1 rep fazla atmanı sağlayacaksa kullanacaksın. Saçma sapan adetler uydurmayın.

En önemli sup kreatin ama onu da temel hareketleri biraz biraz öğrenip kullanmaya başla. Yediklerine dikkat et disiplinli ol ve kaldıramayacağın ağırlığı kaldırmak için form bozma. Başka tavsiye veremeyiz hocanı dinle.
Eldiven tutuş kuvvetını mı artırıyor?Strap olmasın o?

eldiven kullanmıyorum ama eldiven gereken hareketler oluyor el terliyor ve kayma tehlikesi olan hareketler var
Yıllardır idman atıyorum.Elinden kayması için yanlış tutuş olması gerek

Besim Tibuk

80+ Gold
Eldiven tutuş kuvvetını mı artırıyor?Strap olmasın o?
Strap de arttırıyor evet ama eldiven de arttırıyor. Elde kaymaya engel oluyor, nasır yüzünden elin acımıyor. Eldiven takan kendine sporcuyum demesin gibi bir şey söylemeniz çok talihsizce

Kürşat K.T.K

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,416
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Sporu bir yaşam biçimi olarak görürsen gelisirsin zevk alırsın antrenman gününü iple çekersin güzel bir program ve beslenme düzeni ile inanarak da yaparsan gelişim kaçınılmaz alman gereken suplementler vitaminler evet var bunların etkisi tartışılmaz ve ciddi katkı sağlıyor ama yeni başlayan biri için ilk 1 ay bişey kullanmana gerek yok sana en büyük tavsiyem hareketlerin nasıl yapıldığıni dikkatlice incele doğru rotasyonda doğru ağırlıkta yapılmasın gidip 50/80 kilo gireyim derken hareketin içinden geçme hissederek yap beslenme bu işin ana omurgası bu işin abartmıyorum %70/80 ni beslenmeden geçiyor beslenme düzeni yoksa istediğin kadar ağırlık çalış antrenman yap bir yere kadar gelisirsin beslenme olmazsa olmaz ben dikkat edemiyorum yapamıyorum bir yere kadar geldim kaldım önemli olan minimum yağ oranı ile maksimum kütle kazanmak yağlı etli bir görünüm için bana sorarsan uğraşma fit görünmek için uğraş çalış şimdiden hayırlı olsun dikkat et sakatlanma 😊

Top Bottom