Neler Yeni

Laptopta pil ömrünü maksimuma nasıl çıkarabilirim ?

Ensblc08

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Enes Emin Balcı
Merhaba Lenovo LOQ 15IAX9 model laptopum var windows 11 kurulu. Lenovo vantage diye bir yazılım üzerinden ekran kartları arasında dahili ve harici olarak geçiş yapabiliyorum asıl sormak istediğim maksimum pil ömrü için gerek windowsta gerek donanımsal olarak gerekli ayarları benim için yapabilecek her hangi bir yazılım yada bir şey var mı ? Vantega üzerinden yalnızca dahili ekran kartını seçebiliyorum o baya etkiliyor pil ömrünü ekranın hzsini 144den 60hz düşürüyorum fakat daha fazla ne yapabilirim pek bilmiyorum bunların hepsini benim için yapabilecek her hangi bir şey varsa yardımcı olabilirmisiniz

Son düzenleme:

yusufns

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Yusuf Enes
BatteryBar diye bir şey duymuştum pil sağlığı ve kullanımını takip etmenizi sağlayan bazı durumlarda pil ömrünü uzatabilecek özellikler sunan bir yazılımdı belki işine yarar

Ensblc08

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Enes Emin Balcı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
şimdi baktım fakat yalnızca kalan pil ömrünü daha detaylı verilerle gösteriyor daha fazlası için pro sürümü istiyor bi ona da baktım fakat pek benim aradığım şey gibi değil ben daha çok benim için tüm gerekli ayarları tek seferde yapsın istiyorum evde oyun oynuyorum mesela performans için gerekli ayarlara kendim almak zorunda kalıyorum dışarı çıktığımda da güç tasarrufu için olan ayarları tek tek kendim yapmak zorunda kalıyorum bu ayarların hepsini tek seferde benim için yapabilecek bir yazılım arıyorum

Top Bottom