Neler Yeni

🔥İndirim Lenovo Legion R27QE 27" 2k 180Hz 0.5ms Monitör Sepette 6.799TL

Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Furkan Değer
Alıntıyı görüntüle

Hocam bu şekilde biri lacivert diğeri beyaz renk. Beyaz olan hepsinde görünüyor laciverti sadece siyah da görüyorum. Kutusuna kaldırdım sizin attığınız siteye girip bir deneyeyim mi?
Takılmıştır bunlar ama dediğim gibi düzelme garantisi yok, o nedenle belki de kaldırmışken göndermek daha iyi bir fikir olabilir. Vaktiniz bolsa deneyebilirsiniz.

oguuzysr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
483
İsim
Oğuz
Yarın gelen monitörde eğer sorunlu çıkarsa 2.el 4k monitör alacağım. 7900xt var yeter heralde.

Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Eren Uzun
Takılmıştır bunlar ama dediğim gibi düzelme garantisi yok, o nedenle belki de kaldırmışken göndermek daha iyi bir fikir olabilir. Vaktiniz bolsa deneyebilirsiniz.
Kaldırmadan önce yarım saat kadar şu video ile denedim ama düzelmedi.

Sizin attığınız site daha etkili ise şimdi tekrar deneyebilirim. Sizlerden bilgi bekleyeceğim.

Willerox

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
emre çakmak
bozuk çıkan monitörü savunacak kadar zavallısınız

bu andavallıları dinleyip monitörü alanlar, ölü pikel ve açılmayan monitörünüzle ne yaparsanız yapın şimdi hahaha
Birader ne boş yaptın sen ya? Çatır çatır kullanıyorum monitörü 25 saattir açık. Ağlama yeter git kendine 720p bi monitör al

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ahmet
Birader ne boş yaptın sen ya? Çatır çatır kullanıyorum monitörü 25 saattir açık. Ağlama yeter git kendine 720p bi monitör al
he ya ne ağladı ben de çatır çatır kullanıyorum ne sorun var ne problem teknoloji bu şans işi

ConquerorXIV

80+ Gold
kaç kişinin ya açılmıyor ya ölü pikselli konuyu oku bi zahmet, milyonda bir senin ki şuan çalışıyor şimdilik bence sen dua et de gitmesin
bence muhtemelen kronik bir monitör, adaptörü içinde olduğundan müdahale de edilmez

monitörlerim imzamda yazıyor dandik monitör kullanmam ben
bu indirim adı altında yapılan oyuna gelenlere yazık valla hee

Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Furkan Değer
Kaldırmadan önce yarım saat kadar şu video ile denedim ama düzelmedi.

Sizin attığınız site daha etkili ise şimdi tekrar deneyebilirim. Sizlerden bilgi bekleyeceğim.
Yani, aynı şeyi daha hızlı ve dolayısıyla daha çok yaptığı için teoride daha etkili olabilir, evet ama çok da ümidiniz olmasın. Bir de birkaç dakika yeterli olmayabilir her ne kadar sitede 10 dakika dese de. Bir iki saatte sonuç alanlar biliyorum. Bir saate kadar açık bırakarak denemekte fayda var.

Tekrar hatırlatmak isterim bu olayın ölü piksele faydası yok ancak birçoğumuz takılan pikselleri ifade etmek için de ölü piksel sözünü kullanıyoruz. Lakin aslında bir pikselin ölü olması için alt piksellerinden en az birinin çalışmaması gerekir (örn. Siyah arka planda görünmemesi ama beyaz arka planda mor görünmesi o pikselde yeşil alt pikselin ölmüş olduğunu gösterir). Takılan pikseller ise bir veya daha fazla alt pikselin açık konumda takılı kalmasıyla oluşur. Siyah arka planda biri beyaz diğer mavi görünüyorsa beyaz görünenin tüm alt pikselleri, mavi görünenin de sadece mavisi kapanmıyor demektir.

O nedenle denemeye değer bence vakit varsa.

Son düzenleme:

Willerox

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
emre çakmak
kaç kişinin ya açılmıyor ya ölü pikselli konuyu oku bi zahmet, milyonda bir senin ki şuan çalışıyor şimdilik bence sen dua et de gitmesin
bence muhtemelen kronik bir monitör, adaptörü içinde olduğundan müdahale de edilmez

monitörlerim imzamda yazıyor dandik monitör kullanmam ben
bu indirim adı altında yapılan oyuna gelenlere yazık valla hee
Burada kimse monitörün 100% problemsiz olacağını savunmuyor zaten? Daha yeni çıkmış monitör böyle şeyler çok normal. Aynı muhabbetler Lenovo Legion r25 için olanda da yapıldı o monitörü de aylardır kullanıyoruz hiç bi sıkıntı yok. Bu işler şans işi sıkıntı olursa iade edersin olur biter. Benim sokağa atacak param yok fiyat/performansa bakarım ben. Sen istersen 8k monitör kullan benim için bi problem yok.

btu66aa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
osman g
Ki monitorde sorunu olan adam gelir buraya yazar.
sorunu olmayıp yazacak 3-5 kişi olur bilgi verme amaçlı oda

Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Eren Uzun
Yani, aynı şeyi daha hızlı ve dolayısıyla daha çok yaptığı için teoride daha etkili olabilir, evet ama çok da ümidiniz olmasın. Bir de birkaç dakika yeterli olmayabilir her ne kadar sitede 10 dakika dese de. Bir iki saatte sonuç alanlar biliyorum. Bir saate kadar açık bırakarak denemekte fayda var.

Tekrar hatırlatmak isterim bu olayın ölü piksele faydası yok ancak birçoğumuz takılan pikselleri ifade etmek için de ölü piksel sözünü kullanıyoruz. Lakin aslında bir pikselin ölü olması için alt piksellerinin birinin veya hiçbirinin çalışmaması gerekir (örn. Siyah arka planda görünmemesi ama beyaz arka planda mor görünmesi o pikselde yeşil alt pikselin ölmüş olduğunu gösterir). Takılan pikseller ise bir veya daha fazla alt pikselin açık konumda takılı kalmasıyla oluşur. Siyah arka planda biri beyaz diğer mavi görünüyorsa beyaz görünenin tüm alt pikselleri, mavi görünenin de sadece mavisi kapanmıyor demektir.

O nedenle denemeye değer bence vakit varsa.
İşlemler başladı teşekkürler hocam. Bir gelişme olursa yazarım.
Screenshot_20241006_130609_Gallery.jpg

Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
sinan
bozuk çıkan monitörü savunacak kadar zavallısınız

bu andavallıları dinleyip monitörü alanlar, ölü pikel ve açılmayan monitörünüzle ne yaparsanız yapın şimdi hahaha

Dünden beri okuyorum. Sen kadar düşük seviyeli bir insan görmedim. Bende hem aoc hem konudaki monitör var. Aoc daha pahalıya aldım ama sen gibi ben pahalıya aldım millet ucuza almış diye kimseyi küçümsemem, alayda geçmem. Eski yazılarına da baktığımda kronik bir tipsin.

Forum benim olsa engeli yemiştin şimdiye :)

- Ekleme: Bu arada Aoc monitörü ölü pikselden dolayı 4 kez iade ettim ve yeniden aldım. Siz olsanız ağlar sonra msi övmeye başlardınız.

ConquerorXIV

80+ Gold
Dünden beri okuyorum. Sen kadar düşük seviyeli bir insan görmedim. Bende hem aoc hem konudaki monitör var. Aoc daha pahalıya aldım ama sen gibi ben pahalıya aldım millet ucuza almış diye kimseyi küçümsemem, alayda geçmem. Eski yazılarına da baktığımda kronik bir tipsin.

Forum benim olsa engeli yemiştin şimdiye :)

- Ekleme: Bu arada Aoc monitörü ölü pikselden dolayı 4 kez iade ettim ve yeniden aldım. Siz olsanız ağlar sonra msi övmeye başlardınız.
senin seviyene düşmek ne mümkün daha devrik cümle kurmaktan ne yazdığın anlaşılmıyor
konu ucuz-pahalı olması değil konu lenvoyu indirim sanıp alanlar ama senin gibi bir çocuğun algılama kapasitesinin bunu anlamasını beklemiyordum zaten, senin gibiler cevap vermesin bir zahmet.
merak etme senin kafanda birinin forum açması oraya senin gibi kapasitesizlerin doluşması demek birbirinizle iyi anlaşırsınız açmanı tavsiye ederim.

bunun cevabını beğenenlerde monitörü alanlar cahillik ile savaşım bitmiyor

Son düzenleme:

Siluet

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
66
İsim
Burak Akça
Monitör ihtiyacım var diye 21 sayfayı baştan sona okudum.
Bir tane kendini çok zeki sanan, konuyu baltalayan, monitörü alanlara/alacak olanlara birden fazla kez hakaretvari söylemlerde bulunan arkadaşa forum yönetimi neden ceza vermez pes!

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
992,357
Üyeler
156,912
Son üye
KetçaplıPilav
Top Bottom