Neler Yeni

Eczane İçin Bilgisayar Tavsiyesi

Apu Mühendisi

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,084
İsim
Lydranx
Gerek yok.
Adam oyun oynamıyacak galiba.
Usta kopyala yapıştır ?:D
Yok yok Kendim yazdım :D
Aklıma Hazır 10100 lü sistem gelmedi yoksa onu atacaktım
Sonra arkadaş kendim birleştirebilirim diyince 10100'ün daha iyi olduğunu söyledim

Kamina

80+ Platinum
En İyi Cevap
1

EMREG

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,400
İsim
napcan
İlgilendiği Kategoriler
Hım...her şey
Instagram
no
Steam
no
Facebook
no
Twitter
yok
Discord
no
Reddit
yok

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Merhaba arkadaşlar,

Açıcak olduğum eczane için almam gereken ana bilgisayar lazım bu konuda çok kararsız kaldım ve birazda sizlerin görüşünüzü istedim. Eczane için alınacak bilgisayarda işlemci ve SSD önemli olan bu ikisi ve harici bir ekran kartına dahi ihtiyacım yok. Dahili bir graphic kartı olan bir sistem öneriniz varmı bu konuda tavsiyelerinizi bekliyorum.
NOT: Size danışmamın aslında en büyük sebebi maddi kısmı eczane açarken zaten bir ton para gitti bari bu konuda biraz uygun davranmak istedim.
Arkadaşlar bir kısmı atladım intel core i3-10100 sizce yeterli olur mu sonuçta oyun oynanmıyacak sadece reçete işlemleri için kullanılacak bir bilgisayar olması lazım
h510 çıkınca h510 ve i5 11400 al yeter
bide smasung 970 yeter

EMREG

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,400
İsim
napcan
İlgilendiği Kategoriler
Hım...her şey
Instagram
no
Steam
no
Facebook
no
Twitter
yok
Discord
no
Reddit
yok

Apu Mühendisi

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,084
İsim
Lydranx
Uygunsuz dil

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1

Rhavenix

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
402
İsim
PichHasso
Meslektaşız, şu anda Eczaneden yazıyorum sana, tavsiyem laptop alman. Statik ip alman gerekecek eczane için ve ana bilgisayarı kasa yaparsan güç kaynağı ihtiyacın olacak. Laptop alırsan hiç değilse 1-2 saat statik ip wın üzerinden gelen reçeteleri kaçırmazsın. Botanik Ecza programı iyidir. Geri dönüşleri hızlıdır sorununu çözerler. Serpil'in Eczanesi önerdi dersen Batuhanın selamı var diyebilirsin Botanik Ecza programının sahibine.
İlla kasa toplayacağım diyorsan,
Dahili grafik birimli stok soğutuculu giriş seviyesi anakartlı 300-350 w psu lu bir sistem yeterli olacaktır.
SSD şart, imkanın varsa m2 ssd bak.
3.000-3500 TL ye ekran dahil sistem toplanır Eczane için.
Dediğiniz çok daha mantıklı geldi şimdi zaten evde kişisel bilgisayarım da bulunduğu için şuanlık m2 için biraz erken bir kaç ay içinde eczane kendini toparladıktan sonra m2 ssd ye çevirip sistemdeki ssd yi kendi kişisel bilgisayarımda kullanabilirim.
Laptop kısmına gelicek olursak bu işi eğer o kısma götürürsek vay halimize derim laptoplar almış başını gidiyor keşke uygun olsa da o şekilde alsam ama o kısım işte biraz zor :/

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,578
Üyeler
141,315
Son üye
GhtBoss
Top Bottom