Neler Yeni

Eczane İçin Bilgisayar Tavsiyesi

Dahası  
Reaksiyon skoru
1,187
İsim
.
sayın üye. amd apuların işlem gücü intelden daha fazla DEĞİL. intelin işlem gücü amdden daha FAZLA. sen oyunu daha iyi oynatıyor diye amd diyorsun ama o işler öyle değil. 9 yıldır eczanede i5 3300 kullanıyorum. hala canavar gibi çalışıyor. sen gpu gücü ile işlem gücünü karıştırıyorsun. evet amd apuların gpusu daha güçlü ama işlem gücü DEĞİL.
eczanede adam render mı yapcak sanıyorsun :) yapacagı cok güçlü şeyler değil zaten eczaneden bahsediyoruz..
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ulan eczane 1 yıl sonra kapanıyor mu? Eczane açık olduğu sürece eczane için kullanır işte.
belki biyerden sonra başka bir amaçla kullanıcak eczaneye başka bişey ayarlıcak sen aldıgın şeyi sürekli kullanabilir misin

Rhavenix

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
402
İsim
PichHasso
Eczanede farklı ne yapılabilir diye düşündüm de yok bulamadım.

Ben bir eczaneye gitsem RGB kasa görsem gülme krizine girerim heralde 😂
Evdeki RGB olmayan kasayla değişiriz artık :D

Kamina

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Beyler boşuna kavga ediyorsunuz. Eczanede 10 yıllık bir bilgisayar bile çok rahat iş görebilir. Güncel parçaları yarıştırmak komik oluyor.

Apu Mühendisi

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,085
İsim
Lydranx
ya arkadaşım adam hep eczane için mi kullanıcak pc yi hem konuyu ekran kartına sen getirdin.?
ALLAHIM SBIR VER ÇILDIRACAM ŞİMDİ
LAN ADAM ECZANE İÇİN İSTEMİŞ ECZANE İÇİN ÖNERDİK
KİŞİSEL KULLANMAK İSTEDİĞİ ZAMAN ,EKRAN KARTI ALMAK İSTESE AMD'nin BESLEYEBİLDİĞİ DOĞRU DÜZGÜN EKRAN KARTI YOK
İYİ OLSA ZATEN KENDİ KULLANDIĞIM İŞLEMCİYİ ÖNERİRİM DEĞİL Mİ BİRAZ AKLINI KULLAN

LAN ÇILDIRACAM YAAAAAAAA

Psyduck

80+ Platinum
En İyi Cevap
16
eczanede adam render mı yapcak sanıyorsun :) yapacagı cok güçlü şeyler değil zaten eczaneden bahsediyoruz..
eczane bilgisayarında olmasını istediğimiz en önemli şey uzun ömürlü olması. uzun ömürlü olması için ise ihtiyacımız olan şey işlem gücü. ben 9 sene önce eczaneye amd alsaydım şimdiye çoktan bilgisayar değiştirmek zorunda kalmıştım.

Kamina

80+ Platinum
En İyi Cevap
1

belki biyerden sonra başka bir amaçla kullanıcak eczaneye başka bişey ayarlıcak sen aldıgın şeyi sürekli kullanabilir misin
Bu iş bilgisayarı adı üstünde. Ömürlük olması daha mantıklı. Don değiştirir gibi PC değiştirmeyecek adam.

gbaleft

80+ Platinum
En İyi Cevap
7

Dontaçhi

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,310
İsim
Ümit Can
Eczane için bilgisayar alıyor arkadaşlar oyun oynamayacak aldığı pcnin amacı basit bir workstation. gelen ilaçların listesini tutacak vs. vs. Bunun için güncelliğin hiçbir anlamı yok bence. Zaten çoğu iş yerindeki pc'ler tarihi eser olur nedeni de bütçeden kar etmek.
ben olsam
kasayı 20-30 TL'ye 2. elden alır
içine 300w'lık bir psu koyar
bütçesine göre iyi kötü workstation'da üzmeyecek içinde grafik birimi olan bir işlemci
8gb ram
bir de SSD koyduk mu tamamdır. Ne gerek var

Bu adamın kullanacağı programlar belli. Exel vs kullanacak liste tutmak için arada da boş vakitlerde belki internette dolaşır. Bu sistemle oyun oyanamayacak neden upgrade gerekli gözüyle bakıyorsunuz ki anlamış değilim. Ha ilerde şahsi bir pc yapmak ister falan orasında haklısınız ama tümüyle eczanede kullanılacak bir pc için yazdıklarım yeterli hatta belki fazla bile.

Kamina

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
eczane bilgisayarında olmasını istediğimiz en önemli şey uzun ömürlü olması. uzun ömürlü olması için ise ihtiyacımız olan şey işlem gücü. ben 9 sene önce eczaneye amd alsaydım şimdiye çoktan bilgisayar değiştirmek zorunda kalmıştım.
Çünkü 9 sene önce AMDnin işlemcileri dünyanın en kötü modelleriydi.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1,187
İsim
.
ALLAHIM SBIR VER ÇILDIRACAM ŞİMDİ
LAN ADAM ECZANE İÇİN İSTEMİŞ ECZANE İÇİN ÖNERDİK
KİŞİSEL KULLANMAK İSTEDİĞİ ZAMAN ,EKRAN KARTI ALMAK İSTESE AMD'nin BESLEYEBİLDİĞİ DOĞRU DÜZGÜN EKRAN KARTI YOK
İYİ OLSA ZATEN KENDİ KULLANDIĞIM İŞLEMCİYİ ÖNERİRİM DEĞİL Mİ BİRAZ AKLINI KULLAN

LAN ÇILDIRACAM YAAAAAAAA
caps kapa kardeşim insan gibi konuşuyoruz değil mi?

Allah çarpsın klavyeyi kıracağım, lan olm sen anlamıyon mu? Adam eczane için istiyor ECZANE! Sonrasını düşünmüyor çünkü eczanede kullanacak, anlamıyor musun bunu?
eczane için kullanıcak diye güçsüz bir işlemci mi alsın yani :D

Rhavenix

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
402
İsim
PichHasso
arkadaşlar bilgisayarı hiç bir şekilde kişisel olarak kullanmayı düşünmüyorum tamam haklısın bazen ileriye dönük de bakmak lazım böyle durumlarda ama atladığın bir nokta var bir eczacının geliri en kötü yerde bile çok yüksektir yani ileriye dönük bakmaya açıkcası gerek yok çünkü upgrade etmeyi pek düşünmem ihtiyacım olursa daha iyisini daha güzelini sıfırını alıcağım zamanın iyi donanımlarına uygun bir şey alırım aranızda böyle tartışmaya gerek yok

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
915,170
Üyeler
141,948
Son üye
Alitaş
Top Bottom