Neler Yeni

Yardım Sahibinden aracılığı ile dolandırıldım kesinlikle okuyun

Talha_x23

80+ Silver
En İyi Cevap
1
sahibinden de gtx 1080ti gaming x modeli 3500tl ilan gördüm ve hemen sahibine yazdım hala satılık mı adam satılık dedi ve get açabilip açmayacağını sordum açamam dedi askere gidicem acil para lazım dedi bana telefonunu verdi biraz wp üzerinden mesajlaştık daha sonrasında adam beni aramak istedi ara dedim baya detaylı konuştuk güvence olarak kargo firmasını gidince ürünü kargoya verdiğine dair video ulaştırdı bende tamam kargoya veriyorsan parayı atıyorum dedim ve böyle de anlaşmıştım ben parayı attıktan sonra adam kontrol ediyorum dedi ve adamdan ses kesildi mesajlarıma ve aramalarıma cevap vermemeye başladı ve bende şüphelendim kargo firmasını aradım bana ait kargo olup olmadığını sorguladım ve adıma kargo olmadığını öğrendim çünkü ne bir gönderi kodu verdi ne de bir yurtiçi kargodan mesaj geldi adınıza kargo var diye daha sonrasında adamın numarasının kime ait olduğunu sorgulatmak istedim ve gizlenmiş kişi olduğunu öğredim daha sonra doğru polise gittim olayı izah ettim gerekli bilgileri alıp dosya oluşturdular daha sonrasında birde sahibindeni aradım üst makamlara aktaracaklarını ve beni tekrar arayacaklarını belirttiler şuanda beklemedeyim aynı zamanda bankalarıda aradım bu konu hakkında
kısacası siz siz olun ucuz diye hiçbir zaman ucuza koşmayın her zaman elden almaya çalışın bilmediğiniz kişilerin ilanlarını da başkalarına önermeyin daha ucuzu var diye önerdiğiniz kişi belkide dolandırıcı aynı benim karşılaştığım gibi insanlara lütfen şu forumda bunu al daha ucuz gibi güvenilir olmayan yerleden link atmayı burakın saygılar
daha güvenilir bir sahibinden.com istediğimide belirtmek isterim herkes kafasına göre çok rahat kayıt olup ilan açabiliyor bu kadar basit olmamalı her şey sonuçta ortada ticaret dönüyor
yukarıdaki bilgiler 25/01/2021 tarihinde yazılmıştır

şimdi ki bilgiler 26/01/2021 tarihinde yazılmıştır
siber suçlara gittim bugün ve emniyete evrak oluşturmuşsanız biz bir şey yapamayız dediler 2 yerden evrak oluşturamayız dediler
şansımı birde savcılığa gitmek ile deniyeceğim perşembe günü inşallah oradan olumlu bir yanıt alırım
insanların iyi niyetlerini kullanan böyle vicdansızların Allah bin belasını versin

bu yazacağım bilgiler 29/01/2021 tarihinde yazılmıştır
dün yani perşembe günü ayın 28 inde savcılığa gittim savcılık emniyette dosya oluşturtmuşsan o dosya zaten bize gelecektir dediler beklemekten başka çare yok dediler

Önemli gelişme: adam hakkında bazı bilgilere ulaşıldı bir dünya dolandırıcılıktan sabıka kaydı varmış
Çok akıllı bu insanlar ya, valla böyle insanların parasını çalarak zengin olacaklarını sanıyorlar, onu varya şöyle karşımda görsem güzel bir stres atarım tabi mağdur olan arkadaşla birlikte.

Geçmiş olsun, burası ele vermiş aslında. Bu tarz meblağlarda yüzyüze ticaret dönmüyorsa kimlik fotoğrafı ve kimlikteki isme ait kişiye eft/havale yapılmalı. Mümkünse GeT komisyon ücretini de teklif edin(burası turnusol), GeT sistemi sadece alıcıyı korumaya yönelik ama bazı alıcılar da art niyetli kullanabiliyor. Kimlik süreci sizin o anki sürecinizi kısaltıyor.
maalesef öyle hocam karşıdaki kişinin kimlik bilgilerine ulaşmak baya uzun sürüyor aslında bir tanıdığımız polis vasıtasıyla adama dair birkaç bilgiye ulaştık fakat bu olayın işleyiş sürecini etkilemiyor ne yazık ki iyi niyetimi kullandı tabi bende yeteri kadar tecrübeli değildim ve sonuç bu
Get sisteminde zaten her zaman komisyonu karşılıyorum hocam ben karşıdaki kişinin ürününü alırken pazarlık da teklif ediyorum yaparsa kendisi birşeyler yapıyor yoksa kimseyi zorlamıyorum kırmak istemiyorum

Major

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
813
İsim
İsim
sahibinden de gtx 1080ti gaming x modeli 3500tl ilan gördüm ve hemen sahibine yazdım hala satılık mı adam satılık dedi ve get açabilip açmayacağını sordum açamam dedi askere gidicem acil para lazım dedi bana telefonunu verdi biraz wp üzerinden mesajlaştık daha sonrasında adam beni aramak istedi ara dedim baya detaylı konuştuk güvence olarak kargo firmasını gidince ürünü kargoya verdiğine dair video ulaştırdı bende tamam kargoya veriyorsan parayı atıyorum dedim ve böyle de anlaşmıştım ben parayı attıktan sonra adam kontrol ediyorum dedi ve adamdan ses kesildi mesajlarıma ve aramalarıma cevap vermemeye başladı ve bende şüphelendim kargo firmasını aradım bana ait kargo olup olmadığını sorguladım ve adıma kargo olmadığını öğrendim çünkü ne bir gönderi kodu verdi ne de bir yurtiçi kargodan mesaj geldi adınıza kargo var diye daha sonrasında adamın numarasının kime ait olduğunu sorgulatmak istedim ve gizlenmiş kişi olduğunu öğredim daha sonra doğru polise gittim olayı izah ettim gerekli bilgileri alıp dosya oluşturdular daha sonrasında birde sahibindeni aradım üst makamlara aktaracaklarını ve beni tekrar arayacaklarını belirttiler şuanda beklemedeyim aynı zamanda bankalarıda aradım bu konu hakkında
kısacası siz siz olun ucuz diye hiçbir zaman ucuza koşmayın her zaman elden almaya çalışın bilmediğiniz kişilerin ilanlarını da başkalarına önermeyin daha ucuzu var diye önerdiğiniz kişi belkide dolandırıcı aynı benim karşılaştığım gibi insanlara lütfen şu forumda bunu al daha ucuz gibi güvenilir olmayan yerleden link atmayı burakın saygılar
daha güvenilir bir sahibinden.com istediğimide belirtmek isterim herkes kafasına göre çok rahat kayıt olup ilan açabiliyor bu kadar basit olmamalı her şey sonuçta ortada ticaret dönüyor
yukarıdaki bilgiler 25/01/2021 tarihinde yazılmıştır

şimdi ki bilgiler 26/01/2021 tarihinde yazılmıştır
siber suçlara gittim bugün ve emniyete evrak oluşturmuşsanız biz bir şey yapamayız dediler 2 yerden evrak oluşturamayız dediler
şansımı birde savcılığa gitmek ile deniyeceğim perşembe günü inşallah oradan olumlu bir yanıt alırım
insanların iyi niyetlerini kullanan böyle vicdansızların Allah bin belasını versin

bu yazacağım bilgiler 29/01/2021 tarihinde yazılmıştır
dün yani perşembe günü ayın 28 inde savcılığa gittim savcılık emniyette dosya oluşturtmuşsan o dosya zaten bize gelecektir dediler beklemekten başka çare yok dediler

Önemli gelişme: adam hakkında bazı bilgilere ulaşıldı bir dünya dolandırıcılıktan sabıka kaydı varmış
Geçmiş olsun, alırsın inşAllah pranı

Geçmiş olsun.
sağolun hocam
Mesaj otomatik birleştirildi:

Geçmiş olsun ikinci ele bulaşmamaya çalışın illa bulaşacaksanız ya elden alışveriş ya da get yöntemini tercih edin
sağolun hocam, aynen öyle hocam o zamanlar biraz daha tecrübesizdim ayrıca insanlar da get açmıyordu ve öncesinde de 3 kez hava ile alışveriş yapıp dolandırılmamam beni böyle bir tuzağa düşmeye yer açtı bundan sonra tabi akıl başa geldiği için her zaman ya elden alışveriş veya param güvendeyi kullanıyorum

Çok akıllı bu insanlar ya, valla böyle insanların parasını çalarak zengin olacaklarını sanıyorlar, onu varya şöyle karşımda görsem güzel bir stres atarım tabi mağdur olan arkadaşla birlikte.
teşekkür ederim, Allah nasıl biliyorsa öyle yapsın Allah'ın adaletine güveniyorum, dolandırıldıktan sonra bir hafta kendimi toplayamadım adamın nerede olduğunu bulup gidip adamı bende bir güzel benzetesim geldi fakat adama dair bir bilgiye sahip değildim

Son düzenleme:

lillagol37

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
78
İsim
Yasin
G.o 4 ay geçmiş bundan sonrası yaş gibi. Bu kadar kişiyi dolandırıp yakalanmayan eleman sağlam biri demek ki.

Vay a adama bak hele.
işinde profesyonel olduğu belliydi hocam holleywood oyuncusu olacakmış olamamış dolandırıcı olmuş

Başlığa bak sahibinden dava açsa kazanır aga asjdaklşjş
açsın birde o açsın bakalım düşenin elinden kimse tutmaz zaten

Geçmiş olsun, alırsın inşAllah pranı
teşekkür ederim hocam inşAllah 🙏 🤲

G.o 4 ay geçmiş bundan sonrası yaş gibi. Bu kadar kişiyi dolandırıp yakalanmayan eleman sağlam biri demek ki.
sağolun hocam isteseler yakalarlar da hocam istemiyorlar çünkü kim işini düzgün yapacak değil mi boşver bize dokunmayan yılan bin yaşasın diyorlar

Dahası  
Reaksiyon skoru
282
İsim
diyar
işinde profesyonel olduğu belliydi hocam holleywood oyuncusu olacakmış olamamış dolandırıcı olmuş

açsın birde o açsın bakalım düşenin elinden kimse tutmaz zaten

teşekkür ederim hocam inşAllah 🙏 🤲

sağolun hocam isteseler yakalarlar da hocam istemiyorlar çünkü kim işini düzgün yapacak değil mi boşver bize dokunmayan yılan bin yaşasın diyorlar
hocam tüm konuyu okudum geçmiş olsun çok üzüldüm bende 2.ele yönelmeyi düşünüyorum ama bu tür pislikler beni tedirgin ediyor umarım işler istediğiniz gibi gider Allah bildiği gibi yapsın bu tür pislikleri ne olacağı belli olmaz Allah büyük sonuçta

Evren avcı

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,238
İsim
Evren avcı
Kanka bunca dolandırılma olayı varken hayatında hiç görüp tanımadığın adama niye para yolluyorsunki. Keşke get kullansaydınız. geçmiş olsun.

cLarq

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Son durum nedir şimdi hocam adam adliyeye geldimi çağırıldımı sana ulastımı uzlaşmaya gidildimi dava düşsün diye ulaştımı yoksa ocak ayında yazdıklarından baska gelişme yasanmadımı.

hocam tüm konuyu okudum geçmiş olsun çok üzüldüm bende 2.ele yönelmeyi düşünüyorum ama bu tür pislikler beni tedirgin ediyor umarım işler istediğiniz gibi gider Allah bildiği gibi yapsın bu tür pislikleri ne olacağı belli olmaz Allah büyük sonuçta
haklısınız hocam çok teşekkür ederim emeğinize sağlık, umarım hocam Allahtan ümit kesilmez, 2.ele yönelirken hocam fiyatı piyasanın altında olan ürünlere güvenmeyin ve başka şehirden alım yapacaksanız param güvende sistemini kullanın karşıdaki kişi param güvende sistemi açmam diyorsa da sakın havale/eft ile alım yapmayın başka ilanlara bakın hiç olmazsa böylelikle paranız çöpe gitmemiş olur

Top Bottom