Neler Yeni

Yardım Sahibinden aracılığı ile dolandırıldım kesinlikle okuyun

Denizgezen

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Açıkcası biraz sizde sazan misali atlamışsınız. 3500e 1650 süper zor bulunuyor 1080ti kim verecek. Get ilan açtırmadan almayın diyor herkes ben kimsenin kesinlikle git kargoyla havaleyle al dediğini görmedim okumadım kargoyu kabul ederek sizde hata yapmışsınız

Açıkcası biraz sizde sazan misali atlamışsınız. 3500e 1650 süper zor bulunuyor 1080ti kim verecek. Get ilan açtırmadan almayın diyor herkes ben kimsenin kesinlikle git kargoyla havaleyle al dediğini görmedim okumadım kargoyu kabul ederek sizde hata yapmışsınız
hocam olay bundan 4 ay önce gerçekleşti ve 4 ay öncesinde 1080ti lerin fiyatları bu civarlardaydı get i teklif ettim ama açamam dedi kabul etmedi elden teslim yapabilirim dedi buralarda tanıdığınız felan dedi ama adamın yaşadığı yerde tanıdığım yoktu ki zaten adamın ben elden de teslim edeceğine inanmıyorum çünkü adamın dolandırıcılıktan birçok sabıka kaydı varmış elden alım yapacağım zaman da kesin geri dönüş sağlamazdı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada geçmiş olsun. Şuanda durum nedir?
sağolun hocam teşekkür ederim hiçbir haber yok hocam 4 ay oldu normalde dosyanın savcılığa ulaşması ve mahkeme işlerinin başlatılması lazımdı fakat hiçbir gelişme yok ve şikayetçi olduğum karakola gittiğimde ise bana bilgi vermiyorlar dosya savcılığa ulaştığında e devlet de gözükür diyorlar fakat hiçbir gelişme yok hiçbir şekilde anlamadım nokta kardeşim dolandırılan kişi benim neden bana dosyanın durumu hakkında bilgi veremiyorsun bunun neyi gizli ya başlarım kişilik haklarının saklanmasına felan dolandırılmışız diyoruz adamların yaptıklarına da bakın kimsenin umrunda değil yazık yazık ülke ne hale gelmiş eğitim adalet ekonomik diye bir şey kalmamış

Yasin / EsquaReD

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,015
İsim
Yasin
Hocam get ilanı niye açamamış ki uzun süren bir şey değil. O adamın en başından beri seni kandırdığını bilirim ama kanıtlayamam :D

Hocam get ilanı niye açamamış ki uzun süren bir şey değil. O adamın en başından beri seni kandırdığını bilirim ama kanıtlayamam :D
dolandırmak olduğu için hocam amacı açmak istemedi elden teslim etmeyi önerdi fakat elden alabilecek orada tanıdığım kimse yoktu ki zaten adam elden de teslim etmezdi bir bahane çıkarır veya ortalıktan kaybolur mesajlarıma aramalarıma cevap vermezdi çünkü adamın birçok sabıka kaydı varmış dolandırıcılıktan adamın amacı zaten seni bir şekilde dolandırmak

Yasin / EsquaReD

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,015
İsim
Yasin
dolandırmak olduğu için hocam amacı açmak istemedi elden teslim etmeyi önerdi fakat elden alabilecek orada tanıdığım kimse yoktu ki zaten adam elden de teslim etmezdi bir bahane çıkarır veya ortalıktan kaybolur mesajlarıma aramalarıma cevap vermezdi çünkü adamın birçok sabıka kaydı varmış dolandırıcılıktan adamın amacı zaten seni bir şekilde dolandırmak
Anladım hocam sen adama iyi niyetinle güvenmişsin. İşte hiç kimseye güvenmeyeceksin babanın oğlu olsa sorgulayacaksın diye boşuna demiyorlar.

SeastoreKing

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
808
İsim
Ahmet Erboz
hocam sahibinden bir insanı birşeyler satmak için sitesine sokuyorsa bu insanın sicil kaydına bakabilir beni dolandıran adamın sicil kaydında 20 den fazla dolandırılma suçlaması varmış ve böyle bir adam bu siteye düzgün bir iş yapmak için geliyor olabilir mi sizce kesin beni dolandırmasa bile illaki başka birisini dolandıracaktı elbet bir diğer husus ise hocam şuanda diyorsunu bakın kendinizde diyorsunu şuanda 570 fiyatına nasıl alacağınızı sandınız diye bakat olayın üzerinden 4 ay geçti o zamanlarda 1080ti lerin fiyatı o civarlardaydı ve karşıdaki kişi get i kabul etmedi ne yazık ki ailemde daha pahalılarına izin vermiyordu aslında daha güvenli olacak ama biraz daha pahalı olacak bir şekilde başka biriyle görüşmüştüm dediğim gibi ona ailem pahalı dediği için alamadım. Öyle yani bu bana bir ders oldu artık bundan sonra param güvende sistemini kullanıyorum ve param güvende sistemini açmayan kişilerden de alım yapmıyorum biraz daha fazla verip param güvende ile satış yaparım diyen kişilerle alışveriş yapıyorum

evet biliyorum hocam satıcı için de get in bir de o olayı var fakat elden alım yapabilecek o konumda birisi yoktu ve adam da elden alım yapcak birisi varsa elden verebilirim demişti ürünü ama adam zaten dolandırıcıymış ben elden de vereceğini zannetmiyorum ürünü bir tanıdık bulum adamdan ürünü almak için gönderdiğimde kesin adama ulaşamazdım tanıdık buldum ürünü almaya gelecek dediğimde

Beğeni mi atsam üzgün mü atsam bilemedim hocam geçmiş olsun @SeastoreKing arkadaşa da olay nasıl gerçekleşti aceba forumda konu açmış mıydınız, bu arada teşekkür ederim sağolun.

teşekkür ederim hocam yok yapmıyorum bundan sonra hep param güvende kullanıyorum 2.el alışverişlerde ve açmam diyen konumu da bana uzak olan kişilerden alım yapmıyorum
evet konu açmıştım bende artık öyle diyenlere kanmıyorum sahibinden üzerinden alıyorum ne alıcaksam dediğin gibi 50-100 fazla olsun ama güvenilir olsun.

evet konu açmıştım bende artık öyle diyenlere kanmıyorum sahibinden üzerinden alıyorum ne alıcaksam dediğin gibi 50-100 fazla olsun ama güvenilir olsun.
sizin başınıza ne gelmişti hocam meraktan soruyorum da

andires42

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Bizde müzik seti aldık kabloları gelmedi yurt dışından kablo aldık 1000 TL ye daha gelecek . Neyse ki setin geri kalanı sağlam geldi. Kargo teslim kağıdını görmeden büyük meblalarla iş yapmayın. Gönderici en fazla kargoyu geri almak için parasını öder iptal ettirir. Siz paranızdan olursunuz.

konu

açmıştım konularımdan bakabilirsin.
evet bakındım ama göremedim hocam nasıl bir başlık yazmıştınız ki konunuza

Bizde müzik seti aldık kabloları gelmedi yurt dışından kablo aldık 1000 TL ye daha gelecek . Neyse ki setin geri kalanı sağlam geldi. Kargo teslim kağıdını görmeden büyük meblalarla iş yapmayın. Gönderici en fazla kargoyu geri almak için parasını öder iptal ettirir. Siz paranızdan olursunuz.
öyle hocam cahillik ettik safdık o zamanlarda size de geçmiş olsun size de ayrıyeten masraf çıkmış olmuş

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,129
Üyeler
140,775
Son üye
siyahsupra
Top Bottom