Neler Yeni

Yardım Sahibinden aracılığı ile dolandırıldım kesinlikle okuyun

sahibinden de gtx 1080ti gaming x modeli 3500tl ilan gördüm ve hemen sahibine yazdım hala satılık mı adam satılık dedi ve get açabilip açmayacağını sordum açamam dedi askere gidicem acil para lazım dedi bana telefonunu verdi biraz wp üzerinden mesajlaştık daha sonrasında adam beni aramak istedi ara dedim baya detaylı konuştuk güvence olarak kargo firmasını gidince ürünü kargoya verdiğine dair video ulaştırdı bende tamam kargoya veriyorsan parayı atıyorum dedim ve böyle de anlaşmıştım ben parayı attıktan sonra adam kontrol ediyorum dedi ve adamdan ses kesildi mesajlarıma ve aramalarıma cevap vermemeye başladı ve bende şüphelendim kargo firmasını aradım bana ait kargo olup olmadığını sorguladım ve adıma kargo olmadığını öğrendim çünkü ne bir gönderi kodu verdi ne de bir yurtiçi kargodan mesaj geldi adınıza kargo var diye daha sonrasında adamın numarasının kime ait olduğunu sorgulatmak istedim ve gizlenmiş kişi olduğunu öğredim daha sonra doğru polise gittim olayı izah ettim gerekli bilgileri alıp dosya oluşturdular daha sonrasında birde sahibindeni aradım üst makamlara aktaracaklarını ve beni tekrar arayacaklarını belirttiler şuanda beklemedeyim aynı zamanda bankalarıda aradım bu konu hakkında
kısacası siz siz olun ucuz diye hiçbir zaman ucuza koşmayın her zaman elden almaya çalışın bilmediğiniz kişilerin ilanlarını da başkalarına önermeyin daha ucuzu var diye önerdiğiniz kişi belkide dolandırıcı aynı benim karşılaştığım gibi insanlara lütfen şu forumda bunu al daha ucuz gibi güvenilir olmayan yerleden link atmayı burakın saygılar
daha güvenilir bir sahibinden.com istediğimide belirtmek isterim herkes kafasına göre çok rahat kayıt olup ilan açabiliyor bu kadar basit olmamalı her şey sonuçta ortada ticaret dönüyor
yukarıdaki bilgiler 25/01/2021 tarihinde yazılmıştır

şimdi ki bilgiler 26/01/2021 tarihinde yazılmıştır
siber suçlara gittim bugün ve emniyete evrak oluşturmuşsanız biz bir şey yapamayız dediler 2 yerden evrak oluşturamayız dediler
şansımı birde savcılığa gitmek ile deniyeceğim perşembe günü inşallah oradan olumlu bir yanıt alırım
insanların iyi niyetlerini kullanan böyle vicdansızların Allah bin belasını versin

bu yazacağım bilgiler 29/01/2021 tarihinde yazılmıştır
dün yani perşembe günü ayın 28 inde savcılığa gittim savcılık emniyette dosya oluşturtmuşsan o dosya zaten bize gelecektir dediler beklemekten başka çare yok dediler

Önemli gelişme: adam hakkında bazı bilgilere ulaşıldı bir dünya dolandırıcılıktan sabıka kaydı varmış

Son düzenleme:
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

TeknoPiyon

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,592
İsim
ArtiAnius
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji Haberleri
sahibinden de gtx 1080ti gaming x modeli 3500tl ilan gördüm ve hemen sahibine yazdım hala satılık mı adam satılık dedi ve get açabilip açmayacağını sordum açamam dedi askere gidicem acil para lazım dedi bana telefonunu verdi biraz wp üzerinden mesajlaştık daha sonrasında adam beni aramak istedi ara dedim baya detaylı konuştuk güvence olarak kargo firmasını gidince ürünü kargoya verdiğine dair video ulaştırdı bende tamam kargoya veriyorsan parayı atıyorum dedim ve böyle de anlaşmıştım ben parayı attıktan sonra adam kontrol ediyorum dedi ve adamdan ses kesildi mesajlarıma ve aramalarıma cevap veremeye başladı ve bende şüphelendim kargo firmasını aradım bana ait kargo olup olmadığını sorguladım ve adım kargo olmadığını öğrendim çünkü ne bir gönderi kodu verdi ne de bir yurtiçi kargodan mesaj geldi adınıza kargo var diye daha sonrasında adamın numarasının kime ait olduğunu sorgulatmak istedim ve gizlenmiş kişi olduğunu öğredim daha sonra doğru polise gittim olayı izah ettim gerekli bilgileri alıp dosya oluşturdular daha sonrasında birde sahibindeni aradım üst makamlara aktaracaklarını ve beni tekrar arayacaklarını belirttiler şuanda beklemedeyim aynı zamanda bankalarıda aradım bu konu hakkında
kısacası siz siz olun ucuz diye hiçbir zaman ucuza koşmayın her zaman elden almaya çalışın bilmediğiniz kişilerin ilanlarını da başkalarına önermeyin daha ucuzu var diye önerdiğiniz kişi belkide dolandırıcı aynı benim karşılaştığım gibi insanlara lütfen şu forumda bunu al daha ucuz gibi güvenilir olmayan yerleden link atmayı burakın saygılar
daha güvenilir bir sahibinden.com istediğimide belirtmek isterim herkes kafasına göre çok rahat kayıt olup ilan açabiliyor bu kadar basit olmamalı her şey sonuçta ortada ticaret dönüyor
hocam evet ben istanbulda yaşıyorum ve istanbulda yaşayan kişilerden ürünü deneyip alabilirmiyim diye sorduğum hayır ürünü kargolayıp göndericeğini parayı da bankaya havale etmelerini istiyolar

ugo.

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,032
İsim
Uygar
Instagram
uuygarugurlu
sahibinden de gtx 1080ti gaming x modeli 3500tl ilan gördüm ve hemen sahibine yazdım hala satılık mı adam satılık dedi ve get açabilip açmayacağını sordum açamam dedi askere gidicem acil para lazım dedi bana telefonunu verdi biraz wp üzerinden mesajlaştık daha sonrasında adam beni aramak istedi ara dedim baya detaylı konuştuk güvence olarak kargo firmasını gidince ürünü kargoya verdiğine dair video ulaştırdı bende tamam kargoya veriyorsan parayı atıyorum dedim ve böyle de anlaşmıştım ben parayı attıktan sonra adam kontrol ediyorum dedi ve adamdan ses kesildi mesajlarıma ve aramalarıma cevap veremeye başladı ve bende şüphelendim kargo firmasını aradım bana ait kargo olup olmadığını sorguladım ve adım kargo olmadığını öğrendim çünkü ne bir gönderi kodu verdi ne de bir yurtiçi kargodan mesaj geldi adınıza kargo var diye daha sonrasında adamın numarasının kime ait olduğunu sorgulatmak istedim ve gizlenmiş kişi olduğunu öğredim daha sonra doğru polise gittim olayı izah ettim gerekli bilgileri alıp dosya oluşturdular daha sonrasında birde sahibindeni aradım üst makamlara aktaracaklarını ve beni tekrar arayacaklarını belirttiler şuanda beklemedeyim aynı zamanda bankalarıda aradım bu konu hakkında
Başlık yanlış, suç tamamen sizin. Başlığı değiştirin aşırı bait bir başlık olmuş, adamlar bas bas bağırıyor WP geçmeyin, el atamıyoruz ordan dolandırılınca diye. Bu arada soğuk su içebilirsin geçmiş olsun paran yandı, sahibinden üzerinden birini dolandırabilecek biri ancak açık hat(Suriyeli üzerine kayıtlı) kullanarak dolandırabilir dışında bir tarafları yemez. Banka hesabından bulmanız da zor büyük ihtimal kiralık banka hesabı veya da 200-300TL pay karşılığında çalışan birisidir. Eğer bilgisiz biriyse bulabilirsiniz. Dışında o para gider.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam evet ben istanbulda yaşıyorum ve istanbulda yaşayan kişilerden ürünü deneyip alabilirmiyim diye sorduğum hayır ürünü kargolayıp göndericeğini parayı da bankaya havale etmelerini istiyolar
sakın sakın sakın haaa bende öyle yaptım sakın asla ve asla böyle birşeye evet demeyin benim kulağıma küpe oldu inşallah birdaha yaşamam

Banxtre

80+ Gold
En İyi Cevap
21
Dahası  
Reaksiyon skoru
18,043
İsim
Batuhan
İlgilendiği Kategoriler
E-Ticaret
Üzüldüm hocam öncelikle.
Bende arkadaşlara birkaç tavsiyede bulunayım.

Bu sahibindende böyle insan çok, ucuz ilanlara dikkat edilmesi gerek.

Pp'sini asker fotoğrafı koyup çok ucuza ürün satanlara dikkat edin.

Hiçbir ürünü get'siz şehirler arası almayın.(şıh torunuysanız bilemeyeceğim ama şansınıza güvenmeyin adam ekran kartı yerine kargoya boş kutu verir ruhunuz duymaz soğuk duş aldırırlar)

Ucuz ürünleri irdeleyin.

ELDEN ALIN.Kesinlikle elden alın ki dolandırılma ihtimaliniz azalsın.

Elektronik ürün alırken sözleşme imzalamadan almayın(4 haneli ücretler var ise ).

İsmail Aslan

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,745
İsim
İsmail aslan
İlgilendiği Kategoriler
Monitör , ekran kartı
Steam
irexaTR
Reddit
İsmailAslanx
Paranı alırsın inşallah üzüldüm ya merak etme alırsın umarım dolandıranda hapis cezasına çaptırılır (birdahada 1 TL dolandırmaya yüreği olmaz (allahda dolandıran kişiyi ıslah etsin)

Başlık yanlış, suç tamamen sizin. Başlığı değiştirin aşırı bait bir başlık olmuş, adamlar bas bas bağırıyor WP geçmeyin, el atamıyoruz ordan dolandırılınca diye. Bu arada soğuk su içebilirsin geçmiş olsun paran yandı, sahibinden üzerinden birini dolandırabilecek biri ancak açık hat(Suriyeli üzerine kayıtlı) kullanarak dolandırabilir dışında bir tarafları yemez. Banka hesabından bulmanız da zor büyük ihtimal kiralık banka hesabı veya da 200-300TL pay karşılığında çalışan birisidir. Eğer bilgisiz biriyse bulabilirsiniz. Dışında o para gider.
yazdıklarıma ekleme yaptım bir daha oku öyle yorum yap derim

usper

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Aslında bu tarz sitelere ilan koymak için tc istemek en mantıklısı tc istenilecek ve sorgulanacak bu tc kime ait diye eğer gerçekten bi insana ait ise ilan koyulabilmeli.

Top Bottom