Neler Yeni

Yardım Sahibinden aracılığı ile dolandırıldım kesinlikle okuyun

Dahası  
Reaksiyon skoru
282
İsim
diyar
haklısınız hocam çok teşekkür ederim emeğinize sağlık, umarım hocam Allahtan ümit kesilmez, 2.ele yönelirken hocam fiyatı piyasanın altında olan ürünlere güvenmeyin ve başka şehirden alım yapacaksanız param güvende sistemini kullanın karşıdaki kişi param güvende sistemi açmam diyorsa da sakın havale/eft ile alım yapmayın başka ilanlara bakın hiç olmazsa böylelikle paranız çöpe gitmemiş olur
rica ederim hocam bende teşekkür ederim önerileriniz için

Birol Azak

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
972
İsim
Birol azak
sahibinden de gtx 1080ti gaming x modeli 3500tl ilan gördüm ve hemen sahibine yazdım hala satılık mı adam satılık dedi ve get açabilip açmayacağını sordum açamam dedi askere gidicem acil para lazım dedi bana telefonunu verdi biraz wp üzerinden mesajlaştık daha sonrasında adam beni aramak istedi ara dedim baya detaylı konuştuk güvence olarak kargo firmasını gidince ürünü kargoya verdiğine dair video ulaştırdı bende tamam kargoya veriyorsan parayı atıyorum dedim ve böyle de anlaşmıştım ben parayı attıktan sonra adam kontrol ediyorum dedi ve adamdan ses kesildi mesajlarıma ve aramalarıma cevap vermemeye başladı ve bende şüphelendim kargo firmasını aradım bana ait kargo olup olmadığını sorguladım ve adıma kargo olmadığını öğrendim çünkü ne bir gönderi kodu verdi ne de bir yurtiçi kargodan mesaj geldi adınıza kargo var diye daha sonrasında adamın numarasının kime ait olduğunu sorgulatmak istedim ve gizlenmiş kişi olduğunu öğredim daha sonra doğru polise gittim olayı izah ettim gerekli bilgileri alıp dosya oluşturdular daha sonrasında birde sahibindeni aradım üst makamlara aktaracaklarını ve beni tekrar arayacaklarını belirttiler şuanda beklemedeyim aynı zamanda bankalarıda aradım bu konu hakkında
kısacası siz siz olun ucuz diye hiçbir zaman ucuza koşmayın her zaman elden almaya çalışın bilmediğiniz kişilerin ilanlarını da başkalarına önermeyin daha ucuzu var diye önerdiğiniz kişi belkide dolandırıcı aynı benim karşılaştığım gibi insanlara lütfen şu forumda bunu al daha ucuz gibi güvenilir olmayan yerleden link atmayı burakın saygılar
daha güvenilir bir sahibinden.com istediğimide belirtmek isterim herkes kafasına göre çok rahat kayıt olup ilan açabiliyor bu kadar basit olmamalı her şey sonuçta ortada ticaret dönüyor
yukarıdaki bilgiler 25/01/2021 tarihinde yazılmıştır

şimdi ki bilgiler 26/01/2021 tarihinde yazılmıştır
siber suçlara gittim bugün ve emniyete evrak oluşturmuşsanız biz bir şey yapamayız dediler 2 yerden evrak oluşturamayız dediler
şansımı birde savcılığa gitmek ile deniyeceğim perşembe günü inşallah oradan olumlu bir yanıt alırım
insanların iyi niyetlerini kullanan böyle vicdansızların Allah bin belasını versin

bu yazacağım bilgiler 29/01/2021 tarihinde yazılmıştır
dün yani perşembe günü ayın 28 inde savcılığa gittim savcılık emniyette dosya oluşturtmuşsan o dosya zaten bize gelecektir dediler beklemekten başka çare yok dediler

Önemli gelişme: adam hakkında bazı bilgilere ulaşıldı bir dünya dolandırıcılıktan sabıka kaydı varmış
Burada sahibinden.com un yapabileceği bir şey yok hata sende şuan rx570 fiyatına 1080ti olabileceğine nasıl inanabilirsin ? hadi inandım diyelim günümüzde insan babasına bile güvenemiyorken azımsanamayacak bir parayı eline bir şey geçmeden adama vermişsin.Sahibindende param güvende uygulaması var zaten bu tarz durumları engellemek amacıyla komisyonu senin karşılaman durumunda sahibinden aracılığı ile banka/kredi kartı ile ödeme yapabiliyorsunuz. umarım paranı geri alabilirsin birdaha dikkatli olursun

Kanka bunca dolandırılma olayı varken hayatında hiç görüp tanımadığın adama niye para yolluyorsunki. Keşke get kullansaydınız. geçmiş olsun.
hocam karşıdaki kişi get açamam dedi ve bir güzel de rolünü oynadı tabi bende bu satın alım işleminden önce 3 adet havale/eft ile 2.el ürün alıp dolandırılmamam beni saflaştırdı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Son durum nedir şimdi hocam adam adliyeye geldimi çağırıldımı sana ulastımı uzlaşmaya gidildimi dava düşsün diye ulaştımı yoksa ocak ayında yazdıklarından baska gelişme yasanmadımı.
yok hocam ne davası ne uzlaşması hiçbir ilerleme yok üzerinden 4 ay geçmesine rağmen ne yazık ki bu olayın sonuçlanacağını ve ilerleme kaydedeceğini zannetmiyorum kimsenin umrunda değil kesin annem bana terlik attı davacıyım diye boş bir suçlamada bulunsaydım hemen sonuçlanırdı ve haberlere bile çıkardım

Fordon Greeman

80+ Bronze
Ben satıcı olsam get koymazdım şahsen. Get ile alıcı birçok şekilde satıcıyı dolandırabiliyor. Ancak ikinci el alışverişi de uzaktan yapmazdım. Eğer uzaktan yapılacaksa mutlaka satıcının bulunduğu konuma yakın bir tanıdığınız olmalı ve o elden almalı ürünü, ya da yakınsanız siz elden alacaksınız. Aksi takdirde eğer elden ele alışverişi kabul etmiyorsa kişi koşarak uzaklaşın.

aydin.

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Geçmiş olsun, bende ekran kartı alırken dolandırılıyordum, benim yerime @SeastoreKing şehit oldu :/

cLarq

80+ Gold
En İyi Cevap
3
hocam karşıdaki kişi get açamam dedi ve bir güzel de rolünü oynadı tabi bende bu satın alım işleminden önce 3 adet havale/eft ile 2.el ürün alıp dolandırılmamam beni saflaştırdı

yok hocam ne davası ne uzlaşması hiçbir ilerleme yok üzerinden 4 ay geçmesine rağmen ne yazık ki bu olayın sonuçlanacağını ve ilerleme kaydedeceğini zannetmiyorum kimsenin umrunda değil kesin annem bana terlik attı davacıyım diye boş bir suçlamada bulunsaydım hemen sonuçlanırdı ve haberlere bile çıkardım
Geçmiş olsun hocam umarım artık get dışında güvenerek alış veriş yapmasın. :)

Burada sahibinden.com un yapabileceği bir şey yok hata sende şuan rx570 fiyatına 1080ti olabileceğine nasıl inanabilirsin ? hadi inandım diyelim günümüzde insan babasına bile güvenemiyorken azımsanamayacak bir parayı eline bir şey geçmeden adama vermişsin.Sahibindende param güvende uygulaması var zaten bu tarz durumları engellemek amacıyla komisyonu senin karşılaman durumunda sahibinden aracılığı ile banka/kredi kartı ile ödeme yapabiliyorsunuz. umarım paranı geri alabilirsin birdaha dikkatli olursun
hocam sahibinden bir insanı birşeyler satmak için sitesine sokuyorsa bu insanın sicil kaydına bakabilir beni dolandıran adamın sicil kaydında 20 den fazla dolandırılma suçlaması varmış ve böyle bir adam bu siteye düzgün bir iş yapmak için geliyor olabilir mi sizce kesin beni dolandırmasa bile illaki başka birisini dolandıracaktı elbet bir diğer husus ise hocam şuanda diyorsunu bakın kendinizde diyorsunu şuanda 570 fiyatına nasıl alacağınızı sandınız diye bakat olayın üzerinden 4 ay geçti o zamanlarda 1080ti lerin fiyatı o civarlardaydı ve karşıdaki kişi get i kabul etmedi ne yazık ki ailemde daha pahalılarına izin vermiyordu aslında daha güvenli olacak ama biraz daha pahalı olacak bir şekilde başka biriyle görüşmüştüm dediğim gibi ona ailem pahalı dediği için alamadım. Öyle yani bu bana bir ders oldu artık bundan sonra param güvende sistemini kullanıyorum ve param güvende sistemini açmayan kişilerden de alım yapmıyorum biraz daha fazla verip param güvende ile satış yaparım diyen kişilerle alışveriş yapıyorum

Ben satıcı olsam get koymazdım şahsen. Get ile alıcı birçok şekilde satıcıyı dolandırabiliyor. Ancak ikinci el alışverişi de uzaktan yapmazdım. Eğer uzaktan yapılacaksa mutlaka satıcının bulunduğu konuma yakın bir tanıdığınız olmalı ve o elden almalı ürünü, ya da yakınsanız siz elden alacaksınız. Aksi takdirde eğer elden ele alışverişi kabul etmiyorsa kişi koşarak uzaklaşın.
evet biliyorum hocam satıcı için de get in bir de o olayı var fakat elden alım yapabilecek o konumda birisi yoktu ve adam da elden alım yapcak birisi varsa elden verebilirim demişti ürünü ama adam zaten dolandırıcıymış ben elden de vereceğini zannetmiyorum ürünü bir tanıdık bulum adamdan ürünü almak için gönderdiğimde kesin adama ulaşamazdım tanıdık buldum ürünü almaya gelecek dediğimde

Geçmiş olsun, bende ekran kartı alırken dolandırılıyordum, benim yerime @SeastoreKing şehit oldu :/
Beğeni mi atsam üzgün mü atsam bilemedim hocam geçmiş olsun @SeastoreKing arkadaşa da olay nasıl gerçekleşti aceba forumda konu açmış mıydınız, bu arada teşekkür ederim sağolun.

Geçmiş olsun hocam umarım artık get dışında güvenerek alış veriş yapmasın. :)
teşekkür ederim hocam yok yapmıyorum bundan sonra hep param güvende kullanıyorum 2.el alışverişlerde ve açmam diyen konumu da bana uzak olan kişilerden alım yapmıyorum

Son düzenleme:

Fordon Greeman

80+ Bronze
hocam sahibinden bir insanı birşeyler satmak için sitesine sokuyorsa bu insanın sicil kaydına bakabilir beni dolandıran adamın sicil kaydında 20 den fazla dolandırılma suçlaması varmış ve böyle bir adam bu siteye düzgün bir iş yapmak için geliyor olabilir mi sizce kesin beni dolandırmasa bile illaki başka birisini dolandıracaktı elbet bir diğer husus ise hocam şuanda diyorsunu bakın kendinizde diyorsunu şuanda 570 fiyatına nasıl alacağınızı sandınız diye bakat olayın üzerinden 4 ay geçti o zamanlarda 1080ti lerin fiyatı o civarlardaydı ve karşıdaki kişi get i kabul etmedi ne yazık ki ailemde daha pahalılarına izin vermiyordu aslında daha güvenli olacak ama biraz daha pahalı olacak bir şekilde başka biriyle görüşmüştüm dediğim gibi ona ailem pahalı dediği için alamadım. Öyle yani bu bana bir ders oldu artık bundan sonra param güvende sistemini kullanıyorum ve param güvende sistemini açmayan kişilerden de alım yapmıyorum biraz daha fazla verip param güvende ile satış yaparım diyen kişilerle alışveriş yapıyorum

evet biliyorum hocam satıcı için de get in bir de o olayı var fakat elden alım yapabilecek o konumda birisi yoktu ve adam da elden alım yapcak birisi varsa elden verebilirim demişti ürünü ama adam zaten dolandırıcıymış ben elden de vereceğini zannetmiyorum ürünü bir tanıdık bulum adamdan ürünü almak için gönderdiğimde kesin adama ulaşamazdım tanıdık buldum ürünü almaya gelecek dediğimde

Beğeni mi atsam üzgün mü atsam bilemedim hocam geçmiş olsun @SeastoreKing arkadaşa da olay nasıl gerçekleşti aceba forumda konu açmış mıydınız, bu arada teşekkür ederim sağolun.
Ben ikinci el alacak olsam tanıdık arkadaş var deyip işi sonuna kadar götürürdüm her şeyi hazırlardım. Buluşma yeri bile ayarlardım. Eğer o zamana kadar zaten ortadan kaybolmadıysa demek ki gerçek satıcı deyip bütün buluşmayı falan iptal edip bir şekilde öyle kargolatırdım. Ama çok çok mecbur olsaydım bunu yapardım sanırım. Yoksa elden alamadığım yerden ikinci el almam asla. Ha tabi varsa eğer param güvende olan ürünleri almak da bir seçenek tabi. Onu unutmuşum.

Artemisia

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
.
kalacağını sanmam kim olduğu bellidir bankadan da gönderdiğinizin kanıtı var kolay kolay kalmaz paranız sanmam bir daha alacak olursanız şehir dışından kargoda görüntülü aratıp 1000tl sini gönderin ve elinize ulaşınca gerisini göndereceğinizi söyleyin ya da işte kargoya verdiğinin mesajı gelince
Kargoya verdiğinin mesajı çok önemli değil. Kargoya verdikten sonra yola çıkmadan iptal edebilir gönderiyi.

Kargoya verdiğinin mesajı çok önemli değil. Kargoya verdikten sonra yola çıkmadan iptal edebilir gönderiyi.
evet hocam iptal edebilir ama o zamanlar daha bi tecrübesizdim bu olaylarda bir de öncesinde 3 kez 2.el havale/eft ile ürün alıp dolandırılmamam beni saf bıraktı

Tolgax güneş

80+ Bronze
Üzüldüm hocam öncelikle.
Bende arkadaşlara birkaç tavsiyede bulunayım.

Bu sahibindende böyle insan çok, ucuz ilanlara dikkat edilmesi gerek.

Pp'sini asker fotoğrafı koyup çok ucuza ürün satanlara dikkat edin.

Hiçbir ürünü get'siz şehirler arası almayın.(şıh torunuysanız bilemeyeceğim ama şansınıza güvenmeyin adam ekran kartı yerine kargoya boş kutu verir ruhunuz duymaz soğuk duş aldırırlar)

Ucuz ürünleri irdeleyin.

ELDEN ALIN.Kesinlikle elden alın ki dolandırılma ihtimaliniz azalsın.

Elektronik ürün alırken sözleşme imzalamadan almayın(4 haneli ücretler var ise ).
Nasıl bir sözleşme ? Nerden bulurum

geçmiş olsun hocam iyi yanından bakarsak size ders oldu belki bu olay olmasa ilerde 30k 40k bir şey alacağınız zaman dolandırılırdınız.
teşekkür ederim hocam evet bende öyle düşünüyorum bundan sonra kendimi güvenceye almadan bir şey yapmıyorum

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,070
Üyeler
140,763
Son üye
scacotz
Top Bottom