Neler Yeni

Tüketici Hakem Heyetine başvuracağım - 3 sorum var.

Dahası  
Reaksiyon skoru
6,072
İsim
Burak Karadağ
Dostlar 26-11-2022 tarihinde oyuncumağazası sitesinden Zowie EC1-C mouse almıştım ve 9 ay sonra arıza verdi. Ürünü teknik servise gönderdim ve ürünün değişimi için benden fatura istediler ama oyuncumağazası telefonlara uzun zamandır cevap vermiyor, maillere bakmıyor bir çok insan mağdur oldu bu rezil firma yüzünden. Ben ise faturamı alabilmek için tüketici hakem heyetine başvuracağım fakat ilk kez böyle bir şey yapacağım. Hakem Heyetine e-devlet üzerinden başvuru yapacağım ve firma bilgilerini vs her şeyi yazacağım. 3 konuda takıldım
- Bunun için mahkemeye vs gidiyor muyuz yoksa sadece elektronik ortamdamı şikayet yapılıp karar sonuçlanıyor.
- Başvuru başında veya sonunda bir hizmet ücretine vs tâbi tutulur muyum?
- Sonuç çıktığında onların nasıl haberi olacak? oyuncumağazasının kendisinden haber yok. Öldüler herhalde

EmirhanBayramFK

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
583
İsim
Emirhan Bayram
İlgilendiği Kategoriler
Yurt İçi Alışverişler-E-Ticaret-Pazaryerleri-Tüketici Hakem Heyetleri-Donanım/Yazılım
İlk olarak hakem heyetine elektronik ortamda başvur ve şikayetlerini belirt.
Hakem heyeti dosyası firmaya gittikten sonra cevaplaması gerekiyor ya faturanı atar bu şekilde işlemine devam edersin. Faturanı atmaz veya hakem heyetine cevap yazmaz ise belirli bir süre geçtikten sonra cevap verilmediği için Başvuranın talebinin kabulune diyerek hakem heyeti sonuçlanır.
Senin talebinde ise sadece fatura için değil değişim veya iade için fatura istediğini eğer fatura paylaşılmayacaksa ürünün para iadesini istiyorum gibisinden yazarsın. Sonuç olarak cevaplanmadığı için firma bu sefer ücret iadesini veya değişim/onarımını yapmak zorunda kalır.
NOT: Çıkan karara daha sonrasında firma itiraz edebilir buda aklında bulunsun.
Eğer sonuçlanan kararı yerine getirmez ise firma icra ve firmanın üzerine olan tapulara haciz işlemleri başlatılır. Genelde bu işlem olduktan sonra kısa bir süre içerisinde işlem sağlıyorlar :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dostlar 26-11-2022 tarihinde oyuncumağazası sitesinden Zowie EC1-C mouse almıştım ve 9 ay sonra arıza verdi. Ürünü teknik servise gönderdim ve ürünün değişimi için benden fatura istediler ama oyuncumağazası telefonlara uzun zamandır cevap vermiyor, maillere bakmıyor bir çok insan mağdur oldu bu rezil firma yüzünden. Ben ise faturamı alabilmek için tüketici hakem heyetine başvuracağım fakat ilk kez böyle bir şey yapacağım. Hakem Heyetine e-devlet üzerinden başvuru yapacağım ve firma bilgilerini vs her şeyi yazacağım. 3 konuda takıldım
- Bunun için mahkemeye vs gidiyor muyuz yoksa sadece elektronik ortamdamı şikayet yapılıp karar sonuçlanıyor.
- Sonuç çıktığında onların nasıl haberi olacak? oyuncumağazasının kendisinden haber yok. Öldüler herhalde

Dahası  
Reaksiyon skoru
6,072
İsim
Burak Karadağ
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İlk olarak hakem heyetine elektronik ortamda başvur ve şikayetlerini belirt.
Hakem heyeti dosyası firmaya gittikten sonra cevaplaması gerekiyor ya faturanı atar bu şekilde işlemine devam edersin. Faturanı atmaz veya hakem heyetine cevap yazmaz ise belirli bir süre geçtikten sonra cevap verilmediği için Başvuranın talebinin kabulune diyerek hakem heyeti sonuçlanır.
Senin talebinde ise sadece fatura için değil değişim veya iade için fatura istediğini eğer fatura paylaşılmayacaksa ürünün para iadesini istiyorum gibisinden yazarsın. Sonuç olarak cevaplanmadığı için firma bu sefer ücret iadesini veya değişim/onarımını yapmak zorunda kalır.
NOT: Çıkan karara daha sonrasında firma itiraz edebilir buda aklında bulunsun.
Eğer sonuçlanan kararı yerine getirmez ise firma icra ve firmanın üzerine olan tapulara haciz işlemleri başlatılır. Genelde bu işlem olduktan sonra kısa bir süre içerisinde işlem sağlıyorlar :D
Mesaj otomatik birleştirildi:
Sana kötü bir haberim var. THH ye başvurunca ürünü satın aldığına dair faturasını ve bilgilerini istiyor şaka gibi

Farway

80+ Silver
Mağazaya ulaşamıyorsan işin zor, bulunduğun ilçedeki kaymakamlığa git orada konuş.

Bu arada sorularına gelirsek THH başvurusunu elektronik ortamdan yaparsın ve süreç böyle ilerler. Merak etme onlar ulaşır ve ya ulaşmasa bile sana 2 ay içinde bir dönüş sağlarlar.

Adamlar fatura istiyorsa ve sende bunu E-Ticaret yoluyla aldıysan aldığın tarihe dair bir belgen yok mu? Ödeme yapılması sipariş takibi, sipariş numarası falan?

TeknoPiyon

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,603
İsim
ArtiAnius
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji Haberleri
fatura almak için galiba adına düzenlenmiş faturaları görebiliyordun bir yerden ama bulabilirsem atıyım yoksa thh direkt

HDogus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
424
İsim
Doğuş Akyürek
1-hayır
2-hayır
3- sen firmayı detaylı belirtince onlardan karşı savunma vs istiyorlar. Sonuç açıklanıncada sana verlen belgeyle onlara mail atacaksın tamamdır
Bonus bilgi: ortalama 4/6 ay sürer.

Ckribrahim

Taç
En İyi Cevap
1
1. soru hayır 2. soru hayır. 3.soru başvuru yaptığında onlara ulaşıyorlar savunma için. Oyuncumağazası eternalfire takımının kurucusunun sitesi. İnstagramdan direk ona yaz. Şuan kendi sitelerinde iyileştirme yapıyorlar. O yüzden ulaşamıyor olabilirsin. Furkan Güven di sanırım.

EmirhanBayramFK

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
583
İsim
Emirhan Bayram
İlgilendiği Kategoriler
Yurt İçi Alışverişler-E-Ticaret-Pazaryerleri-Tüketici Hakem Heyetleri-Donanım/Yazılım
Sana kötü bir haberim var. THH ye başvurunca ürünü satın aldığına dair faturasını ve bilgilerini istiyor şaka gibi
Yakın bir zamanda Exvega firmasını faturasız bir şekilde THHye verdim. Siparişimin iadesi için. Siparişimin iadesini istediğimde bana opsiyon ücreti kesintisi olacağını söylemişlerdi. THH ye başvurduğumda tam ödeme yapacağız şikayetinizi geri çekin dediler.

Dahası  
Reaksiyon skoru
6,072
İsim
Burak Karadağ
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
1. soru hayır 2. soru hayır. 3.soru başvuru yaptığında onlara ulaşıyorlar savunma için. Oyuncumağazası eternalfire takımının kurucusunun sitesi. İnstagramdan direk ona yaz. Şuan kendi sitelerinde iyileştirme yapıyorlar. O yüzden ulaşamıyor olabilirsin. Furkan Güven di sanırım.
Cansın usta

Screenshot_2023-09-08-06-55-17-893_com.instagram.android.jpg

Ritim Ustası

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,037
İsim
Mehmet Yılmaz
Niye bu mouse u aldın ki fiyatı da pahalıymış özellik olarakta ahım şahım bir özelliği de yok bilindik marka almak her zaman daha iyi geçen trendyol dan aldığım 256 GB lık Samsung hafıza kartım bozulmuştu garantisinin bitmesine de çok az kalmıştı satıcıya ulaşıp servise gönderdim hemen yenisini gönderdiler.

Dahası  
Reaksiyon skoru
6,072
İsim
Burak Karadağ
Niye bu mouse u aldın ki fiyatı da pahalıymış özellik olarakta ahım şahım bir özelliği de yok bilindik marka almak her zaman daha iyi geçen trendyol dan aldığım 256 GB lık Samsung hafıza kartım bozulmuştu garantisinin bitmesine de çok az kalmıştı satıcıya ulaşıp servise gönderdim hemen yenisini gönderdiler.
Sadece CS:GO oynuyorum hardcore ve Zowie bizim için çok iyi ama 2 hafta önce Deathadder V3 Pro aldım daha da muazzam. V3 pro yu bırakmam. Bari Zowie yi yenisi ile değiştirsinler de satayım en azından

freygasm

80+ Gold
Sadece CS:GO oynuyorum hardcore ve Zowie bizim için çok iyi ama 2 hafta önce Deathadder V3 Pro aldım daha da muazzam. V3 pro yu bırakmam. Bari Zowie yi yenisi ile değiştirsinler de satayım en azından
V3 proya ben de aşığım, gözüm gibi bakıyorum bi şey olcak diye içim gidiyor.... Hayırlı olsun.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
920,817
Üyeler
142,822
Son üye
demiremin21
Top Bottom