Neler Yeni

🚨 TARİHİN EN SCAM - BALON OYUNU PATLADI🚨 🚨KARŞINIZDA THE DAY BEFORE🚨

korro

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
337
İsim
Koray Yıldız
Escape from tharkov'a benziyor falan diyorlardı, umarım benzer zamanla.

F4IRFL4Y

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,298
İsim
Cengiz
Biraz önce sırf şu konuyu görüp yorum atmak için üye oldum.
Oyun yapmanın ne olduğunu bilmeyen sorsan 2 satır kod nasıl yazılır bir oyunun geliştirme süreçlerinde neler vardır nasıl ilerler hangi zorluklar çıkar anlamayan. Scam yazmayı bilmeyip scum scum diye gezen birisinin early access nedir ne değildir bilmeyen birisinin burada "Tarihin scumu onun scumu bunun scumu" yazıp duruyor. Güzel kardeşim sanırım yaşın oldukça genç. Hem yazı tarzından belli hemde konuşma tarzından. O yüzden önce scam nedir bir araştır sonrasında oyun nasıl yapılır bir araştır sonra konuya tekrar yorum yaparsın
Kanka Öncelikle Web Tasarım Okuyorum İnsanları Tanımadan Yorum Yapma Ayrıca Başlıkta Scam Yazmışım Sadece Arada Scum Yazmışım Yazım Yanlışları Olabilir İkincisi Biz Oyun Oynuyoruz Bizim Umurmuzda Olmamalı Yapıp Yapmaması Banane Kardeşim Küçük Firma Olsun Olmasın Ben Hizmet Satın Alıyorum Sen Bana Vaat Ediyorsan Birşeyi Yapmak Zorundasın Yapmazsan Bende Seni Gömerim Oldu Paşam Herkes O Zaman Birşeyleri Vaat Etsin Bende O Zaman Gerçek Hayat Simulator Yapacam O An Gerçek Hayatta Ne Varsa O Anı Göreceksiniz Diyim Sonra Oyunu Erken Erişim Olarak 5 DK'da Yaptığım Okul Projesini Piyasaya Sürem :D Artık 15 Yılda Yaparım Vaat Ettilerimi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ya dostum, imla kurallarını kullanmıyorsun. Her kelimenin başı büyük harf ile başlıyor. Ne yazdığın anlaşılıyor ne belirtmeye çalıştığın şey. Oyun daha tam sürüm olarak çıkmadı. Ve Unreal Engine'de 30 dakikada yapılacağını iddia eden varsa da yapsın sürsün piyasaya oyununu. Daha tam sürümü bile çıkmamış bir oyuna sadece konusunuz ilgi çeksin diye " TARİHİN EN SCAM - BALON OYUNU PATLADI" yazmanıza gerek yok. Normal bir şekilde düşüncenizi belirtebilirsiniz.

Gözden kaçan bugları fixlemek amaçlı oyunun herkese açıldığını düşünüyorum. Dediğiniz gibi bir iki hafta içerisinde de oyun daha oynanabilir hâle gelecektir. Oyunun arkasında büyük bir yapımcı olmadığından ötürü böyle olayların yaşanmasını gayet normal buluyorum. Tahminimce oyunun oturması bir iki ay içerisinde olacaktır.
Kanka Sizin Anlamadığınız Oyunun İlk Başta Vaat Ettiklerini Yapmaması Anlıyor Musun Alakası Yok Erken Erişim İle Erken Erişim Diye Her Oyunu Övek O Zaman

H1z1 ve watch dogs halen zirvedeyken bu oyuna tarihin balonu denmez.
h1z1 Balon Mu ? PUBG'nin Babasına Balon Diyorsan Kanka Balondan Anlamıyorsun Demektir

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
211
İsim
Sezgin
Kanka Öncelikle Web Tasarım Okuyorum İnsanları Tanımadan Yorum Yapma Ayrıca Başlıkta Scam Yazmışım Sadece Arada Scum Yazmışım Yazım Yanlışları Olabilir İkincisi Biz Oyun Oynuyoruz Bizim Umurmuzda Olmamalı Yapıp Yapmaması Banane Kardeşim Küçük Firma Olsun Olmasın Ben Hizmet Satın Alıyorum Sen Bana Vaat Ediyorsan Birşeyi Yapmak Zorundasın Yapmazsan Bende Seni Gömerim Oldu Paşam Herkes O Zaman Birşeyleri Vaat Etsin Bende O Zaman Gerçek Hayat Simulator Yapacam O An Gerçek Hayatta Ne Varsa O Anı Göreceksiniz Diyim Sonra Oyunu Erken Erişim Olarak 5 DK'da Yaptığım Okul Projesini Piyasaya Sürem :D Artık 15 Yılda Yaparım Vaat Ettilerimi

Kanka Sizin Anlamadığınız Oyunun İlk Başta Vaat Ettiklerini Yapmaması Anlıyor Musun Alakası Yok Erken Erişim İle Erken Erişim Diye Her Oyunu Övek O Zaman

h1z1 Balon Mu ? PUBG'nin Babasına Balon Diyorsan Kanka Balondan Anlamıyorsun Demektir
Oyunu yapan firmanın pek bir çalışanı olduğunu düşünmüyorum. Ben oyun iyi çıktı demedim ama bu yapımcının pek scam atacağını düşünmüyorum. Türklerde ki şu kafa yapısından nefret ediyorum bir ürünü satın alınca karşınızdaki insanı satın aldığınız düşünüyorsunuz sanırsam. Ve 30 dakikada yapılabileceğini belirtmişsiniz. Hadi zamanlayıcıyı açalım ve süre tutalım bakalım 30 dakikada yapılabilecek bir iş mi?

Eleştri yapabilirsiniz tabi ki. Ancak eleştrinizi gelipte firma karalayarak yapmamanız gerekiyor. Yapımcının scammer olması için bir dolandırma vakası olmalı ancak oyunu erken erişimde herkese açık olarak açmış. Ben burda scamlik bir olay göremiyorum. Eksiklerin de giderilebileceğini düşünüyorum. En önemli olan fikirdi onu da gerçekleştirdiler gerisi zamanla oturur.

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,612
İsim
Hacı
Evet Arkadaşlar Adamlar Erteledi Erteledi En Sonunda Erken Erişim Olarak Çıkardı Ama Oyun Şahsen Benim Beklediğim Gibi Tam Bir Scum Oyun İlk Duyurulduğunda Çok Heyecanla Takip Ediyordum Ama Sonra Yeni Videolar İle Oyunun Scam Olduğunu Az Çok Anladım Ve Şuan Oyun Resmi Olarak Çıktı Ve Steamde 3 Saatte 2198 Olumsuz Yorum Alarak Son Derece Olumsuz Şeklinde Gözüküyor Ve Oyun O Kadar Kötüki Çoğu Kişi Unreal Engine'den Bunu Yapmasını 30 Dakika Olduğunu İddaa Ediyor Ve Oyun Sözde 6 Yıldır Gelişritiriliyor Tam Bir Hayal Kırıklığı

Alıntıyı görüntüle

Adamlar O Kadar Şuan Linç Ediliyorki Kendi Resmi Discord Kanallarındaki Chat'i Kitliyorlar Ve Bu Linçlemeden Haberder Oldukalarını Söylüyorlar

Alıntıyı görüntüle

Oyunda Saçma Sapan Optimizazyon Hatalarımı Dersin Uçan Kocaman Adamlar Mı Dersin Bozuk Serverler Mi Dersin Ne Ararsan Var Şuan Oyun Tam Bir Balon Olarak Çıktı Ayrıca Oyunda Anlatılan Hiç bir şey Yok Çok Kötü Animasyonlar Çok Kötü Bir Vuruş Hissi Ve Bir Amacı Olmayan Açık Dünya Şuan Oyunu Almanızı Tavsiye Etmiyorum Herkes İade Ediyor Ama Bu Oyun Tarihin En Büyük Scam Oyunu Olarak Tarihe Geçmeye Hak Kazandı Tebrikler :D

Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle

Ben Konuyu Yazdıktan 5 Dakika Sonra Olumsuz Yorum Sayısı 4061'e Yükselmiş :D

Alıntıyı görüntüle
Ne oyunmuş bee 🤣

F4IRFL4Y

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,298
İsim
Cengiz
Oyunu yapan firmanın pek bir çalışanı olduğunu düşünmüyorum. Ben oyun iyi çıktı demedim ama bu yapımcının pek scam atacağını düşünmüyorum. Türklerde ki şu kafa yapısından nefret ediyorum bir ürünü satın alınca karşınızdaki insanı satın aldığınız düşünüyorsunuz sanırsam. Ve 30 dakikada yapılabileceğini belirtmişsiniz. Hadi zamanlayıcıyı açalım ve süre tutalım bakalım 30 dakikada yapılabilecek bir iş mi?

Eleştri yapabilirsiniz tabi ki. Ancak eleştrinizi gelipte firma karalayarak yapmamanız gerekiyor. Yapımcının scammer olması için bir dolandırma vakası olmalı ancak oyunu erken erişimde herkese açık olarak açmış. Ben burda scamlik bir olay göremiyorum. Eksiklerin de giderilebileceğini düşünüyorum. En önemli olan fikirdi onu da gerçekleştirdiler gerisi zamanla oturur.
İlk Olarak İdda Eden Ben Değilim Söyleyen Çok Kişi Var

Ayrıca Scam Derken Şunlardan Bahsediyorum

Herşeyi Kopyalamaları Veya

Buradaki Gibi 2021 Gösterdikleri Trailer İle 2023 Alakası Olmayan Bazı Bölümler Yüzünden Scam Oluyor

f0ze

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,953
İsim
Yasin
Cyberpunkta da vaat verdiler ilk çıktığında balon gibi patladı herkes aynı bu oyun gibi cpye de balon dediler oyunun düzelmesi 3 yılı aldı. Demek ki cp bile çok uzun zamandır geliştiriliyordu fakat çıkan oyun tam bir balon ürünüydü. Yani evet bu oyunuda 3 4 yıla düzenlerler gibi. Yapımcının tek yapacağı açıklama daha erken erişimde sadece oyunu yaptığımızı bilin diye bu şekilde çıkardık elimizde daha iyi sürümler var ve bunları yayınlamadık gibi bir mesaj ile işi kurtaracak ve 3 4 yıl sonra düzgün çıktığında cp gibi unutulacak :D
Cyberpunk 2077 çıktığında oynamıştım gayet iyi ve başarılı bir deneyim sundu. Tek problemi bug ve optimizasyon problemleriydi. Keza ben oyunun çıktığında bitirmeme rağmen karşılaştığım buglar kabul edilebilirdi. Cyberpunk 2077 asla bir balon değildi. Bu balon kelimesinin oyuncak gibi kullanılması trajikomik oluyor. Son olarak Cyberpunk 2077 unutulmadı. Ve tekrar tekrar oynanmaya devam ediyor. Bu arada Cyberpunk savunucusu filan değilim. Sadece gerçekleri söylüyorum. Bunu Phantom Liberty DLC satışlarından ve bu yorumu yazarken Steam DB üzerinden alıp paylaştığım ekran görüntüsü fazlasıyla kanıtlıyor. The Day Before gibi bir oyunu Rust, Dayz vb oyunlar ile kıyaslanamanız mantıklı olur.

Ekler

• Screenshot_2023-12-09-01-40-10-001_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2023-12-09-01-40-10-001_com.android.chrome.jpg
    551.1 KB · Hit: 28

F4IRFL4Y

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,298
İsim
Cengiz
Cyberpunk 2077 çıktığında oynamıştım gayet iyi ve başarılı bir deneyim sundu. Tek problemi bug ve optimizasyon problemleriydi. Keza ben oyunun çıktığında bitirmeme rağmen karşılaştığım buglar kabul edilebilirdi. Cyberpunk 2077 asla bir balon değildi. Bu balon kelimesinin oyuncak gibi kullanılması trajikomik oluyor. Son olarak Cyberpunk 2077 unutulmadı. Ve tekrar tekrar oynanmaya devam ediyor. Bu arada Cyberpunk savunucusu filan değilim. Sadece gerçekleri söylüyorum. Bunu Phantom Liberty DLC satışlarından ve bu yorumu yazarken Steam DB üzerinden alıp paylaştığım ekran görüntüsü fazlasıyla kanıtlıyor. The Day Before gibi bir oyunu Rust, Dayz vb oyunlar ile kıyaslanamanız mantıklı olur.
Benimde Demek İstediğim Bu Ama Çoğu Arkadaş Anlamıyor

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,794
İsim
Emre
Discord
necromancerr
SCAM oyun görmesek yiyeceğiz bu oyunun SCAM olduğunu.
Kanka 6 yıldır geliştiriliyor yanlış bilmiyorsam bağış toplayarak yapıyorlardı bu oyunu birde

F4IRFL4Y

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,298
İsim
Cengiz

BGSGP

80+ Bronze
Belki Adamlar Yarın Oyunu Gta 7 Yapçak Erken Erişim Oyunu Sonuçta Bilmeden Ne Linçliyonuz

(!) :D

florensa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Can Can
Biz bu işi beceremedik diyemedikleri için oyunu piyasaya sürmüşler. Çoklu oyuncu olduğundan dolayı beklediğim bir oyun değildi zaten.
Zaten vaatleri o kadar büyüktü ki ancak Rockstar gibi büyük bir şirket bu büyüklükte bir oyun yapabilir ve bunu kendileri de biliyordu o yüzden scam diyoruz.

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Oyunun sıkıntılı olucağı gidişatından sürekli daha kötü çıkan oynanış videolarından belliydi, ama bu kadar vasat olması süpriz oldu :D.

Top Bottom