Neler Yeni

🚨 TARİHİN EN SCAM - BALON OYUNU PATLADI🚨 🚨KARŞINIZDA THE DAY BEFORE🚨

xTURANN

80+ Bronze
İlk gördüğüm anda oyunu araştırdım ve steamde olduğunu gördüm. Daha o gün istek listeme ekledim. Gün geçtikçe çıkarttıkları yeni videolar ile oyuna karşı beklentim azaldı hatta kalmadı. Fakat, bugün çıkarttıklarına bakınca o kadar da leş bir durumda değil diye düşünüyorum.

Ortam güzel, oyunun tarzı güzel ( mantığı, hikayesi )
Böyle bir oyunu Rockstar, EA ya da diğer büyük firmalar yapsaydı elbette ki çok güzel şeyler çıkabilirdi. Yine de bu ekip bir şeyler yapabilir gibime geliyor.
Oyunu çıktığı saatten itibaren takip ettim, wtcN'dan. Oyuna girdiği anda yaşadığı bug harici ( yataktan tam kalkacaktı öldü.. ) bir şey görmedim. Tabii başkalarına daha fazlası olmuş olabilir. Gece Hotfix Attılar, Serverlar Hemen Geldi.

Oyunun Temeli Yok Aslında, Zombilerin Mekanikleri Kötü, Vuruş Hissiyatı yok ( ping - delaylı vuruyor ), Şehir Ölmüş Durumda ( Zombi Yok Adam Akıllı ).
En fazla 1 hafta içerisinde oynanabilir bir hale geleceğini düşünüyorum. Yine de böyle çıkmamalıydı.

Light

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
322
İsim
Arda Yıldırım
Şu anlık yok, ileride illaki oyuna eklerler vaat ettiklerini. Oyunun erken erişim çıkmasının amacı bu zaten, tabii millet erken erişim kavramından bi' haber olduğundan SCAM çekiyor oyuna.
Oyun vadettiği bir oyun değil arkadaş onu anlatmaya çalışmış. İlk fragmanlarda scam denebilecek kadar iyi bir oyun gösteriyordu bize sonradan diğer fragmanlarda gerçek oyunu gösterdiler. Ona rağmen buglar olsun oynanış olsun beklentileri karşılamayan bir oyun çünkü başta bize çok iyi bir oyun göstermişlerdi. Erken erişim çıkması bunlara göz yumulacağı anlamına gelmiyor o zaman herkes kendi buglu oyununu erken erişim çıkarıp iade veya linç beklemesin saçmalık yani. Gelecek zamanlarda üzerine uğraşılırsa oynanabilecek bir oyun olabileceğini düşünüyorum.

F4IRFL4Y

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,473
İsim
Cengiz
Oyun vadettiği bir oyun değil arkadaş onu anlatmaya çalışmış. İlk fragmanlarda scam denebilecek kadar iyi bir oyun gösteriyordu bize sonradan diğer fragmanlarda gerçek oyunu gösterdiler. Ona rağmen buglar olsun oynanış olsun beklentileri karşılamayan bir oyun çünkü başta bize çok iyi bir oyun göstermişlerdi. Erken erişim çıkması bunlara göz yumulacağı anlamına gelmiyor o zaman herkes kendi buglu oyununu erken erişim çıkarıp iade veya linç beklemesin saçmalık yani. Gelecek zamanlarda üzerine uğraşılırsa oynanabilecek bir oyun olabileceğini düşünüyorum.
Dediklerime Özet Geçmişsin Tesekkurler

Peak2Core

80+
Çocuğun şu motivasyonuna hayranım. Bir insan neden her kelimenin ilk harfini büyük yazar ve buna enerjisini harcar bilemiyorum.

F4IRFL4Y

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,473
İsim
Cengiz

Farewar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mert BULUT
Biraz önce sırf şu konuyu görüp yorum atmak için üye oldum.
Oyun yapmanın ne olduğunu bilmeyen sorsan 2 satır kod nasıl yazılır bir oyunun geliştirme süreçlerinde neler vardır nasıl ilerler hangi zorluklar çıkar anlamayan. Scam yazmayı bilmeyip scum scum diye gezen birisinin early access nedir ne değildir bilmeyen birisinin burada "Tarihin scumu onun scumu bunun scumu" yazıp duruyor. Güzel kardeşim sanırım yaşın oldukça genç. Hem yazı tarzından belli hemde konuşma tarzından. O yüzden önce scam nedir bir araştır sonrasında oyun nasıl yapılır bir araştır sonra konuya tekrar yorum yaparsın

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Evet Arkadaşlar Adamlar Erteledi Erteledi En Sonunda Erken Erişim Olarak Çıkardı Ama Oyun Şahsen Benim Beklediğim Gibi Tam Bir Scum Oyun İlk Duyurulduğunda Çok Heyecanla Takip Ediyordum Ama Sonra Yeni Videolar İle Oyunun Scam Olduğunu Az Çok Anladım Ve Şuan Oyun Resmi Olarak Çıktı Ve Steamde 3 Saatte 2198 Olumsuz Yorum Alarak Son Derece Olumsuz Şeklinde Gözüküyor Ve Oyun O Kadar Kötüki Çoğu Kişi Unreal Engine'den Bunu Yapmasını 30 Dakika Olduğunu İddaa Ediyor Ve Oyun Sözde 6 Yıldır Gelişritiriliyor Tam Bir Hayal Kırıklığı

Alıntıyı görüntüle

Adamlar O Kadar Şuan Linç Ediliyorki Kendi Resmi Discord Kanallarındaki Chat'i Kitliyorlar Ve Bu Linçlemeden Haberder Oldukalarını Söylüyorlar

Alıntıyı görüntüle

Oyunda Saçma Sapan Optimizazyon Hatalarımı Dersin Uçan Kocaman Adamlar Mı Dersin Bozuk Serverler Mi Dersin Ne Ararsan Var Şuan Oyun Tam Bir Balon Olarak Çıktı Ayrıca Oyunda Anlatılan Hiç bir şey Yok Çok Kötü Animasyonlar Çok Kötü Bir Vuruş Hissi Ve Bir Amacı Olmayan Açık Dünya Şuan Oyunu Almanızı Tavsiye Etmiyorum Herkes İade Ediyor Ama Bu Oyun Tarihin En Büyük Scam Oyunu Olarak Tarihe Geçmeye Hak Kazandı Tebrikler :D

Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle

Ben Konuyu Yazdıktan 5 Dakika Sonra Olumsuz Yorum Sayısı 4061'e Yükselmiş :D

Alıntıyı görüntüle
köstek olacağınıza destek olu...
Pardon yabancıymış bu.

Sirius Blackw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,532
İsim
Patiayak
Discord
LAOZİN#0758
İlk trailerde heyecanlandırmıştı üzdü.

somhaster

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
505
İsim
Abdülhalik
Evet Arkadaşlar Adamlar Erteledi Erteledi En Sonunda Erken Erişim Olarak Çıkardı Ama Oyun Şahsen Benim Beklediğim Gibi Tam Bir Scum Oyun İlk Duyurulduğunda Çok Heyecanla Takip Ediyordum Ama Sonra Yeni Videolar İle Oyunun Scam Olduğunu Az Çok Anladım Ve Şuan Oyun Resmi Olarak Çıktı Ve Steamde 3 Saatte 2198 Olumsuz Yorum Alarak Son Derece Olumsuz Şeklinde Gözüküyor Ve Oyun O Kadar Kötüki Çoğu Kişi Unreal Engine'den Bunu Yapmasını 30 Dakika Olduğunu İddaa Ediyor Ve Oyun Sözde 6 Yıldır Gelişritiriliyor Tam Bir Hayal Kırıklığı

Alıntıyı görüntüle

Adamlar O Kadar Şuan Linç Ediliyorki Kendi Resmi Discord Kanallarındaki Chat'i Kitliyorlar Ve Bu Linçlemeden Haberder Oldukalarını Söylüyorlar

Alıntıyı görüntüle

Oyunda Saçma Sapan Optimizazyon Hatalarımı Dersin Uçan Kocaman Adamlar Mı Dersin Bozuk Serverler Mi Dersin Ne Ararsan Var Şuan Oyun Tam Bir Balon Olarak Çıktı Ayrıca Oyunda Anlatılan Hiç bir şey Yok Çok Kötü Animasyonlar Çok Kötü Bir Vuruş Hissi Ve Bir Amacı Olmayan Açık Dünya Şuan Oyunu Almanızı Tavsiye Etmiyorum Herkes İade Ediyor Ama Bu Oyun Tarihin En Büyük Scam Oyunu Olarak Tarihe Geçmeye Hak Kazandı Tebrikler :D

Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle
hocam bu oyunu çıkartmak için Propnight'ı kapattılar zaten 2 gündür oyun kapalı oynayamıyoruz

Perfectshot06

Moderatör
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,504
İsim
Oğuz Oğuz

Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle
Shooting sistemi yok oyunda. Kötü değil direk yok.

Meter90ss

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
604
İsim
Mete C. E.
H1z1 ve watch dogs halen zirvedeyken bu oyuna tarihin balonu denmez.

heraishere

80+ Bronze
Erzurum Scam Olamaz Scam Kanka Oyunun Anlatılan Hiç bir şey Yok Kanka Saçma Sapan Bahaneler Sunarak Çıkardılar 6 Yılda Sen Buna Scum Edemiyorsan Oyundan Anlamiyorsundur Bu Oyunu Kime Sorarsan Sor Scam'dir
Ya dostum, imla kurallarını kullanmıyorsun. Her kelimenin başı büyük harf ile başlıyor. Ne yazdığın anlaşılıyor ne belirtmeye çalıştığın şey. Oyun daha tam sürüm olarak çıkmadı. Ve Unreal Engine'de 30 dakikada yapılacağını iddia eden varsa da yapsın sürsün piyasaya oyununu. Daha tam sürümü bile çıkmamış bir oyuna sadece konusunuz ilgi çeksin diye " TARİHİN EN SCAM - BALON OYUNU PATLADI" yazmanıza gerek yok. Normal bir şekilde düşüncenizi belirtebilirsiniz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

İlk gördüğüm anda oyunu araştırdım ve steamde olduğunu gördüm. Daha o gün istek listeme ekledim. Gün geçtikçe çıkarttıkları yeni videolar ile oyuna karşı beklentim azaldı hatta kalmadı. Fakat, bugün çıkarttıklarına bakınca o kadar da leş bir durumda değil diye düşünüyorum.

Ortam güzel, oyunun tarzı güzel ( mantığı, hikayesi )
Böyle bir oyunu Rockstar, EA ya da diğer büyük firmalar yapsaydı elbette ki çok güzel şeyler çıkabilirdi. Yine de bu ekip bir şeyler yapabilir gibime geliyor.
Oyunu çıktığı saatten itibaren takip ettim, wtcN'dan. Oyuna girdiği anda yaşadığı bug harici ( yataktan tam kalkacaktı öldü.. ) bir şey görmedim. Tabii başkalarına daha fazlası olmuş olabilir. Gece Hotfix Attılar, Serverlar Hemen Geldi.

Oyunun Temeli Yok Aslında, Zombilerin Mekanikleri Kötü, Vuruş Hissiyatı yok ( ping - delaylı vuruyor ), Şehir Ölmüş Durumda ( Zombi Yok Adam Akıllı ).
En fazla 1 hafta içerisinde oynanabilir bir hale geleceğini düşünüyorum. Yine de böyle çıkmamalıydı.
Gözden kaçan bugları fixlemek amaçlı oyunun herkese açıldığını düşünüyorum. Dediğiniz gibi bir iki hafta içerisinde de oyun daha oynanabilir hâle gelecektir. Oyunun arkasında büyük bir yapımcı olmadığından ötürü böyle olayların yaşanmasını gayet normal buluyorum. Tahminimce oyunun oturması bir iki ay içerisinde olacaktır.

Dahası  
Reaksiyon skoru
9,372
İsim
Diyarhan
7 Days gibi yıllar sonra belki adam ederler.

Top Bottom