Neler Yeni

spor hocasının yazdığı program sizce nasıl

theAhm3t

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,228
İsim
Ahmet Deniz
peki hocam spora gitmeden önce alman gereken protein ihtiyacını karşılarız ya oruçlu oruçlu nasıl karşılıyon protein ihtiyacını gelişme oluyormu
bence buna öyle bakma günlük alacağın makro ve mikrolar protein, karbonhidrat ve yağ mıktarın bellidir istersen uyumadan bir dk önce ye vucuduna aynı tepkiyi verir.
örnek 1

yenigeldim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
537
İsim
icardi
peki hocam spora gitmeden önce alman gereken protein ihtiyacını karşılarız ya oruçlu oruçlu nasıl karşılıyon protein ihtiyacını gelişme oluyormu
Önemli olan bir günde aldığın protein miktarı. İftardan hemen önce gidersen antreman sonu hemen yemek yersin. Benim salon çok boş oluyor mesela gece 1 e kadar açık.10 da gidiyorum iftar sonrası gayet iyi oluyor.

theAhm3t

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,228
İsim
Ahmet Deniz
5x5 dediğim zaman programı biliyor olmanı beklerdim açıkçası. Kim daha çok kaldırıyor yarışması yapmıyoruz. Haftada 3 gün ile gelişemezsin demişsin. 5x5 yaptığım dönemde geliştiğimi söyledim. Youtube da öyle izledim diyorsun. Herkes yarışmaya katılmıyor.İşi var çocuğu var vs. Haftada 3 gün ile de bir gelişim sürdürürsün. Bu sporda önemli olan süreklilik. 3 günle bir şey olmazsa kimse spora gitmesin o zaman.
dümenden spor yapacaksan buyur git.

yenigeldim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
537
İsim
icardi
dümenden spor yapacaksan buyur git.
Ya olum senin anlama sorunun mu var? Herkes mr.olympia mı olacak? İşi gücü olan adamlar var.Haftada 1-2 günü zor ayıranlar var.Hafta içi 2 gün ayırırsın bir de haftasonu 1 gün gidersin olur biter. Zamansız mesaisi var. Evin ihtiyaçları var vs vs. 15 yaşında çocuk mu sanıyorsun herkesi kendin gibi.

theAhm3t

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,228
İsim
Ahmet Deniz
Ya olum senin anlama sorunun mu var? Herkes mr.olympia mı olacak? İşi gücü olan adamlar var.Haftada 1-2 günü zor ayıranlar var.Hafta içi 2 gün ayırırsın bir de haftasonu 1 gün gidersin olur biter. Zamansız mesaisi var. Evin ihtiyaçları var vs vs. 15 yaşında çocuk mu sanıyorsun herkesi kendin gibi.
bir 15 yaşında değilim, dostum ben arkadaş üzerinden yorum yapıyorum arkadaş böyle bir durumu belirtmemiş ve öğrenci olduğunu düşündüm, burda gelip yok işi var yok şuyu var demene gerek yok öyle biri de olsa o zaman antrenman şiddetini artıcak ki kasta hasar bırakcak dinlenme günlerinde kas kendisini yenilesin, sen sadece kendi yaptığın şeyi iyi sanıyorsun yukardaki mesajda da bellirtiğim gibi yapmak zorunda değil sadece kendi fikirlerimi söylüyorum, bu işin içinde olanlar bilir ki 3 günden bir cacık olmaz kasa hasar vermiyorsa sende dümenden devam et iyi çalışmalar.

yenigeldim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
537
İsim
icardi
bir 15 yaşında değilim, dostum ben arkadaş üzerinden yorum yapıyorum arkadaş böyle bir durumu belirtmemiş ve öğrenci olduğunu düşündüm, burda gelip yok işi var yok şuyu var demene gerek yok öyle biri de olsa o zaman antrenman şiddetini artıcak ki kasta hasar bırakcak dinlenme günlerinde kas kendisini yenilesin, sen sadece kendi yaptığın şeyi iyi sanıyorsun yukardaki mesajda da bellirtiğim gibi yapmak zorunda değil sadece kendi fikirlerimi söylüyorum, bu işin içinde olanlar bilir ki 3 günden bir cacık olmaz kasa hasar vermiyorsa sende dümenden devam et iyi çalışmalar.
15 değilsen 18-19 yaşındasın. Ben haftada 3 gün gitmiyorum. 4-5 arası gidiyorum. 5x5 programı haftada 3 gün olan bir program. Ağırlıklarda ciddi artışlar oluyor. Tamamen progressive overload üzerinde bir program. 3 gün ile de kaslara yeterli hasarı verirsin. 5x5 gibi bir programı 1. aydan sonra zaten haftada 4-5 gün çıkaramazsın. Sinir sistemini ciddi olarak yoran bir program. 3 günle bir şey olmaz gibi ezber laflara gerek yok. 3 gün full body program da iş yapar. İlk spora başladığımda bildiğin bro split program gün aşırı giderek ile ilk 3 ay yine gelişim sağlamıştım. Haftada 5 gün giderek de dümenden antreman yaparsın. Önemli olan girdiğin ağırlık.

theAhm3t

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,228
İsim
Ahmet Deniz
15 değilsen 18-19 yaşındasın. Ben haftada 3 gün gitmiyorum. 4-5 arası gidiyorum. 5x5 programı haftada 3 gün olan bir program. Ağırlıklarda ciddi artışlar oluyor. Tamamen progressive overload üzerinde bir program. 3 gün ile de kaslara yeterli hasarı verirsin. 5x5 gibi bir programı 1. aydan sonra zaten haftada 4-5 gün çıkaramazsın. Sinir sistemini ciddi olarak yoran bir program. 3 günle bir şey olmaz gibi ezber laflara gerek yok. 3 gün full body program da iş yapar. İlk spora başladığımda bildiğin bro split program gün aşırı giderek ile ilk 3 ay yine gelişim sağlamıştım. Haftada 5 gün giderek de dümenden antreman yaparsın. Önemli olan girdiğin ağırlık.
valla bir saattir anlattığım şeyi adam bana satıyor şaka gibi, artık yoruldum ya bildiğin gibi yap dostum iyi çalışmalar.

En İyi Cevap
1
Ppl yap compaund hareketleri ağır yapmaya çalış çok fazla izole hareketler ile zaman kaybetme uykuna dikkat et temiz beslenmeye çalış yeterli

Elmeryy

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
939
İsim
Ömer Yılmaz
Steam
#forEF Elmeryy
Discord
elmeryy
programı okumaya bile yeltenmedim haftada 3 gün gitmekten hiç bir cacık olmaz. Boy ve kilonuzu yazar mısınız? (özel değilse)
niye 3 günden bir şey olmasın hocam mr olympia mı olacak adam sanki

yenigeldim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
537
İsim
icardi
işine erken kalk olur mu patronun kızmasın :)
1710682211835.png

Kanka sen de baya zenginmisşin.

Top Bottom