Neler Yeni

spor hocasının yazdığı program sizce nasıl

RivyalıGeraltt

80+ Bronze
1 yıllık üyelik yeni spora başladım daha önce sadece 1 ay yaptım bugün boy ve kilo ölçümü için gittim hoca bazı hareketler yaptırdı bana squat şınav esneklik hareketleri falan squat yaparken biraz topuzum kalkıyordu hoca çok büyük bi sorunmuş gibi anlatı hoca tüm motivasyonumun içine eti oruçlu oruçlu 17 şınav çektim az diyor en az 55 tane çekmen lazım dedi. yazdığı program nasıl sizce yeni başlayan 170 75 kilo birine göre haftada 3 gün gitcem pazartesi çarşamba cuma şeklinde
GÜN 1
abdominal crunch 3 set 15 tekrar
divering lat 3 set 12 tekrar
diverging seated 3 set 12 tekrar
lateral shoulder 3 set 12 tekrar
shoulder 3 set 12 tekrar
leg abductıon 3 set 12 tekrar
leg adductıon 3 set 12 tekrar
wall 3 set 40 sn
cabble triceps 3 set 12 tekrar
GÜN 2
abdominal crunch 3 set 12 telrar
chest 3 set 12 tekrar
line 3 set 12 tekrar
trx 3 set 12 tekrar
leg curl machıne 3 set 12 tekrar
lunge forward 3 set 12 tekrar
triceps 3 set 12 tekrar
dumbbell biceps 3 set 12 tekrar
dumbbell hammer 3 set 12 tekrar
GÜN 3
cable/band face 3 set 12 tekrar
abdominal crunch 3 set 12 tekrar
box step up 3 set 16 tekrar
dumbell shoulder press 3 set 12 tekrar
cable triceps 3 set 12 tekrar

theAhm3t

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,197
İsim
Ahmet Deniz
1 yıllık üyelik yeni spora başladım daha önce sadece 1 ay yaptım bugün boy ve kilo ölçümü için gittim hoca bazı hareketler yaptırdı bana squat şınav esneklik hareketleri falan squat yaparken biraz topuzum kalkıyordu hoca çok büyük bi sorunmuş gibi anlatı hoca tüm motivasyonumun içine eti oruçlu oruçlu 17 şınav çektim az diyor en az 55 tane çekmen lazım dedi. yazdığı program nasıl sizce yeni başlayan 170 75 kilo birine göre haftada 3 gün gitcem pazartesi çarşamba cuma şeklinde
GÜN 1
shoulder 3 set 12 tekrar
wall 3 set 40 sn
GÜN 2
chest 3 set 12 tekrar
line 3 set 12 tekrar
trx 3 set 12 tekrar
triceps 3 set 12 tekrar
GÜN 3
programı okumaya bile yeltenmedim haftada 3 gün gitmekten hiç bir cacık olmaz. Boy ve kilonuzu yazar mısınız? (özel değilse)

RivyalıGeraltt

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
programı okumaya bile yeltenmedim haftada 3 gün gitmekten hiç bir cacık olmaz. Boy ve kilonuzu yazar mısınız? (özel değilse)
yeni başlayan biri için 3 gün ideal değilmi önceden 1 ay gitmiştim 1 ay full body yapıyordum sürekli gidiyordum 170 boy kilo 75 yağ oranı 17,9 hoca çünkü 3 günlük program yazdı

RivyalıGeraltt

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,827
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Yapılan 3 yada 4 günden kişiden kişiye değişen bi şekildede olsa aldığı verim değişebilir bende 3 gün yapıyorum vücudu olabildiğince dinlendirerek bir sonraki hafta definasyonda olmama rağmen ağırlıklarım düşmedi

theAhm3t

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,197
İsim
Ahmet Deniz
Yapılan 3 yada 4 günden kişiden kişiye değişen bi şekildede olsa aldığı verim değişebilir bende 3 gün yapıyorum vücudu olabildiğince dinlendirerek bir sonraki hafta definasyonda olmama rağmen ağırlıklarım düşmedi
kaslarına zarar vermeden istersen bir hafta dinlendir, zarar vermedin ki kasa neyi dinlendirecen çoğu sporcu da diyor 3 gün gibi kısa sürelerden bir cacık olmaz

yenigeldim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
532
İsim
icardi
kaslarına zarar vermeden istersen bir hafta dinlendir, zarar vermedin ki kasa neyi dinlendirecen çoğu sporcu da diyor 3 gün gibi kısa sürelerden bir cacık olmaz
iyi sallamışsın 3 günle gayet de olur. 5x5 yaptığım dönemde iyi gelişmiştim haftada 3 gün ile.

theAhm3t

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,197
İsim
Ahmet Deniz
hocam sence yarın oruçlu oruçlu spora gidiyimi iş çıkışı pazartesi iftardan sonra kalabalık oluyor dedi
hocam bende şu an oruçluyum spora gidiyorum hatta ramazanda definasyon sürecine başladım gidip kardiyo yapıp geliyorum, çok böyle bayıldım vs olmuyorum genellikle spordan sonra öğün yemeğe alıştığım için onun eksiğini yaşıyorum bu kadar gidebilirsin. Bizim burda da iftardan sonra ana baba günü oluyor kafa rahat bir şekilde yapmak hem mental olarak yükseltir hemde daha fazla odaklanırsın obür türlü herkes başına gelecek kaç setin kaldı falan filan hiç gerek yok
Mesaj otomatik birleştirildi:

iyi sallamışsın 3 günle gayet de olur. 5x5 yaptığım dönemde iyi gelişmiştim haftada 3 gün ile.
konudan bağımsız kaç hareket yapıyorsunuz, sallamadım bilindik tüm sporcular ve youtubeden izlediğim kadarıyla öyle (youtubeden kast ettiğim şu yabancı sporcuları da izliyorum). temel hareketlerdeki pr nizi yazın,

RivyalıGeraltt

80+ Bronze
hocam bende şu an oruçluyum spora gidiyorum hatta ramazanda definasyon sürecine başladım gidip kardiyo yapıp geliyorum, çok böyle bayıldım vs olmuyorum genellikle spordan sonra öğün yemeğe alıştığım için onun eksiğini yaşıyorum bu kadar gidebilirsin. Bizim burda da iftardan sonra ana baba günü oluyor kafa rahat bir şekilde yapmak hem mental olarak yükseltir hemde daha fazla odaklanırsın obür türlü herkes başına gelecek kaç setin kaldı falan filan hiç gerek yok
peki hocam spora gitmeden önce alman gereken protein ihtiyacını karşılarız ya oruçlu oruçlu nasıl karşılıyon protein ihtiyacını gelişme oluyormu

theAhm3t

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,197
İsim
Ahmet Deniz
GÜN 1
shoulder 3 set 12 tekrar
wall 3 set 40 sn
GÜN 2
chest 3 set 12 tekrar
line 3 set 12 tekrar
trx 3 set 12 tekrar
triceps 3 set 12 tekrar
GÜN 3
antrenmanda çok kötü bence, gün 1 de anladığım kadarıyla karın bacak sırt ve arka kol vermiş, çok alakasız
(BENİM HER SÖYLEDİĞİM DOĞRU OLACAK DİYE BİR ŞEY YOK İSTEDİĞİNİ YAPABİLİRSİN, BEN SADECE NAÇİZANE FİKİRLERİMİ SÖYLÜYORUM)

yenigeldim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
532
İsim
icardi
Mesaj otomatik birleştirildi:

konudan bağımsız kaç hareket yapıyorsunuz, sallamadım bilindik tüm sporcular ve youtubeden izlediğim kadarıyla öyle (youtubeden kast ettiğim şu yabancı sporcuları da izliyorum). temel hareketlerdeki pr nizi yazın,
5x5 dediğim zaman programı biliyor olmanı beklerdim açıkçası. Kim daha çok kaldırıyor yarışması yapmıyoruz. Haftada 3 gün ile gelişemezsin demişsin. 5x5 yaptığım dönemde geliştiğimi söyledim. Youtube da öyle izledim diyorsun. Herkes yarışmaya katılmıyor.İşi var çocuğu var vs. Haftada 3 gün ile de bir gelişim sürdürürsün. Bu sporda önemli olan süreklilik. 3 günle bir şey olmazsa kimse spora gitmesin o zaman.

Top Bottom