Neler Yeni

S23 den iPhone 15e geçilir mi?

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Öncelikle tekrar merhaba 😅

Foruma kalıcı şekilde dönmeyi şimdilik düşünmesem de şu aralar bununla beraber 2-3 konu daha açabilirim bazı konularda fikir lazım ve size güveniyorum 😀

Araştırmalarıma göre 25 bin lira civarına yurtdışından iPhone 15 alabiliyormuşum. Hazır elimde böyle bir şans varken sizce mevcut S23 cihazımdan iPhoneye geçmeye değer mi? Sanırım S23ü satsam kafa kafaya denk geliyor ama yurtdışı cihazı olacak.

BabaVoss7

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,210
İsim
Ali yılmaz
düz model saçma olur. bence dolusu bile saçma olur ama tercih meselesi.

YazılımKafa

80+ Silver

Foruma kalıcı şekilde dönmeyi şimdilik düşünmesem de şu aralar bununla beraber 2-3 konu daha açabilirim bazı konularda fikir lazım ve size güveniyorum 😀

Araştırmalarıma göre 25 bin lira civarına yurtdışından iPhone 15 alabiliyormuşum. Hazır elimde böyle bir şans varken sizce mevcut S23 cihazımdan iPhoneye geçmeye değer mi? Sanırım S23ü satsam kafa kafaya denk geliyor ama yurtdışı cihazı olacak.
Yurtdışı alacaksan pro max falan olacak. Tertemiz garantili s23 ten garantisiz yurtdışı düz 15 e geçilmez bence.

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yurtdışı alacaksan pro max falan olacak. Tertemiz garantili s23 ten garantisiz yurtdışı düz 15 e geçilmez bence.
Max serilerini sevmiyorum büyük ekrana alerjim var 😂

15 Pro da olur aslında fiyatını bir şekilde veririm ama onların fiyatı yurtdışı 33K civarı ve benim için tek fark 120Hz ekran olacak onu alsam fazladan 8 bine değmez gibi geliyor.

Garantiyi bu telefonlarda hiç düzgün kullanamadım ama YD olması dezavantaj gibi evet. Bilemedim yani...

YazılımKafa

80+ Silver
Max serilerini sevmiyorum büyük ekrana alerjim var 😂

15 Pro da olur aslında fiyatını bir şekilde veririm ama onların fiyatı yurtdışı 33K civarı ve benim için tek fark 120Hz ekran olacak onu alsam fazladan 8 bine değmez gibi geliyor.

Garantiyi bu telefonlarda hiç düzgün kullanamadım ama YD olması dezavantaj gibi evet. Bilemedim yani...
Pro da alınır. Düzüne göre kamera, 120 hz , işlemci ve usb farkı var. Bende s23 kullanıyorum ve şuan değiştirsem prodan aşağı model almam. Yinede sen bilirsin. Bence s23 le devam et

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Pro da alınır. Düzüne göre kamera, 120 hz , işlemci ve usb farkı var. Bende s23 kullanıyorum ve şuan değiştirsem prodan aşağı model almam. Yinede sen bilirsin. Bence s23 le devam et
Kamera çok umrumda değil, S23ün kamera da süper mesela ama çok kullanmıyorum. USB meselesi çok dert değil Airdrop diye bir icatları var adamların Macbbokuma herşeyi saniyeler içinde atarım, S23 den daha iyi o konuda 😀

Geriye 120Hz ve farkını 3-4 sene anlamayacağım bir işlemci farkı var. Valla dediğin gibi S23 ile devam etmek de mantıklı bi düşünmem lazım. Başka fikri olan varsa yazabilir.

YazılımKafa

80+ Silver
Kamera çok umrumda değil, S23ün kamera da süper mesela ama çok kullanmıyorum. USB meselesi çok dert değil Airdrop diye bir icatları var adamların Macbbokuma herşeyi saniyeler içinde atarım, S23 den daha iyi o konuda 😀

Geriye 120Hz ve farkını 3-4 sene anlamayacağım bir işlemci farkı var. Valla dediğin gibi S23 ile devam etmek de mantıklı bi düşünmem lazım. Başka fikri olan varsa yazabilir.
Garanti farkını unutma. Yarın öbür gün garanti yüzünden binlerce ₺ ödemek istemezsin

POLAT ALEMDAR_

80+ Silver
Garanti farkını unutma. Yarın öbür gün garanti yüzünden binlerce ₺ ödemek istemezsin
İphonesi olan adam garantiye göndermiyor zaten, Apple garantisi rezalet diyebilirim. Cihazı bozulan %90 %95 iPhone kullanıcısı telefonu FpPro gibi yerlere gönderiyor.

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
2 Sene yerine 1 sene oluyordu sanırım YD garantisi. Biraz dezavantaj tabi doğrudur. O da aklımda.
Mesaj otomatik birleştirildi:

İphonesi olan adam garantiye göndermiyor zaten, Apple garantisi rezalet diyebilirim. Cihazı bozulan %90 %95 iPhone kullanıcısı telefonu FpPro gibi yerlere gönderiyor.
Sorun Apple kaynaklı ise sıfırıyla değişim yapıyorlar genelde, kullanıcının bozduğu cihazı tamir konusunda kötüler ama garanti desteği iyi bence.

POLAT ALEMDAR_

80+ Silver
2 Sene yerine 1 sene oluyordu sanırım YD garantisi. Biraz dezavantaj tabi doğrudur. O da aklımda.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sorun Apple kaynaklı ise sıfırıyla değişim yapıyorlar genelde, kullanıcının bozduğu cihazı tamir konusunda kötüler ama garanti desteği iyi bence.
Ydde hiç garanti olmuyor, Avrupa cihazı da olsa garanti yok. Kendileriyle alakalı olsa bile çoğuna kullanıcı hatası diyorlar.

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,633
İsim
uwu

Hocam bende yazın bu bütçeler de telefon alacağım ben en az 6 yıl beni götürmesi gereken bir telefon seçeceğim için ios biraz daha mantıklı geldi. Bütçem De 0 ip12 yada 2. El ip13 var tr olarak.

Düşüncem şu yönde yd telefon alınca 2. Tel taşıma sıkıntısı yaşamayacaksınız bence mantıklı çünkü benim gibi bir kere alıp 6 yıl gidecek adam 6yıl sonra yeni telefon alacagi zaman eski telefonun ederi çok düşüyor ama her yeni seride bir üste geçmek isteyen için TR daha mantıklı duruyor.

Ben bu yüzden 25 civarına yd 14 pro Lara baktım ama bu sürenin kisalmayacagi garantisi yok ve ben bazen telefonu evde unutuyorum hele 2 telefon olsa sıkıntı yaratma konusu olduğundan ya 12 yada 13 tercih edeceğim.

Bide ben oyun oynayan birisiyim oynadığım oyuna 120 FPS desteği gelecek bu yüzden eğer ios istersem ve Tr olacaksa en az 40k girecek ama android tarafına bakınca çok daha ucuza halledebiliyorum ama ileride 3 yıl sonra orjinal batarya yada arka cam gibi ürünleri orijinal olarak bulmak zor olabiliyor.

Daha fazla uzatmayayım.
Eğer oyun oynamiyorsaniz ve 2. Telefon dert değilse yd 15 alınır ama 2. El güvenli bir yerden alabilecekseniz ip13 almak çok daha iyi olur en azından garanti sizi 5/6 yıl sorun yaratmadan ve parça sorunu olmadan kullanabileceğiniz bir cihaz olur

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
919,047
Üyeler
142,505
Son üye
bugraakilli19
Top Bottom