Neler Yeni

S23 den iPhone 15e geçilir mi?

Gif Man

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,534
İsim
Batuhan

NoctuaFanBoyu

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,054
İsim
Hamza Ziya Üstün
Hiçbirine geçmeye değmez. İlla geçecekseniz proya geçin derim

HmzaY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,160
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
Öncelikle tekrar merhaba 😅

Foruma kalıcı şekilde dönmeyi şimdilik düşünmesem de şu aralar bununla beraber 2-3 konu daha açabilirim bazı konularda fikir lazım ve size güveniyorum 😀

Araştırmalarıma göre 25 bin lira civarına yurtdışından iPhone 15 alabiliyormuşum. Hazır elimde böyle bir şans varken sizce mevcut S23 cihazımdan iPhoneye geçmeye değer mi? Sanırım S23ü satsam kafa kafaya denk geliyor ama yurtdışı cihazı olacak.
S23 s24 ün bile önünde. iphone 16 nın da önünde olacak f/p açısından. iphone tarafında Ön kamerayı güncelleyip gerçekten önemli bir özellik eklemedikleri sürece iphone 20 olsa geçmeye değmeyecek.

instagrama video fotoğraf atıyorsun server yükünü azaltmak için videonun kalitesini düşürüyor, fotoğrafını sıkıştırıyor bomboş saçma sapan işler :D, paylaşamadıktan sonra istersen en iyi kamera olsun bir şey fark etmeyecek. (youtube vs uğraşıyorsan ayrı)

benim görüşüm telefon tarafında teknoloji olarak s23 serisi ile zirveye ulaştı,

amiral s23
orta s21fe
giriş xiaomi poco bir sürü model var oralar karışık.

yeni telefon aldığında hiç bir deneyimin de değişmiyor eskisi gibi. Aksine tonla sorunla geliyorlar.

en basitinden s23 ün gücü 15-16k ya satılan bir çok laptoptan çok daha güçlü. 8 çekirdek 3.2ghz işlemcisi var, ekran kartı falan var. Ama düzgün bir yazılım sunamadıkları için elimizdeki cihazlar şuan çöp.
İphone da yazılım sunuyorum diye konuşuyor ama hiç bir şey sunabildiği yok.

yani özetle s23te kal
Mesaj otomatik birleştirildi:

S23 den daha iyi o konuda
s23 te 2010 dan beri wifi direct özelliği var, airdrop yokken verilerini aktarabiliyordun.
şuan günümüzde modemine göre 250-400mb/s ile verilerini her telefona ve bilgisayara atabilirsin.

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Hocam bende yazın bu bütçeler de telefon alacağım ben en az 6 yıl beni götürmesi gereken bir telefon seçeceğim için ios biraz daha mantıklı geldi. Bütçem De 0 ip12 yada 2. El ip13 var tr olarak.

Düşüncem şu yönde yd telefon alınca 2. Tel taşıma sıkıntısı yaşamayacaksınız bence mantıklı çünkü benim gibi bir kere alıp 6 yıl gidecek adam 6yıl sonra yeni telefon alacagi zaman eski telefonun ederi çok düşüyor ama her yeni seride bir üste geçmek isteyen için TR daha mantıklı duruyor.

Ben bu yüzden 25 civarına yd 14 pro Lara baktım ama bu sürenin kisalmayacagi garantisi yok ve ben bazen telefonu evde unutuyorum hele 2 telefon olsa sıkıntı yaratma konusu olduğundan ya 12 yada 13 tercih edeceğim.

Bide ben oyun oynayan birisiyim oynadığım oyuna 120 FPS desteği gelecek bu yüzden eğer ios istersem ve Tr olacaksa en az 40k girecek ama android tarafına bakınca çok daha ucuza halledebiliyorum ama ileride 3 yıl sonra orjinal batarya yada arka cam gibi ürünleri orijinal olarak bulmak zor olabiliyor.

Daha fazla uzatmayayım.
Eğer oyun oynamiyorsaniz ve 2. Telefon dert değilse yd 15 alınır ama 2. El güvenli bir yerden alabilecekseniz ip13 almak çok daha iyi olur en azından garanti sizi 5/6 yıl sorun yaratmadan ve parça sorunu olmadan kullanabileceğiniz bir cihaz olur
S23 denen müthiş cihazımda 120Hz ekran var, geçen senenin en güçlü 2. işlemcisi var, oyunda da 120FPS modu var. Ama oyunlar Samsungun bir limiti yüzünden 60Hz üstü ekran yenilenmesine izin vermiyor. Üstüne sabit 60 da alamıyor oyun sık sık 40 civarlarına düşüyor, işlemci ile alakası yok büyük ihtimalle optimizasyon meselesi, aynı performansı 6S de veriyor çünkü. O yüzden amacı oyun olan iPhone alsın valla 60FPS de olsa düzgün oynarsınız, ben çok takmıyorum oyun ana odağım değil ama S23 gibi bir cihaz alıp bu deneyimin olması garip.

iPhone 13e (2. el TR) istesem direkt geçerim elimde o imkan var. Ama hem Lightning hem dinamik ada beni uzak tutuyor. 2. Tele genelde gerek olmaz büyük ihtimalle Wifi araması işimi görür, elimde bir de TR cihazı iPhone SE 2020 var (satacaktım da alan yok cihazı) onu kullanırım gerektiği yerde diye düşündüm.

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,055
İsim
uwu
S23 denen müthiş cihazımda 120Hz ekran var, geçen senenin en güçlü 2. işlemcisi var, oyunda da 120FPS modu var. Ama oyunlar Samsungun bir limiti yüzünden 60Hz üstü ekran yenilenmesine izin vermiyor. Üstüne sabit 60 da alamıyor oyun sık sık 40 civarlarına düşüyor, işlemci ile alakası yok büyük ihtimalle optimizasyon meselesi, aynı performansı 6S de veriyor çünkü. O yüzden amacı oyun olan iPhone alsın valla 60FPS de olsa düzgün oynarsınız, ben çok takmıyorum oyun ana odağım değil ama S23 gibi bir cihaz alıp bu deneyimin olması garip.

iPhone 13e (2. el TR) istesem direkt geçerim elimde o imkan var. Ama hem Lightning hem dinamik ada beni uzak tutuyor. 2. Tele genelde gerek olmaz büyük ihtimalle Wifi araması işimi görür, elimde bir de TR cihazı iPhone SE 2020 var (satacaktım da alan yok cihazı) onu kullanırım gerektiği yerde diye düşündüm.
Hocam bende lightning girişini seviyorum anlamsız bir biçimde daha sempatik geliyor gibi sanki ios kalitesini arttıran bir şeymiş gibi psikolojik olarak bende öyle etki veriyor. (type c daha hızlı biliyorum)

Se 2. Nesil piyasası çok değişik 8/9k ya koyanda var 6k ya da

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Hocam bende lightning girişini seviyorum anlamsız bir biçimde daha sempatik geliyor gibi sanki ios kalitesini arttıran bir şeymiş gibi psikolojik olarak bende öyle etki veriyor. (type c daha hızlı biliyorum)

Se 2. Nesil piyasası çok değişik 8/9k ya koyanda var 6k ya da
Cihaz 8-9K edecek bir cihaz ama özellikle TR de cihaz statü gösterisi olarak alındığı için iPhone 8 tasarımlı cihaz kimsenin işine gelmiyor. O yüzden 6K ya koyan bile zor satar bence, ben satmayı denemeyi bıraktım sayılır 4-5K ya bir ölücüye satacağıma yedek cihaz olarak tutarım 😀

Lightning şuan çağ dışı bence. Aktarım hızı şarj hızı falan da değil mesele, kablolardaki giriş kısmı en geç 1 yıla ya çiziliyor ya oksitleniyor, sonuç olarak ikide bir temassızlık yapıyor. 3 sene Type C kullanıp üstüne Lightning li SE 2020 ye geçince cidden çok gözüme battı bu olay. Benim için de göze Type-C den hoş geliyor yalan yok ama kullanım deneyimi berbat bence.

BURAKARMAĞAN

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
199
İsim
burak armağan
Max serilerini sevmiyorum büyük ekrana alerjim var 😂

15 Pro da olur aslında fiyatını bir şekilde veririm ama onların fiyatı yurtdışı 33K civarı ve benim için tek fark 120Hz ekran olacak onu alsam fazladan 8 bine değmez gibi geliyor.

Garantiyi bu telefonlarda hiç düzgün kullanamadım ama YD olması dezavantaj gibi evet. Bilemedim yani...
hocam pro almanız daha iyi düz modeli ile çok artısı var bende tr cihazı düz 13 vardı sattım üstüne 2500 koydum 15 pro yd aldım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Lightning denen portu hayatıma tekrardan sokmak istemiyorum. Benim için 120Hz ekrandan bile çok daha önemli bir detay kendisi.
hocam 15 lerde type c geliyor şarj

HDogus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
457
İsim
Doğuş Akyürek
Yurtdışı olacaksa değmez çöpe atmış olursun parayı.

ensareiz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
581
İsim
Ensar Polat
Öncelikle tekrar merhaba 😅

Foruma kalıcı şekilde dönmeyi şimdilik düşünmesem de şu aralar bununla beraber 2-3 konu daha açabilirim bazı konularda fikir lazım ve size güveniyorum 😀

Araştırmalarıma göre 25 bin lira civarına yurtdışından iPhone 15 alabiliyormuşum. Hazır elimde böyle bir şans varken sizce mevcut S23 cihazımdan iPhoneye geçmeye değer mi? Sanırım S23ü satsam kafa kafaya denk geliyor ama yurtdışı cihazı olacak.
Mermi gibi olur

BabaVoss7

80+ Silver
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
938,742
Üyeler
147,597
Son üye
nothing1