Neler Yeni

%100 disk kullanımı

Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Süleyman fırat şimşek
Merhaba beyler sürekli laptopumu oynadığım oyundan dolayı açık bırakıyorum geceleri geçen gece bırakmayayım deyip kapattım sabah açtığımda 3 saniyede bir laptopta donma olmaya başladı görev yöneticisine baktığımda %100 disk kullanımı gördüm bu arada windows 10 laptop orjinal sistemidir nette gördüğüm her yolu denedim enson laptopu sıfırladım ama halen devam ediyor ne yapmam gerekiyor herhangi bir parçası değişmesi lazımmı

GoktugGecer

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
311
İsim
Göktuğ Gecer
Facebook
100006001727289
Windows 10 bilgisayarlarda windows harddiske kuruluysa bu kronik bir problem olarak gözüküyor. SSD'niz varsa bilgisayarınızda virüs olabilir virüs taraması yapıp temiz format atabilirsiniz. Hatalı veya Crack'li windows kurulumuda hem mavi ekran hem %100 disk kullanımına etki eden faktörler arasındadır. @lacrymosad

Olçar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Akin
internette yazan windows search falan vs kapattıysan bir yol daha var windows güncellemesi yap. windows update e gir ve sürüm güncelle faydası olacaktır

Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Süleyman fırat şimşek
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Windows 10 bilgisayarlarda windows harddiske kuruluysa bu kronik bir problem olarak gözüküyor. SSD'niz varsa bilgisayarınızda virüs olabilir virüs taraması yapıp temiz format atabilirsiniz. Hatalı veya Crack'li windows kurulumuda hem mavi ekran hem %100 disk kullanımına etki eden faktörler arasındadır. @lacrymosad
Ssd yok kardeşim format atıcam gibi bugün ama harddiskten kaynaklı sorun olabilirmi acaba

Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Süleyman fırat şimşek
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
internette yazan windows search falan vs kapattıysan bir yol daha var windows güncellemesi yap. windows update e gir ve sürüm güncelle faydası olacaktır
Onuda yaptım kardeşim nette hangi video varsa emin ol 2 gün boyunca hepsini yapmışımdıe en son sıfırlama yaptım pcyi sıfırlama ekranında herhangi bir donma yok ama windows açıldıktan sonra donma başlıyor

Olçar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Akin
Onuda yaptım kardeşim nette hangi video varsa emin ol 2 gün boyunca hepsini yapmışımdıe en son sıfırlama yaptım pcyi sıfırlama ekranında herhangi bir donma yok ama windows açıldıktan sonra donma başlıyor

dediğin sıkıntıyı ben de yaşadım ben ssd alarak çözdüm ama bir arkadaşın da başına geldi getirdi laptopu uğraştık 1 2 saat. sonra windows update e girdik güncelleme yaptık ama bu esnada pc yi bi kaç defa aç kapa yapman lazım düzeldi. en son çare ssd almak ama

Olçar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Akin
net.exe stop "Windows search"

services.msc -> hızlı getir ve windows search durdur ve devre dışı bırak.

HKEY Local Machine / system / current control set / control / session manager / memory management / prefetchparameters
içindeki enable prefetcher ve enable superfetch değerlerini 1 yap

chkdsk.exe /f /r

bunları denedin mi

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Seymen Kızılkara
Bu sıkıntıyı bende yaşamıltım yine senin gibine denediysrm olmamıştı bazen format atmak işe yarayabiliyormuş fakat işe yaramazsa direk harddiski değiştir

z0ka

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
50
İsim
Rıdvan
Yok kardeşim hiç bir şekilde uğraşma yazını okumadan sölüyorum Harddisk'e sahipsin. Benimde durum aynıydı hepsiburada'dan 240 GB'lik TOSHİBA ssd aldım tüm sorunum çözüldü hiç kayıt defteriydi oydu buydu uğraşma.

memoliady

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
431
İsim
mehmet adıyman
BAZI PROGRAMLAR ARDA ÖYLE YAPITO BENDE YAŞADIM GÖREV YÖNETİCİSİNDEN DEVRE DIŞI BARAK OLUYUYOR...

can498

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Can YILMAZ
Aynı sorunu 2 ayrı bilgisayarda yaşadım, ikiside normal harddiskli win10 sistemli idi. birçok yöntem denedim. ama her iki bilgisayarda da çözüm şu oldu: SSD

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
960,628
Üyeler
151,584
Son üye
Zyprox
Top Bottom