Neler Yeni

1000mbps fiber geldi mi ?

Zechion

80+ Silver
Kardeşim dediğim gibi 1 yıldan fazla kullanıyorum ne hız kaybı yaşadım ( yaşadım o zaman bile 500mb lerde geziniyordu ) düzenli bakım kesintileri
hariç daha kesinti olmadı.
Tamam hocam da adamlar türk telekom alt yapısına 1000 vermiyorlarsa benim yapabileceğim bir şey yok şuan. Ben de isterim türknet ile devam etmek. Ben de 1 senedir 100mbps tarifesini kullanıyorum türknetin.

MuratGH

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
70
İsim
Murat GH
Alt yapını sorgula derim bende milenni kullanıyordum değiştirmek istedim kutu felanda görememiştim. Alt yapı sorguladığımda adresimde var olduğunu gördüm. 3 gün de bağladılar.

Zechion

80+ Silver
Alt yapını sorgula derim bende milenni kullanıyordum değiştirmek istedim kutu felanda görememiştim. Alt yapı sorguladığımda adresimde var olduğunu gördüm. 3 gün de bağladılar.
Her sitede 1000 gösterirken sadece türknette bu sonucu alıyorum.
1692897945548.png

CorteX881

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
ömer
Türknet kullanıyorum. Yaklaşık 1 ay önce binama bir kutu koymuşlardı. Bugün ise daire önüne kadar kablo çekmişler. Gıbırnetten baktığımda 1000mbps alabiliyorum, türknetten bakınca 100mbps.
Alıntıyı görüntüle
Gıbırnet test sonucu

cache-v2

Koydukları kutu. (Resim internet üzerinden alınmıştır)
türknetin sitesinden tekrar altyapı sorgula 1000 gözüküyorsa gelmiştir

MuratGH

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
70
İsim
Murat GH
Alt yapı yok ise en hızlısı hangisi ise onu kullanmak en mantıklısı. Dikkat edeceğin kaç ay taahhatüt vermen gerektiği. Türk telekomun fiyat zamları çok acımasız oluyor. Sabit fiyat garantili var ise ona geçmen en mantıklısı.

Zechion

80+ Silver
Alt yapı yok ise en hızlısı hangisi ise onu kullanmak en mantıklısı. Dikkat edeceğin kaç ay taahhatüt vermen gerektiği. Türk telekomun fiyat zamları çok acımasız oluyor. Sabit fiyat garantili var ise ona geçmen en mantıklısı.
Comnet, türk telekom hepsini araştıracağım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

türknetin sitesinden tekrar altyapı sorgula 1000 gözüküyorsa gelmiştir
Arayıp soracağım bir de

Repaer

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
275
İsim
Samet
Hocam fiber dolabı geldikten ne kadar sonra kutuyu koydular?

RevenKalr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,162
İsim
Eren Bayram
Instagram
er3nbayram
Discord
revengeess
Hocam biraz fazla soru sormuş olacağım kusura bakmayın. Gıbırnette kullanabilir miyim ? Gıbırnet nasıldır ? Geçmişken en iyisine geçeyim diyorum.
Herkesin altyapısında aldığı hizmet ve yakınındaki operatörün çalışanlarından aldığı hizmet farklı olduğu için net bir şey diyemeyeceğim fakat ben şu ana kadar en çok Turk Telekomdan memnun kaldım.

Zechion

80+ Silver
Hocam fiber dolabı geldikten ne kadar sonra kutuyu koydular?
Fiber dolabım yaklaşık 5-6 senedir var. Maks 100mbps destekliyordu. 1 sene önce de Superonline alt yapısı geldi. 1 ay önce de bu resmini attığım kutu.
5-6 senedir binanin içinde buna benzer bi' kutu vardı
1637008063894-png.1216001

Bina dışında ise bundan vardı
c07b96272fc5a0c.jpg

Tüm resimler internetten alınmıştır.

etnetalw

80+ Bronze
Türknet kullanıyorum. Yaklaşık 1 ay önce binama bir kutu koymuşlardı. Bugün ise daire önüne kadar kablo çekmişler. Gıbırnetten baktığımda 1000mbps alabiliyorum, türknetten bakınca 100mbps.
Alıntıyı görüntüle
Gıbırnet test sonucu

cache-v2

Koydukları kutu. (Resim internet üzerinden alınmıştır)
Turknet TT Altyapıda fiberde 100Mbps üzeri paketi bulunmuyor. Ama bulunup Güncel fiyatlandırma olan sağlıyıcılar.
Millenicom,Türktelekom,Fixnet,Vodafone,Tbtnet. Sağlıyıcılar mevcut hocam. Eve kadar fiber ise.

Cihangir

80+ Gold
bende diğer internetlerin gigafiber varmı bakıyım

Zechion

80+ Silver
Turknet TT Altyapıda fiberde 100Mbps üzeri paketi bulunmuyor. Ama bulunup Güncel fiyatlandırma olan sağlıyıcılar.
Millenicom,Türktelekom,Fixnet,Vodafone,Tbtnet. Sağlıyıcılar mevcut hocam. Eve kadar fiber ise.
Eve kadar dediğinizden kasıt daire önüne kadar çekilen kablo ise, evet. Eve kadar.
Türk telekom sitesinde bulunan bilgi.
1692898942023.png

Millenicom üzerinde 100mbps gözüküyor.
Vdodafone üzerinde 1000mbps gözüküyor.
TBTnet hata verdi galiba 0 mbps gözüküyor.
Fixnet üzerinde direkt alt yapım yok olarak gözüktü.
Comnet üzerinde de 1000mbps

@Gri Caner hocam siz bu konularda baya araştırma yapmıştınız. Şuan 1000mbps'yi en stabil ve iyi fiyata alabileceğim operatör hangisi ?

Son düzenleme:

etnetalw

80+ Bronze
Eve kadar dediğinizden kasıt daire önüne kadar çekilen kablo ise, evet. Eve kadar.
Türk telekom sitesinde bulunan bilgi.
Alıntıyı görüntüle

Millenicom üzerinde 100mbps gözüküyor.
Vdodafone üzerinde 1000mbps gözüküyor.
TBTnet hata verdi galiba 0 mbps gözüküyor.
Fixnet üzerinde direkt alt yapım yok olarak gözüktü.
Comnet üzerinde de 1000mbps

@Gri Caner hocam siz bu konularda baya araştırma yapmıştınız. Şuan 1000mbps'yi en stabil ve iyi fiyata alabileceğim operatör hangisi ?
Vodafone ve comnet harici doğru sonuç gostermemiş çunku her site doğru sonuç vermiyor. Apartmana kutu fiber olduğuna eminsen ve tt sitesi fibernet yazmakta ise evet fiberin var ve fixnet milleni vodafone tbtnet comnet gibi şirketlerden 1gbps'e kadar paket alabilirsin.
Müşteri Hizmetlerini araman gerekli bu konuda. Bütcen ne kadar aylık?

Top Bottom