Neler Yeni

İnceleme 13 bin lira değerinde ki araba koleksiyonum

Techno08

80+ Gold
Herkese merhabalar bugün tam 8 aydır topladığım nadir ve Premium kategorilerine sahip 1/64 ölçeğinde ki araba koleksiyonumdan bahsedip bu koleksiyona başlamak isteyenlerin nelere dikkat etmesi gerektiğini anlatacağım.

1- Koleksiyon Rafı:

20230809_212335.jpg

20230809_212339.jpg

20230809_212342.jpg

Öncelikle benim koleksiyonum bu, daha bitmedi yeni araçlar gelecek ve gerekirse 1 dolap daha yapılacak. Bu rafı kendim yaptım ama bu da henüz hazır değil idareten sunta raflar koydum ama bu raflar pleksi ile değiştirilecek ve ışık sistemi yapılacak ayrıca arabaların öne kaymaması için de bir ince çıta yapılacak. Size de böyle yapmanızı tavsiye ederim eğer imkanınız varsa kendiniz bu şekilde yapabilirsiniz ama kesinlikle pleksi raflar koyun hem daha sağlam olur hemde daha hoş bir görüntü olur. Gelelim koleksiyonumda ki arabaların markalarına; arabaların yarısı Premium yarısı da regular modeldir ve ilk 3 sıra hızlı ve öfkelinin arabalarına ayrılmıştır.

2- koleksiyonum hakkında bilgiler:

Koleksiyonumda 120 adet araç vardır ve bunların 45 tanesini Hızlı ve Öfkeli film serisi arabaları oluşturmaktadır ve 57 adet Premium seri araç vardır.

- 9 adet Nissan Gtr
- 6 adet toyota supra
- 8 adet camaro
- 7 adet nissan silvia
- 8 adet honda
- 3 adet mercedes
- 4 adet corvette
- 2 adet BMW
- 4 adet jeep
- 2 adet land rover

En fazla olanlar burada, diğerleri içinde fotoğrafları inceleyebilirsiniz

3- Koleksiyon yapmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken noktalar:

- Öncelikle ne istediğinize karar vermelisiniz, örnek vermek gerekirse regular mı Premium mu ya da supra mı gtr mı gibi.

- öncelikle her önünüze ilk gelen fiyattan almayın fiyatları karşılaştırın belki daha uyguna başka bir yerden bulabilirsiniz fırsatınız varsa yurtdışından almaya çalışın daha uyguna getirirsiniz.

- Hot wheels toplayacaksanız D&R, rossman, toyzzhop gibi yerlerden bulabilirsiniz Premium çıkma olasılığı azdır bunu göz önünde bulundurun bazı çalışanlar Premiumları kendilerine ayırıyor. armağan oyuncak her çarşamba yeni hot wheels kutuları getiriyor erkenden gidip bu durumun önüne geçebilirsiniz

- paranızı idareli kullanın bu hobi pahalı bir hobidir ocak söndürür ve bağımlılık yapar kendinizi dizginlemeyi bilmelisiniz.

İnceleme bu kadardı okuduğunuz için teşekkür ederim aklınıza takılan bir soru varsa seve seve cevaplarım herkese iyi akşamlar dilerim 🙂

Güncelleme:

20230819_205444.jpg

Screenshot_20230818_162509_Gallery.jpg

Yeni araçlar koleksiyona eklenmiştir.

- Porsche 991
- Ferrari b12 BB
- kaido nissan skyline gtr r34
- Nissan silvia s14 beyaz
- Nissan silvia s15 yeşil
- mitsubishi eclipse sevente
- Ford super de luxe
- Toyota 2000 Gt
- Bmw i8
- Audi S4 Quattro
-mercedes Benz Amg E36 station wagon
- Mercedes Benz SL 500 koenig specials
- mclaren 720s

20230905_200144.jpg

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,878
İsim
Ertuğrul
İlgilendiği Kategoriler
sim racing, laptop, mouse, klavye
eline sağlık çok güzel koleksiyon. mazda mx5 miata göremedim :(

somhaster

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
513
İsim
Abdülhalik
Herkese merhabalar bugün tam 8 aydır topladığım nadir ve Premium kategorilerine sahip 1/64 ölçeğinde ki araba koleksiyonumdan bahsedip bu koleksiyona başlamak isteyenlerin nelere dikkat etmesi gerektiğini anlatacağım.

1- Koleksiyon Rafı:

Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle

Öncelikle benim koleksiyonum bu, daha bitmedi yeni araçlar gelecek ve gerekirse 1 dolap daha yapılacak. Bu rafı kendim yaptım ama bu da henüz hazır değil idareten sunta raflar koydum ama bu raflar pleksi ile değiştirilecek ve ışık sistemi yapılacak ayrıca arabaların öne kaymaması için de bir ince çıta yapılacak. Size de böyle yapmanızı tavsiye ederim eğer imkanınız varsa kendiniz bu şekilde yapabilirsiniz ama kesinlikle pleksi raflar koyun hem daha sağlam olur hemde daha hoş bir görüntü olur. Gelelim koleksiyonumda ki arabaların markalarına; arabaların yarısı Premium yarısı da regular modeldir ve ilk 3 sıra hızlı ve öfkelinin arabalarına ayrılmıştır.

2- koleksiyonum hakkında bilgiler:

Koleksiyonumda 120 adet araç vardır ve bunların 45 tanesini Hızlı ve Öfkeli film serisi arabaları oluşturmaktadır ve 57 adet Premium seri araç vardır.

- 9 adet Nissan Gtr
- 6 adet toyota supra
- 8 adet camaro
- 7 adet nissan silvia
- 8 adet honda
- 3 adet mercedes
- 4 adet corvette
- 2 adet BMW
- 4 adet jeep
- 2 adet land rover

En fazla olanlar burada, diğerleri içinde fotoğrafları inceleyebilirsiniz

3- Koleksiyon yapmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken noktalar:

- Öncelikle ne istediğinize karar vermelisiniz, örnek vermek gerekirse regular mı Premium mu ya da supra mı gtr mı gibi.

- öncelikle her önünüze ilk gelen fiyattan almayın fiyatları karşılaştırın belki daha uyguna başka bir yerden bulabilirsiniz fırsatınız varsa yurtdışından almaya çalışın daha uyguna getirirsiniz.

- Hot wheels toplayacaksanız D&R, rossman, toyzzhop gibi yerlerden bulabilirsiniz Premium çıkma olasılığı azdır bunu göz önünde bulundurun bazı çalışanlar Premiumları kendilerine ayırıyor. armağan oyuncak her çarşamba yeni hot wheels kutuları getiriyor erkenden gidip bu durumun önüne geçebilirsiniz

- paranızı idareli kullanın bu hobi pahalı bir hobidir ocak söndürür ve bağımlılık yapar kendinizi dizginlemeyi bilmelisiniz.

İnceleme bu kadardı okuduğunuz için teşekkür ederim aklınıza takılan bir soru varsa seve seve cevaplarım herkese iyi akşamlar dilerim 🙂
tam ne kadar tuttu hocam

YiğitAysul

80+ Silver
Hocam ben de kutularını açmaya kıyamıyorum siz nasıl bu kadar güzel arabayı açabildiniz ?

K1NGO82

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Hocam Honda Civic Typer Fk8 var mı? Varsa satmayı düşünür müsünüz

Techno08

80+ Gold
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
tam ne kadar tuttu hocam

Tam olarak hepsi 6-7k tuttu ama şu anda 10 bin lira civarı eğer şu koleksiyonu toplamak isterseniz...
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam ben de kutularını açmaya kıyamıyorum siz nasıl bu kadar güzel arabayı açabildiniz ?

Her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır derler hocam kutulu sergileyenler var kutusuz sergileyenler var bana göre kutulu sergilemek mantıklı gelmiyor çünkü çok iyi görünmediğini düşünüyorum, avantajı araçlar tozlanmıyor ve değeri düşmüyor ama ben değeri düşüyor gözüyle bakmıyorum koleksiyonuma bu yüzden de açıyorum ama kutularını asla atmam hepsi duruyor

Hocam Honda Civic Typer Fk8 var mı? Varsa satmayı düşünür müsünüz

O modelde yok hocam öncelikli olarak hızlı ve öfkeli serisi topladığım için onlara sıra gelmedi

Quiwick

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
950
İsim
Emre
Tam olarak hepsi 6-7k tuttu ama şu anda 10 bin lira civarı eğer şu koleksiyonu toplamak isterseniz...

Her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır derler hocam kutulu sergileyenler var kutusuz sergileyenler var bana göre kutulu sergilemek mantıklı gelmiyor çünkü çok iyi görünmediğini düşünüyorum, avantajı araçlar tozlanmıyor ve değeri düşmüyor ama ben değeri düşüyor gözüyle bakmıyorum koleksiyonuma bu yüzden de açıyorum ama kutularını asla atmam hepsi duruyor

O modelde yok hocam öncelikli olarak hızlı ve öfkeli serisi topladığım için onlara sıra gelmedi
Hocam ben şimdi hangi aracın regular hangisinin premium olduğunu nasıl anlıcam?

SneeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,543
İsim
Arda Eren Aslan
Fiyatlardan dolayı hunta çıkasım gelmiyor ne zamandır kıskandım hocam valla maşallah

Techno08

80+ Gold
Hocam ben şimdi hangi aracın regular hangisinin premium olduğunu nasıl anlıcam?

En önemli detay lastikler hocam. Kauçuk lastik varsa ve rengi parlaksa Premiumdur. Birde aracın olduğu bölümün altına bakın kartonetin üzerinde gümüş veya altın simge varsa Premiumdur hiç simge yoksa regulardır

Fiyatlardan dolayı hunta çıkasım gelmiyor ne zamandır kıskandım hocam valla maşallah

Karaborsa çok arttı hocam maalesef bir arabaya Premium ya da hızlı ve öfkelinin serisi diye 1000-1500 isteyenler var. Regularlar yine 40-45 lira bir nebze daha uygun profilime bakabilirsiniz şoktan sağlam regular modelleri buldum bugün

selamlargençler

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
765
İsim
:(
Valla içlerinde en çok dikkat çeken i20N

RTX5090

80+
Hocam dediniz ya armağan oyuncağa geliyor diye sabah mı geliyor akşam mı ona göre gitsek daha iyi olur açıkçası

Techno08

80+ Gold
Top Bottom