Neler Yeni

16 Yaşında Futbolcu Olunur Mu?

yenigeldim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
841
İsim
icardi
futbol için yaşın geçmiş, iyi oynamıyorum diyorsun zaten. amatörde falan takılırım diyorsan oyna tabi. güreş gibi sporlara da yönelebilirsin.

Ego5561

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Egemen Kol
16 yaşında futbola başlanırnu futbolcu olmak için. futbolu seviyorum ama çok kötü oynuyorum şimdi bir kulübe yazılsam futbolcu olabilirmiyim?
Futbol için 16 yaş biraz geç insanlar 16 yaşında profesyonel oluyor ha 16 yaşında futbola başlayıp başarılı olan yokmudur? vardır ama çok düşük ihtimal eğer spora yönelmek istiyorsan dövüş sanatlarına (Boks,mma) başlayabilirsin hem yaş olarak daha uygun hemde son zamanlarda baya popüler.

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Söylemek istemiyorum
Futbol için 16 yaş biraz geç insanlar 16 yaşında profesyonel oluyor ha 16 yaşında futbola başlayıp başarılı olan yokmudur? vardır ama çok düşük ihtimal eğer spora yönelmek istiyorsan dövüş sanatlarına (Boks,mma) başlayabilirsin hem yaş olarak daha uygun hemde son zamanlarda baya popüler.
Hocam gözlük var o sıkıntı boksda gözlük Le boks yapabilirmiyim

Ragnar Adamdır

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,276
İsim
Efecan
16 yaşında futbola başlanırnu futbolcu olmak için. futbolu seviyorum ama çok kötü oynuyorum şimdi bir kulübe yazılsam futbolcu olabilirmiyim?
Kulübe yazılma. Etrafta, kulüp armalarını kullanarak "biz onların futbol okuluyuz" diyen birçok kurs veya altyapı var. Onlara kesinlikle yazılma; hiç ilgilenmiyorlar. Kardeşim 13 yaşında ve futbol aşığı. Onun iyi bir futbolcu olabilmesi için elimden geldiğince yol göstermeye çalışıyorum, oradan biliyorum. Bireysel olarak, antrenörle ya da gerçek futbol kurslarıyla gelişebilirsin. Tabii ki kafanı vermen yeter. Jamie Vardy'nin hayat hikayesine bak, idol bir adam. :)

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Söylemek istemiyorum
Kulübe yazılma. Etrafta, kulüp armalarını kullanarak "biz onların futbol okuluyuz" diyen birçok kurs veya altyapı var. Onlara kesinlikle yazılma; hiç ilgilenmiyorlar. Kardeşim 13 yaşında ve futbol aşığı. Onun iyi bir futbolcu olabilmesi için elimden geldiğince yol göstermeye çalışıyorum, oradan biliyorum. Bireysel olarak, antrenörle ya da gerçek futbol kurslarıyla gelişebilirsin. Tabii ki kafanı vermen yeter. Jamie Vardy'nin hayat hikayesine bak, idol bir adam. :)
Kral futbolda hangi pozisyon olmamı önerirsin boyum 186 kilom 93 falan vardır en son 1 buçuk 2 sene önce oynamıstım futbol. hep stoperde oynadım futbol berbat oynarım ama kendimi geliştirebilirim kilo vermeye başladım sol açıkta oynamak istiyorum ama karar veremedim çalım falan çok kötü top kontrol falan nerde oynamamı tavsiy edersin

Ragnar Adamdır

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,276
İsim
Efecan
Kral futbolda hangi pozisyon olmamı önerirsin boyum 186 kilom 93 falan vardır en son 1 buçuk 2 sene önce oynamıstım futbol. hep stoperde oynadım futbol berbat oynarım ama kendimi geliştirebilirim kilo vermeye başladım sol açıkta oynamak istiyorum ama karar veremedim çalım falan çok kötü top kontrol falan nerde oynamamı tavsiy edersin
Antrenmanlardan sonra, antrenörler karar verir. İlk çalışmalarında seni o pozisyona yönlendirirler.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Antrenmanlardan sonra, antrenörler karar verir. İlk çalışmalarında seni o pozisyona yönlendirirler.
Bana sorarsa, kendi yorumum tabii ki bu saatten sonra hücum hattı için çabalamana gerek yok. Kilo verip güzel bir fizikle, orta sahanın gerisinde fiziki mücadelelerde sağlam, top kesici, yakın markajcı, uzun toplarla oyunu açan klasik bir 6 numara oynarsın. Ya da defansın çok öne çıkarsa stoper oynarsın; boy var yani. Bu benim görüşüm. Dripling ve top sürme becerini inanılmaz bir şekilde geliştirirsen, hücum hattı da güzel olur. Neden olmasın? Ama ben olsam, paslarım iyiyse fiziğimle beraber 6 numara; pas yeteneğim kötüyse tamamen savunmaya yönelik planlar yapardım. Ancak her şeyden öte, mentalin sağlam değilse hiçbir şey olmaz. Önce kafa yapını odaklaman lazım ki azimle çalışabilesin. Her şey için bu böyledir; önce kafanı vereceksin dünyanın en zor mesleklerinden biri sonuçta dimi :D

Son düzenleme:

yenigeldim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
841
İsim
icardi
berbat oynuyorum diyorsun, tekniğin falan da yok belli ki. profesyonel futbol zor. yüzme falan dene bence. hani desen ki iyi top oynarım defanstan alır karşı kaleye kadar herkesi geçerim. o zaman derdim git şansını dene diye ama şu halinle zor.

Ragnar Adamdır

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,276
İsim
Efecan
berbat oynuyorum diyorsun, tekniğin falan da yok belli ki. profesyonel futbol zor. yüzme falan dene bence. hani desen ki iyi top oynarım defanstan alır karşı kaleye kadar herkesi geçerim. o zaman derdim git şansını dene diye ama şu halinle zor.
Çok yanlış yorum hocam her futbolcu defanstan alıp karşı kaleye kadar topmu sürüyor savunmaya yönelik oynayanların önemi ne :D

yenigeldim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
841
İsim
icardi
Çok yanlış yorum hocam her futbolcu defanstan alıp karşı kaleye kadar topmu sürüyor savunmaya yönelik oynayanların önemi ne :D
örnek olarak verdim. sol açık olmak istiyorum demiş. zaten kötü de oynuyormuş bunu da söylüyor. oynadığın rakiplerin içinde iyi olursun fark koyarsın. bir türlü fark kapanır. daha topa vurmayı bilmeden nasıl profesyonel olacak yaşı 16 olmuş.

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Söylemek istemiyorum
örnek olarak verdim. sol açık olmak istiyorum demiş. zaten kötü de oynuyormuş bunu da söylüyor. oynadığın rakiplerin içinde iyi olursun fark koyarsın. bir türlü fark kapanır. daha topa vurmayı bilmeden nasıl profesyonel olacak yaşı 16 olmuş.
Defans da olur hocam farketmez

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Söylemek istemiyorum
Futbol dışında önerebilceginiz sporlar nelerdir?

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Söylemek istemiyorum
Kral sence deniyim mi bence kısa sürede kendimi çok geliştirebilirim diye düşünüyorum

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
974,956
Üyeler
154,154
Son üye
Neobir
Top Bottom