Neler Yeni

1650 mobile nasıl oc yapılır

TheSefisa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
Can Doruk Timur
Arkadaşlar merhaba IdeaPad gaming 3 laptopa sahibim Max 50 watt çekiyor ekran kartı oc lemek istiyorum msı after burner ile YouTube da nasıl yapılacağını anlamadım biraz kendim uğraştım birisini 180 birisini 500 artırdım valorant açılıyor ama ekran donuyor saçma bir şekilde diğer türlü her şey çalışıyor tıklanıyor vs ama ekran gitmiyor sıfırladım şimdi çalışıyor her şey ama saçma bir şekikde yine aynı oc yaptığımda beamng de aynı sorun olmuyor siz bana nasıl temiz bir şekilde yapılacağını söyler misiniz lütfen 5-6 ay bu çöplükle idare edicem ama çok kasıyor (termal macun yeni bakımları her ay düzenli yapılıyor) dün de 4 yaşına girdi :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

Cevaplayacak var mı

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Rüzgar Hüseyin Kırnak
Dostum buna bende baktım ama oc yapmak laptoplar için uygun değil ve adaptörüne fazla yük biner. Bilgisarın bozulmaması için kendini kapatıyor ve aynı zamanda laptop aşırı sıcaktan dolayı kendini korumak için kendini kapatır.

TheSefisa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
Can Doruk Timur
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dostum buna bende baktım ama oc yapmak laptoplar için uygun değil ve adaptörüne fazla yük biner. Bilgisarın bozulmaması için kendini kapatıyor ve aynı zamanda laptop aşırı sıcaktan dolayı kendini korumak için kendini kapatır.
Hocam normal de 135 wattla geliyor benimki ni canım kedim koparttı arkadaşın eski lenovosu vardı 225 watt mı ne onu kullanıyorum beamng de ultra da 68 derece de dolaşıyor yine de olmaz mı keşke bozulsa da kurtulsam artık bir bilgisayar 11 kere sıfırlanır mı ya içinde oyun falan yüklenmeden direk CPU error veriyor valorantta Max 62 fps bıktım artık yine de yardım etseniz şunu bir oc lasam :(
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam normal de 135 wattla geliyor benimki ni canım kedim koparttı arkadaşın eski lenovosu vardı 225 watt mı ne onu kullanıyorum beamng de ultra da 68 derece de dolaşıyor yine de olmaz mı keşke bozulsa da kurtulsam artık bir bilgisayar 11 kere sıfırlanır mı ya içinde oyun falan yüklenmeden direk CPU error veriyor valorantta Max 62 fps bıktım artık yine de yardım etseniz şunu bir oc lasam :(
Yok ısınırsa altında pad var eski bilgisayarın onu çıkarayım depodan razerın

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Rüzgar Hüseyin Kırnak
Canım dostum seni çok iyi anlıyorum bir aralar benimde 1650 laptobum vardı bende denedim ama maalesef üretici kısıtlıyor. Laptoplarda oc yapmak iyi bir şey değil. Laptoplar kompakt yapıda olduğu için üreticiler belli testlere sokuyorlar. Bu testlerden biride sıcaklık testleri. Belli bir sıcaklığı geçmeyecek şekilde uyarlıyorlar. Ayrıca ekran kartında oc yapmak pek bir fark yaratmaz. Ekran kartları çekeceği gücü marka ayarlıyor. Sen ne yaparsan yap ekran kartını oc yapamazsın. Yapabilsende %1 kadar bir performans artışı yaşamazsın. Bir kaç mhz laptopda fps artışı yaşatmaz maalesef.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
964,814
Üyeler
152,340
Son üye
mustafa81zbn
Top Bottom