Neler Yeni

Yardım 1TB Gen4 M2 SSD Önerisi

CptSpork

80+ Bronze
Bütçe
2400
Arkadaşlar bütçe 2400 TL, dram'li 1tb m2 arıyorum. Kingston Fury Renegade veya Samsung 980 PRO almayı düşünüyorum. Sizlerinde öneri ve yorumlarını bekliyorum. Teşekkür ederim şimdiden yardımcı olan herkese.

55superx

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Üst seviye Gen4`lerin hepsi aynı ısınıyor. 3`ü içinden KC3000`i seç ben kullanırken 44 dereceleri görüyordu Arctic`in bi fanı var mini vantilatör gibi onu koydum yükte maks 38-39`a çıkıyordu. Tabi sen benim gibi aktif yüke sokmayacağın için sorun olmaz da yine de ucuz bi fan alıp üstüne üfletebilirsin.
44 derece de fazla değil ki, 60 dereceye kadar hiçbir sorun olmaz SSD için.

CptSpork

80+ Bronze
Üst seviye Gen4`lerin hepsi aynı ısınıyor. 3`ü içinden KC3000`i seç ben kullanırken 44 dereceleri görüyordu Arctic`in bi fanı var mini vantilatör gibi onu koydum yükte maks 38-39`a çıkıyordu. Tabi sen benim gibi aktif yüke sokmayacağın için sorun olmaz da yine de ucuz bi fan alıp üstüne üfletebilirsin.
o alacağım ucuz fanı tam olarak nereye takacağım hocam? örnek bi ürün atma şansınız var mı?
ben de gerçekten bilgisiyarda çok farklı işler yapıyorum. video edit, blender, visual studio cart curt yani ne yaptığım belli olmuyor D:
Sadece oyun için olsa haklısınız fazla kaçıyorlar ama ne bileyim çok üst düzey bi parça ve benim aklımdaki bütçeye göre ucuz kalıyor.

Belki biraz hızdan vazgeçip 2tb alabilirim ama depolama sorunu yaşıyacağımı sanmıyorum. şu anda 500 gb'lik m2 ve 2tb'lik hard disk var.

Son düzenleme:

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,749
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
44 derece de fazla değil ki, 60 dereceye kadar hiçbir sorun olmaz SSD için.
Fazla knk sen normal kullanımda farketmiyorsun ama karmaşık işler yaparken 44 derecede SSD tıkanıyor ve işlemleri doğru yapamaz hale geliyor. Mesela 40 Sanal makina aynı anda başlat ssd ye fan koyma makinaları açarken fanlı ile fansız arasında ciddi fark oluyor yanda bu Sanal makinalarda işlem yaparken fan ihtiyacı yaşanıyor en azından ben yaşıyorum.

ridvan k

80+ Bronze
Arkadaşlar bütçe 2400 TL, dram'li 1tb m2 arıyorum. Kingston Fury Renegade veya Samsung 980 PRO almayı düşünüyorum. Sizlerinde öneri ve yorumlarını bekliyorum. Teşekkür ederim şimdiden yardımcı olan herkese.
Ben fury aldm amazon 2 k fiyatti galiba yarin pc ye veya ps5 takmayi dusunuyorum muhtemelen pc ye takip 2 slotum vardi birinin 7000 bin okuma yazma hizlara cikmasi ne derece fark eder merak ediorm

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,937
Üyeler
141,366
Son üye
Recep19o3
Top Bottom