Neler Yeni

Yardım 2. monitör hz farklı olunca bir sorun olur mu?

IATLASI

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
635
İsim
Furkan
360hz gereksiz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Apex 240-300fps arası alıyorum. 360hz biraz gereksiz.
ozaman 240 alıyım bazıları 270 280 oluyor asuslar genelde 240 alıyım yeterli ozaman. g sync gerekli mi ? almışken o kadar vermişken para oda olsun demi. ben ekran kartı olarak nvidia alıcam amd pek sevmiyorum o yüzden

Felistigris

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
403
İsim
mahmut
etmiyor
yani etse bile o kadar küçük ki seni almaya mecbur bırakıyor.
her defasında daha fazla hz deyip daha pahalıya millete kakalıyorlar.
önemli olan panelin görüntü kalitesi ve keskinliği.
monitör alındığı zaman hz sayısı tek kriter olmamalı.

MrBonapart

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,371
İsim
Oğuzhan
Steam
https://steamcommunity.com/id/MrBonapart/
Discord
Bonapart#5796
etmiyor
yani etse bile o kadar küçük ki seni almaya mecbur bırakıyor.
her defasında daha fazla hz deyip daha pahalıya millete kakalıyorlar.
önemli olan panelin görüntü kalitesi ve keskinliği.
monitör alındığı zaman hz sayısı tek kriter olmamalı.
Hocam ediyor. Aldım, test ettim, kullanıyorum. 240hz, 144hz'e göre çok fark ediyor.

ozaman 240 alıyım bazıları 270 280 oluyor asuslar genelde 240 alıyım yeterli ozaman. g sync gerekli mi ? almışken o kadar vermişken para oda olsun demi. ben ekran kartı olarak nvidia alıcam amd pek sevmiyorum o yüzden
gsync eğer 240 fps alamayacaksan 220-230fps alabileceğini tahmin ediyorsan gerekli olur. Diğer türlü çok da şart değil.

MrBonapart

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,371
İsim
Oğuzhan
Steam
Discord
Bonapart#5796

Felistigris

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
403
İsim
mahmut
Hiç önünüze bir tane 240 bir tane 144 Hz monitör koyup denediniz mi? Emin olun çok farkediyor.
öncelikle yanlış anlaşilmasın ben size 240hz almayın demiyorum.
2 monitörüde kullandım.
ilk baktığınızda 240hz tabi ki gözünüze daha hoş gelecektir.
ama sizi temin ederim ki 144hz ile 240 hz arasında aman aman bir fark yok.
bunu profesyonel olarak oynayanlar söylüyor.
60hz den 144 hze geçildiğinde insanlar cok sevdi cidden bir fark vardı çünku fps oyunlarında 60fps algılamak sıkıntı yaratıyordu.
ama 144 den sonra bunun sana oyunlarda etkisi binde bir bile olmayacak buna emin olabilirsin.
öte yandan hikayeli oyunlarda zaten fps 500 olsa ne işine yarayacak 60fps bile sırıtmıyorken hikayeli oyunlarda.
ben fazla herz yerine atıyorum 1080p 240hz ya da 360hz bir monitör almak yerine.
144hz 2k ya da 4k bir monitör alınmasi taraftarıyım.
şayet ekran kartın yeterliyse bunun için.

MrBonapart

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,371
İsim
Oğuzhan
Steam
Discord
Bonapart#5796
öncelikle yanlış anlaşilmasın ben size 240hz almayın demiyorum.
2 monitörüde kullandım.
ilk baktığınızda 240hz tabi ki gözünüze daha hoş gelecektir.
ama sizi temin ederim ki 144hz ile 240 hz arasında aman aman bir fark yok.
bunu profesyonel olarak oynayanlar söylüyor.
60hz den 144 hze geçildiğinde insanlar cok sevdi cidden bir fark vardı çünku fps oyunlarında 60fps algılamak sıkıntı yaratıyordu.
ama 144 den sonra bunun sana oyunlarda etkisi binde bir bile olmayacak buna emin olabilirsin.
öte yandan hikayeli oyunlarda zaten fps 500 olsa ne işine yarayacak 60fps bile sırıtmıyorken hikayeli oyunlarda.
ben fazla herz yerine atıyorum 1080p 240hz ya da 360hz bir monitör almak yerine.
144hz 2k ya da 4k bir monitör alınmasi taraftarıyım.
şayet ekran kartın yeterliyse bunun için.
Hocam sizin kendi yorumunuz bu. Genel kitleye bunu bu böyledir diyerek söylemezseniz daha mantıklı. Şahsen zamanında yarı-profesyonel esporla ilgilenmiş biri olarak 144hz'den 240hz'ye geçiş yaptıktan sonra performansımda gözle görülür bir artış oldu. Şahsen Overwatch, Apex, Warzone gibi oyunları 2K'da neden oynayayım?

Felistigris

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
403
İsim
mahmut
Hocam sizin kendi yorumunuz bu. Genel kitleye bunu bu böyledir diyerek söylemezseniz daha mantıklı. Şahsen zamanında yarı-profesyonel esporla ilgilenmiş biri olarak 144hz'den 240hz'ye geçiş yaptıktan sonra performansımda gözle görülür bir artış oldu. Şahsen Overwatch, Apex, Warzone gibi oyunları 2K'da neden oynayayım?
ben genel bir yorum yaptım sadece bir öneri.
oyunlar rekabete dayalı olanlardan ibaret değil.
zaten sadece o tarz oyunları oynuyorsa kendisi düşünüp tartıp alacaktır.
genel oyuncu kitlesine baktığımda hem bu tarz oyunlar hem de witche 3 tarzı grafiğe dayalı oyunlar oynuyorlar.
bu bağlamda hertz kadar çözünürlükte önemli.
kişini kendi tercihi tabi

bipolar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
336
İsim
Muhammed Berat Yörük
yavaşlama hissi çok farkediliyor mu? bide 240 hz monitörler düzgünleri 6500 filan 360 hz dell allianware 9k 360 mı alsam diye düşünmüyor değilim :D gerke varmı oda ayrı konu

görüntü gibip gelme gibi bir sorun olmuyor yani. peki 2 monitör çıkışıda ekran kartına bağlı demi bide ekran kartı modeliniz nedir
360da alabilirsin dostum kafana göre ben mesela marka takıntılısıyım ondan rog almıştım lgde hediye geldi yoksa almazdım

IATLASI

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
635
İsim
Furkan
360da alabilirsin dostum kafana göre ben mesela marka takıntılısıyım ondan rog almıştım lgde hediye geldi yoksa almazdım
bende almışken düzgün bişe alırım zaten. bende ayakları küçük olsun istiyorum. şuan viewsonic xg2405 var ayağının gerinliği geniş biraz klavye mouse rahat koymak için daha küçük olsa iyi olur. bende baktım rog güzel fiyatıda iyi pahalı değil ama kasamı hemen değişmeyeceğim için g sync desteği yok

bipolar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
336
İsim
Muhammed Berat Yörük
bende almışken düzgün bişe alırım zaten. bende ayakları küçük olsun istiyorum. şuan viewsonic xg2405 var ayağının gerinliği geniş biraz klavye mouse rahat koymak için daha küçük olsa iyi olur. bende baktım rog güzel fiyatıda iyi pahalı değil ama kasamı hemen değişmeyeceğim için g sync desteği yok
ekran kartın amd mi?

Top Bottom