Neler Yeni

2 Yıllık General Mobile GM5 kullanım sonuçları

42877

80+ Bronze
En İyi Cevap
3
Bu telefonu ucuz diye almıştım, keşke almasaydım. Telefonun son durumunu size aktarayım.

1) Mikrofon
Mikrofon yarı bozuk. Telefonu hoparlör moduna alınca mikrofon çalışıyor ama hoparlör moduna almayıp normal bir telefon gibi kulağına koyup konuşmaya çalıştığında maalesef karşıya ses gitmiyor.

2) Görünüm/Tasarım
Telefonun ses tuşu ilk önce kırıldı, sonra tekrar yerine taktım ancak bu sefer de ses tuşunun alt tarafı içe çöktü. Yani ben şu anda sesi sadece arttırabiliyorum, azaltamıyorum. Azaltma işlemini ise telefonun sesini arttırınca ekranda çıkan ses yerinden azaltıyorum. Telefonun arkasındaki "General Mobile" yazısı çıktı. Orada şu anda sadece bir boşluk var. Aynı şekilde "Android One" yazısı da artık okunmuyor. Telefonun açma tuşu da kırıldı, artık telefonu açmak için tırnağımı kullanmak zorundayım. Bu yüzden tırnağımı kesemiyorum. Onun dışında tasarım dışında benim gözüme batan bir şey yok.

3) Hız
İşlemci olarak Snapdragon 410, GPU olarak Adreno 306 var.

Telefonun hızı ilk aldığım güne göre aşırı yavaş. Hangi uygulamaya girsem kasıyor, WhatsApp'ta hızlı mesaj yazmaya çalışınca telefon donuyor ve yazamıyorum. Mesela ödevim var, hızlıca bir şeye bakmak için Google'a gireyim diyorum, Google donuyor, yazdıklarım gözükmüyor. Oyunu falan geçiyorum, telefonda oyun oynamıyorum ben.

4) Kamera
Kamera olarak 13 MP arka kamera, 5 MP ön kamera var. 1080P ve 720P 30 FPS video çekebildiği yazıyor ama bu ne kadar doğru bilmiyorum.

İlk aldığım gündeki fotoğraflar daha netti sanki, gün geçtikçe kamerası bozulmuş gibi. Artık bu telefonla hiçbir fotoğraf çekemiyorum, çeksem bile telefonun kamerası aşırı berbat olduğu için bir yerde paylaşamıyorum, paylaşmaya utanıyorum. İnsanlar bu kadar dandik bir fotoğraf görmek için para ödemiyorlar internete :D.

5) Android sürümü
Bu telefondan her zaman güncel Android sürümü alsın diye bir beklentim yok ancak merak eden varsa hala Android 7.1.1'de.

6) Isınma sorunu
Telefon kendi kendine hiçbir şey yapmasam bile ısınıyor, bu konuda çok garip bir telefon. Örneğin bir video çekmem lazım, çekerken çok ısındığı için telefon kapanıyor. Gece telefonu bırakıyorum, sabah kalktığımda bir bakmışım telefon alev alıyor. Vallahi değişik bir telefon, çözemedim.

7) Pil sorunu
2500 mAh bataryası var ancak büyük ihtimalle pil şu anda ölmek üzeredir.

Telefonun şarjı resmen merdivenden kayar gibi tükeniyor, gün içinde şarjdan çıkmıyor diyebilirim. Şarjı 100'ken 2 saat aktif kullanıyorum, bir bakmışım şarj 20'lerde 30'larda. Gün içinde telefon neredeyse şarjdan çıkmıyor, en az 2-3 defa şarja koymak zorunda kalıyorum telefonu. Üstelik telefonun ekran parlaklığı en sonda falan değil, en düşüğün birazcık üstünde kullanıyorum.

8) Ekran
5 inç 1280x720 IPS ekranı var, yani kötü diyebilirim.

Ekranı Full parlaklıkta pil sorunundan dolayı kullanamıyorum. Buna ek olarak deli gibi Ghosting yapıyor, hangi uygulamadan çıkıp başka bir uygulamaya girsem arkada o hayalet ekranı görüyorum.

Kısacası ben bu telefonu aldığıma pişman oldum, ilk başlarda çok güzel gelmişti. Keşke buna kanıp almasaydım. Bundan sonra da General Mobile'dan hiçbir şey almam. Bu telefonu da önermiyorum, zaten en son internetten baktığımda 1400 TL falan olmuştu. Kesinlikle değmez.

BaşaramadıkAbi

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Benimde eski telefon general mobile discovery 16gb android 4.2.1 ama eskiler bir başka güzel oluyor bee

Son düzenleme:

Vartex

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,766
İsim
Mehmet

NxOnSLyr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
693
İsim
Melihcan
Bende de birçok sorun olmuştu. Şarjı %50 de kapanıp açtığımda %30 a düşmesi ve %15 den aşağıya düşünce 2-3dk içinde sıfırlanması da çok kötüydü.

Revainer

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Güzel olmuş bende GM 8 versiyonunu yapmıştım.

42877

80+ Bronze
En İyi Cevap
3
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Güzel olmuş bende GM 8 versiyonunu yapmıştım.
Ellerinize sağlık :).

BaşaramadıkAbi

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Annemde mavisi vardı annem baya bir kullandı sonra babam kullandı.
Aynen bende annemden aldım onu annem de şuan j7 var bende A21s 😁
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bende de birçok sorun olmuştu. Şarjı %50 de kapanıp açtığımda %30 a düşmesi ve %15 den aşağıya düşünce 2-3dk içinde sıfırlanması da çok kötüydü.
Ben %1 şarj ile 30dk oyun oynuyordum şimdiki telefonlar öylemiii püüü (!)

bythmn

80+ Gold
En İyi Cevap
1
GM kesinlikle önermeyeceğim bir marka. Hangi modeli olursa olsun maksimum 1-2 yılda çöp oluyor. Tecrübeyle sabit.

Vartex

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,766
İsim
Mehmet

Radeon RX 5500M

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
374
İsim
Radeon RX 5500M
Kardeşimde gm5 plus var. Batarya neredeyse ölmek üzere, şarj soketide öyle. General mobile logosu söküldü, çerçevesindeki ince beyaz plastik bölüm kendiliğinden kırılıp dağılmaya başladı. Ne demişler ucuz etin yahnisi yenmez.
Not:telefon 4 yaşında

42877

80+ Bronze
En İyi Cevap
3
Kardeşimde gm5 plus var. Batarya neredeyse ölmek üzere, şarj soketide öyle. General mobile logosu söküldü, çerçevesindeki ince beyaz plastik bölüm kendiliğinden kırılıp dağılmaya başladı. Ne demişler ucuz etin yahnisi yenmez.
Not:telefon 4 yaşında
Hemen hemen aynı şeyler yaşanmış, tekrar söylemek istiyorum. General Mobile alınmaz.

Top Bottom