Neler Yeni

200mbps hız destekli router

Aytotat

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ayberk TATOĞLU
Bütçe
500
Merhabalar,

Superonline fiber kullanmaya başladık ve kendi modemlerini kullanıyoruz, 200mbps hız alıyoruz. Ancak içeriki odalardan internet pek çekmediği için oraya bir güçlendirici almak istiyoruz, önceden vardı ama sanırım o hızları destekleyemiyor şu anda, biraz da eskimiş de olabilir 5 senedir falan kullanıyoruz(Linksys WAP300). Ethernet kablosu ile orijinal modeme bağlanıp aynı hızı almamızı sağlayacak bir cihaz arıyoruz aslında. Bu durumda modem mi bakmalıyız yoksa router mı veya access point mi? Ne farkları var tam bilemiyorum, marka-model tavsiyeniz de olursa çok memnun olurum :) mümkün olduğu kadar uygun fiyatlı cihazlar arıyorum.

Şimdiden çok teşekkürler.

En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,232
İsim
Yusuf İslam Sofuoğlu
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar ve Telefon
Instagram
zcosef
Steam
Hesef
Discord
cosef#0601
Modem gelen veriyi fiziksele dönüştürmeyi sağlar yani 1 modem yeterlidir, router modemden aldığı interneti kablolu olarak dağıtır, access point iste modemden aldığı veriyi kablosuz olarak dağıtır. Günümüzde bu cihazların nerdeyse hepsi 2in1 3in1 olarak satılmaktadır. Size lazım olan router ve access point birleşimi bir cihaz. Genelde direkt router olarak geçiyorlar.

Aytotat

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ayberk TATOĞLU
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Modem gelen veriyi fiziksele dönüştürmeyi sağlar yani 1 modem yeterlidir, router modemden aldığı interneti kablolu olarak dağıtır, access point iste modemden aldığı veriyi kablosuz olarak dağıtır. Günümüzde bu cihazların nerdeyse hepsi 2in1 3in1 olarak satılmaktadır. Size lazım olan router ve access point birleşimi bir cihaz. Genelde direkt router olarak geçiyorlar.
Çok teşekkür ederim cevabınız için, bildiğiniz güzel bir marka model tavsiyeniz de olur mu acaba bu hızları destekleyebilecek

En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,232
İsim
Yusuf İslam Sofuoğlu
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar ve Telefon
Instagram
zcosef
Steam
Hesef
Discord
cosef#0601
Şuan piyasadaki çoğu cihaz 300mbs destekli, aklımda bir ürün yok ama akakçeden üstteki cihazlara bakabilirsiniz.

etnetalw

80+ Bronze

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7

etnetalw

80+ Bronze
Şunu kullanabilirsiniz:
Ben bunu + keenetic extra aldırdım bufferbloat-kesinti den iade etmişti. En son işte dediğim gibi ax55+x60 mesh alarak kusursuzlaştırdı. Tam hız tam performans bufferbloata oluşmuyor.
Keenetic halla gelişmiş bir ürünü yok geleceğe hazırlıklı. TP-Link ve Asus bunu başaraıyor.

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Ben bunu + keenetic extra aldırdım bufferbloat-kesinti den iade etmişti. En son işte dediğim gibi ax55+x60 mesh alarak kusursuzlaştırdı. Tam hız tam performans bufferbloata oluşmuyor.
Keenetic halla gelişmiş bir ürünü yok geleceğe hazırlıklı. TP-Link ve Asus bunu başaraıyor.
Ne bilm valla bana da bu forumda ağ donanımları hakkındaki en iyi firmanın Keenetic olduğu öğretildi.

Aytotat

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ayberk TATOĞLU
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Teşekkür ederim ama bu ürün çok pahalı değil mi alt tarafı wifi güçlendirecek en fazla 500-600 TL civarında bakıyordum açıkçası :)

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Keenetic kullanıp menmun olan tabii ki vardır. Ben arkadaşa aldırdığım ve menmun kalmadığı için. Birdaha önerisini yapmıyorum.
Bu arada bu attığınız üründe kabloludan kablosuza çevirme özelliği yok. Hem kablolu->kablosuz hem kablosuz->kablolu hem de kablosuz->kablosuz özelliği barındıran 3 in 1 router'lar var mı UCUZ?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
894,480
Üyeler
138,364
Son üye
Legishi
Top Bottom