Neler Yeni

🔥İndirim 22999 TL Philips 32" 4K 144Hz 1ms G-SYNC USB 3.2 HDR400 UHD IPS Gaming Monitör

Robius

80+ Bronze
Oğlum ne saçma yorumlar yazıyorsunuz lan. Monitörün zaten 3-4 rakibi var fiyatları da yakın. Onların arasına bir seçenek daha eklenmiş işte.

Biri kötü fiyat yazar, biri kendi kullandığının en iyi olduğunu düşünür, biri 27" ekran paylaşır, biri oyuncu monitörüne HDR monitörü muamelesi yapar...

bado6100

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
53
İsim
Ahmet Oz

thepublicman

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,706
İsim
Kadir
Monitör konusunda teknik özelliklere hakim değilim ama 30-35k altında oled gaming monitör yok hz si düşük televizyon almakta mantıksız çünkü göz aşınalığı var en düşük 144 hz'ye.
Fiyatı bence çok ucuz değil ama monitör kaliteli
HDR teknolojisinin ise balon olduğunu düşünüyorum (şahsi fikrim) özellikle oyunlarda hiçbir işe yaramıyor arkadaşlar hatta görüntüyü bozuyor videolarda eh

Zato

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Osman

Jaizen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Berke Çelik
Selamlar 7,5K bütçem var 144hz 2K 27" mümkünse ghosting yapmayan bi monitor arıyorum yardımcı olabilecek var mı fırsat vs

Byte

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
208
İsim
Burak B
Bu fiyata rakipsiz tek ürün var. Stoklar bitince daha da bu fiyata 4K monitör alamazsınız.
Bu arada bu ürün 2. üretim. İçerisinde tizen işletim sistemi ve kumanda ile geliyor. Yani tv olarak bile kullanabiliyorsunuz.

tahsin053

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
gökhan tahsin
4k monitörle oyun oynayacağız diye yüksek fpsden feragat edemem
4K da yüzlerce fps veren kart görürsen lütfen haber et. Hadi 4K dan vazgeçtik, oyunda aldığın 100 fps ile 200 fps arasındaki farkı gözünün retinası nasıl algılıyor ondan da söz edersen çok seviniriz. Misal benim sistemde valorant 600 fps veriyor, 600 hz monitör olsa o 600 fps yi gözüm algılayabilir mi. Lcd nin tepki süreleri ortadayken bu hz olayı da bana yalan geliyor ya neyse.

Fantastiktürk

80+ Bronze
HDR teknolojisinin ise balon olduğunu düşünüyorum (şahsi fikrim) özellikle oyunlarda hiçbir işe yaramıyor arkadaşlar hatta görüntüyü bozuyor videolarda eh
hDR bAlOn dÜsUnUyOrUm

Teknik bilgiye madem hakim değilsin konuşma.

1) HDR Edge LED monitörde kullanılmaz.
2) Global dimming veya olmuş olsun diye konulmuş local dimming ile kullanılmaz.
3) HDR 1000:1 gibi komik kontrastlarda kullanılmaz.
4) HDR 400-500 nit ile olmaz.

Sizin kullandıklarınız HDR değil. Adam akıllı bir HDR için ya Mini LED alacaksın ya OLED. MiniLED hariç LCD olacaksa da en az HDR600 olmalı.

Bunlar altına HDR denedim falan diye konuşmayın. 200-300$'lık ekran alıp pahalı monitör kullanıyorsunuz zannetmeyin.

2K 165Hz, HDR400, 450nit kullanıyorum. AMOLED, HDR 1000nit telefonumda ve bu monitörde yan yana HDR video açınca biz izlemiyormuşuz diyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Monitör konusunda teknik özelliklere hakim değilim ama 30-35k altında oled gaming monitör yok hz si düşük televizyon almakta mantıksız çünkü göz aşınalığı var en düşük 144 hz'ye.
Fiyatı bence çok ucuz değil ama monitör kaliteli
Ve şunu da belirteyim: bu monitorlere bu paraları vermek = parayı ısınmak için yakmak.

Bu kadar para veriyorsunuz ne oluyor:

1) Sacma sapan 800-1000:1 kontrast + 25k versen de IPS glow ışık sizması bulutlanma = Siyah yine yok.
2) Gamut farkı çok az. Onu da geçtim, renk doğruluğunda aşıri sapma olmadığı ve gamut belli bir değerlerin üzerinde olduğu (DCI %85-90) ve HDR kullanmadığın sürece gamut cart curt o kadar lüzumlu değil. Çoğu oyun, uygulama, film hâlâ WCG falan desteklemiyor.
3) Bu kadar para veriyorsun HDR yine çok kötü yukarıda yazdım.

Ee niye alıyoruz? Tüm para 4K + yüksek HZ olmasına gidiyor göruntü kalitesi iyi değil. 4K'da kaç tane AAA oyunda 160FPS falan alıyorsunuz?

-
@thepublicman Varsa cevabın yaz. Komik atmayla bir iş başarmiş olmuyorsunuz.

Son düzenleme:
Bu fiyata monitör alsam ya Oled TV ya Oled monitör alırım şahsen. Diğer panellere bakmam bile 😀
Oled monitörde tercih etmem. Oled olmayan en iyi panel bile oledin yanında çöp gibi kalıyor ama burnin riskine girmem. Odamdaki tv lg g3 oled. Ilk başlarda biraz oyun oynadım ama hud gizleyerek. Burnin risksiz microledlere geçilince alınır bilgisayar monitoru olarak anca.

Ek olarak ilandaki monitor hdr400. Hiç koymasaydınız :D

thepublicman

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,706
İsim
Kadir
hDR bAlOn dÜsUnUyOrUm

Teknik bilgiye madem hakim değilsin konuşma.

1) HDR Edge LED monitörde kullanılmaz.
2) Global dimming veya olmuş olsun diye konulmuş local dimming ile kullanılmaz.
3) HDR 1000:1 gibi komik kontrastlarda kullanılmaz.
4) HDR 400-500 nit ile olmaz.

Sizin kullandıklarınız HDR değil. Adam akıllı bir HDR için ya Mini LED alacaksın ya OLED. LCD olacaksa da en az HDR600 olmalı.

Bunlar altına HDR denedim falan diye konuşmayın. 200-300$'lık ekran alıp pahalı monitör kullanıyorsunuz zannetmeyin.

2K 165Hz, HDR400, 450nit kullanıyorum. AMOLED, HDR 1000nit telefonumda ve bu monitörde yan yana HDR video açınca biz izlemiyormuşuz diyorum.

Ve şunu da belirteyim: bu monitorlere bu paraları vermek = parayı ısınmak için yakmak.

Bu kadar para veriyorsunuz ne oluyor:

1) Sacma sapan 800-1000:1 kontrast + 25k versen de IPS glow ışık sizması bulutlanma = Siyah yine yok.
2) Gamut farkı çok az. Onu da geçtim, renk doğruluğunda aşıri sapma olmadığı ve gamut belli bir değerlerin üzerinde olduğu (DCI %85-90) ve HDR kullanmadığın sürece gamut cart curt o kadar lüzumlu değil. Çoğu oyun, uygulama, film hâlâ WCG falan desteklemiyor.
3) Bu kadar para veriyorsun HDR yine çok kötü yukarıda yazdım.

Ee niye alıyoruz? Tüm para 4K + yüksek HZ olmasına gidiyor göruntü kalitesi iyi değil. 4K'da kaç tane AAA oyunda 160FPS falan alıyorsunuz?

-
@thepublicman Varsa cevabın yaz. Komik atmayla bir iş başarmiş olmuyorsunuz.
Monitörüm 200 300 dolarlık değil Aorus FI32U
HDR destekleyen düzgün çalışan kaç oyun bulunmaktadır? HDR açtığımda kaç tane oyunun çöktüğünü sayamadım.
HDR 400 madem kötü neden var neden kullanılıyor? HDR600'lü monitörler madem bu kadar iyi neden az ve çok pahalı (ne kadar mantıklı)?
Mini Led ve Oledden bahsediyorsun 144 hz verebilen monitörlerin fiyatı ile benim aldığım monitörlerin arasında ki fiyat farkı nedir? Sırf oled diye 35K üstüne çıkmak mantıklı mıdır (yurtdışında alanlar hariç) ? 160 FPS değerlerini görmem önemli değil ki önemli olan 144 hz görüntü verebilen monitörde 60 FPS alsam dahi yeter, göz aşinalığı var. 144 HZ'ye alışan birine 60 hz panel zulüm gibi geliyor.
''2K 165Hz, HDR400, 450nit kullanıyorum. AMOLED, HDR 1000nit telefonumda ve bu monitörde yan yana HDR video açınca biz izlemiyormuşuz diyorum.'' Sorun zaten videolarda değil, oyunlarda ben oyun oynamak için alıyorum başkası video izleyecekse eh işte diyorum yazdığım cevabı tekrar okumanızı tavsiye ederim.
İstediğim gibi de komik atarım

Garbajosa

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
315
İsim
Kenan Çelik
Bu fiyata rakipsiz tek ürün var. Stoklar bitince daha da bu fiyata 4K monitör alamazsınız.
Bu arada bu ürün 2. üretim. İçerisinde tizen işletim sistemi ve kumanda ile geliyor. Yani tv olarak bile kullanabiliyorsunuz.
Kapanıp açılma sorunları nedeniyle rezalet bir monitör

Fantastiktürk

80+ Bronze
Monitörüm 200 300 dolarlık değil Aorus FI32U
Biliyorum sekmez. OLED ve HDR gören adam balon demez çünkü.
Screenshot_2024-01-24-09-00-29-672_com.android.chrome.png

Şurada söylediğim geçerli:
Ee niye alıyoruz? Tüm para 4K + yüksek HZ olmasına gidiyor göruntü kalitesi iyi değil.
4k + 144HZ + 32inç olmasına bu parayı veriyorsun. Maalesef sen HDR kullanmıyorsun çünkü monitörün HDR için uygun değil (Tabii benimki de). Bakinız RTİNGS de doğruluyor bunu:

HDR için:
1) Kontrast cok kötü
2) Parlaklık çok kötü
3) EdgeLED yani local dimming çok kötü.
HDR 400 madem kötü neden var neden kullanılıyor? HDR600'lü monitörler madem bu kadar iyi neden az ve çok pahalı (ne kadar mantıklı)?
1. soru: bu nasıl soru? RTX 4090 varken niye RX 6600 var demekle eşdeğer.

HDR'ın en duşük standartı HDR400'dür. Ancak HDR için gereken minimum yeterliliklerin yanından geçemez maalesef. Hangi kaynaktan olursa olsun okuyacağın bir inceleme yazısı aynısını söyler.

2. soru: HDR600 iyi demedim tekrar bak. HDR600 MİNİMUM dedim. Hatta ekleyeyim 600 bile yani pek bir HDR deneyimi yaşatamaz. Çünkü hem bölgesel aydınlatma yeterli değil BKNZ Dell Alienware AW2724DM :
+ kontrast yerlerde + parlaklık fena değil ama yine pek iyi değil.

3 ve 4. soru: Hâlâ pahalı ve monitörlerde zor bir teknoloji olduğu için yaygın değil. Mantık sorusuna aşağıda cevap vereyim:
Mini Led ve Oledden bahsediyorsun 144 hz verebilen monitörlerin fiyatı ile benim aldığım monitörlerin arasında ki fiyat farkı nedir? Sırf oled diye 35K üstüne çıkmak mantıklı mıdır (yurtdışında alanlar hariç) ?
OLED için konuşursak tabii çok pahalı. Mantiklı mı diye sorarsan paran saçmıyorsan BENİM FİKRİMCE değil. Evet OLED'in avantajları ciddden çok iyi. Sadece siyahlar değil bu mesele. Parlaklık çok iyi, hızı çok iyi, tam HDR deneyimi OLED'de VB.
Ama OLED'de de yanma sorunları var + organik olduğu için LCD'ye göre çabuk eskiyor. Zamanla parlaklığı azalıyor (Ne kadar bilmiyorum.). Kullanırken belli şeyelre uyman gerekiyor. Örneğin birisinin kullanım kılavuzunda 4 saatten fazla kullanmayın, şu kadar süre yüksek parlaklıkta kullanmayın, sabit resimler şu kadar süre olmasın VB. yazıyordu. Dolayısıyla oyun oynamak biraz sıkıntılı. Son zamanlarda bu konuda daha iyiler ama bunun için de belli yazilimsal kısitlamalar koyuyorlar işte.

MiniLED ise çok iyi ya. Hem OLED kadar pahalı değil (Örneğin 16K'ya MiniLED VA olacaktı. Tabii bildiğiniz aşirı yavaş VA'lardan değil.) hem de OLED'in sorunları yok. Normal monitöre göre fiyat farkına değer, fazlasıyla mantıklı. Elbette bir OLED değil görüntü kalitesi olarak ama yine çok iyi. Hele normal bir LCD'ye göre çok daha iyi.

Teknik detaylarına girmedim. Ama istersen açabilirim. Daha önce de dediğim gibi. Düz bir panele bu paralar değmez. 5k'lik monitorse ne sorun varsa bunlarda da aynı sorun var. Buna senin Aorus da dahil.
144 HZ'ye alışan birine 60 hz panel zulüm gibi geliyor.
Katılıyorum.
HDR destekleyen düzgün çalışan kaç oyun bulunmaktadır? HDR açtığımda kaç tane oyunun çöktüğünü sayamadım.
Sorun zaten videolarda değil, oyunlarda ben oyun oynamak için alıyorum başkası video izleyecekse eh işte diyorum
Yani ben dediğin şeyleri yaşamadım. Nasıl çöktüğünü ve HDR'la bağlantisini da anlamadım.
Ama elbette "iyi bir HDR'a" sahip oyun sayisi fazla değil ve tabii ki AAA oyunlar. Ama destekleyen oyunda iyi bir monitörle deneyimini farkli bir noktaya taşır.

Bilgisayarda sadece ama sadece oyun oynuyorsan bilemem. Ama çok büyük çoğunluk PC'yi yalnizca bir iş için kullanmıyor.
Ben eski monitörümde siyah ağırlıklı film izlediğimde bir yandan telefonda da açıyordum. Anlaşılmıyor ki monitörde. O derece kötü.

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
977,585
Üyeler
154,617
Son üye
Pichxo_
Top Bottom