Neler Yeni

Çözüldü✓ 240Hz Monitör 60Hz hissi veriyor

KARA57

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
aykut kara
Kutudan çıkan güç kablosu, görüntü kablosu ile kullanın.
Ayrıca monitör ayar sekmesinde bir ayar reset tuşu var ise ayarları resetleyin.
Ayrıca bazı monitörlerde driver oluyor. Mesela AOC 24G2U için bir driver var.
Ona bi bakıp driver kurmayıda deneyebilirsin.

Sizin monitörde de bulunuyor.
Setup dosyası olmadan nasıl kurabileceğinizi biliyormusunuz?
İsterseniz onuda anlatırım
Bende yeni aoc 24.5 25g3zm/bk bu monitörü aldim driver kurmam gereklimi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
bilal demir
Konuyla Alakasız Mesaj / Spam
🙂 iştir kişinin aynası lafa bakılmaz...😉
Arkadaş çift monitörlü sisteme öyle bir donanım yazmış ki !!!
Asus anakart! Gskill ram kingston ssd 750 psu dedim vayy vayy.
Ne kadar kek varsa düşmüş kimsede demiyor

Azizim ! Böyle makina toplayıp, keçinin olmadığı yerde abdurrahman çelebi olan ekran kartını takıp yüksek frekans hz qhd çift monitör desteğine bakmadan!!!

internet kafeci bi abi mi topladı bu makinayı...

Senin neyine çift monitörlü sistem neyine 1 tb ssd !!!

Hayatının neresinde geri kaldın da tenolijiyi paranla satın alıp önüne geçecen yada kapatacan

En başta o sistemi kuranın akıl sağlığından şüphe ediyorum...

Yok eğer bu sistem tasarım pc dersen!!! Quadro ekran kartları var...

Yani sistemi tasarımda olsa oyunda olsa bilinçsizce toplandığı ortada

Bu pc almadan biri sana benim kadar da olsa laf etseydi kibar davranmasaydı ne sen girerdin bu kadar gereksiz masrafa nede bu kadar gereksiz muhabbet olurdu

Herkese saygılarımla 🤣

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Mehmet Can
Öneri için teşekkür ederim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam saçma dediniz fakat çözümü sizin sayenizde buldum. Sorun tamamen mouse ile alakalıymış. Siz bunu dedikten sonra kablolu bir mouse ile denedim ve sorunun mouse ile alakalı olduğunu öğrendim. Hatta asıl bu çok saçma gelebilir ama Rival 650’nin Dongle’ı kasanın arkasında anakartta takılıydı. Çıkarıp kasanın önüne USB 2.0 portuna taktığımda sorun hiçbir şekilde kalmadı şuanlık. Ne o 60Hz hissi kaldı nede o aşırı titreme. Gerçekten teşekkür ederim yardımınız ve bilgilendirdiğiniz için.
Hocam o sorun genel olarak kablosuz mouselarda var o yüzden ben kulaklığı da mouse da kablolu kullanmayı tercih ediyorum bu arada oyunlarda vs sorunu yaşarsanız hz değerini oyunun genel ayarlarından ayarlayın ve genel olarak aldığınız fps ile orantılı tutmaya çalışın

Dahası  
Reaksiyon skoru
58
İsim
Berat ASC
Hocam o sorun genel olarak kablosuz mouselarda var o yüzden ben kulaklığı da mouse da kablolu kullanmayı tercih ediyorum bu arada oyunlarda vs sorunu yaşarsanız hz değerini oyunun genel ayarlarından ayarlayın ve genel olarak aldığınız fps ile orantılı tutmaya çalışın
Evet hocam bende kaç senedir kablosuz mouse kullanıyorum ilk defa yaşadım böyle bir şey. Bilgi için teşekkür ederim.

Touoa

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,933
İsim
Turuncu Keskin
🙂 iştir kişinin aynası lafa bakılmaz...😉
Arkadaş çift monitörlü sisteme öyle bir donanım yazmış ki !!!
Asus anakart! Gskill ram kingston ssd 750 psu dedim vayy vayy.
Ne kadar kek varsa düşmüş kimsede demiyor

Azizim ! Böyle makina toplayıp, keçinin olmadığı yerde abdurrahman çelebi olan ekran kartını takıp yüksek frekans hz qhd çift monitör desteğine bakmadan!!!

internet kafeci bi abi mi topladı bu makinayı...

Senin neyine çift monitörlü sistem neyine 1 tb ssd !!!

Hayatının neresinde geri kaldın da tenolijiyi paranla satın alıp önüne geçecen yada kapatacan

En başta o sistemi kuranın akıl sağlığından şüphe ediyorum...

Yok eğer bu sistem tasarım pc dersen!!! Quadro ekran kartları var...

Yani sistemi tasarımda olsa oyunda olsa bilinçsizce toplandığı ortada

Bu pc almadan biri sana benim kadar da olsa laf etseydi kibar davranmasaydı ne sen girerdin bu kadar gereksiz masrafa nede bu kadar gereksiz muhabbet olurdu

Herkese saygılarımla 🤣
Kafanı taşımak sana zor geliyordur, Allah yardımcın olsun..

Dahası  
Reaksiyon skoru
132
İsim
Yunus Arıkan
Evet hocam bende kaç senedir kablosuz mouse kullanıyorum ilk defa yaşadım böyle bir şey. Bilgi için teşekkür ederim.
Latencymon ile sistem gecikmeni ölçüp sonucunu atar mısın? Bilgisayarını yeniden başlat, servislerin yüklenmesini bekle. Latencymon açıp 2 dakika testte bırak. Sonuçları buraya ya da özelden atabilirsin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
58
İsim
Berat ASC
Kafanı taşımak sana zor geliyordur, Allah yardımcın olsun..
Hocam cevap vermeye bile değmez diye ben cevap vermemiştim dün bu profesöre, ağzınıza sağlık. Arkadaş her konuda 128Gb üstü SSD almanın mantıksız olduğunu, her oyunu sil yükle yapmanın mantıklı olduğunu savunan bu arkadaşa kelimeler kifayetsiz kalır. Yine de ağzına sağlık hocam, teşekkürler.

Latencymon ile sistem gecikmeni ölçüp sonucunu atar mısın? Bilgisayarını yeniden başlat, servislerin yüklenmesini bekle. Latencymon açıp 2 dakika testte bırak. Sonuçları buraya ya da özelden atabilirsin.
Tamamdır hocam bilgisayara geçtiğimde yapacağım. Teşekkür ederim ilginiz için.

Son düzenleme:

alyuc

80+
Hocam dediğim şey saçma gelebilir ama mouse hz değeriniz çok yüksekse ex(viper20k hz) 20k ya aldığım zamanlarda dosya sürüklemede benzer bir his yaşıyordum hz değerini kademe kademe düşürerek sorunu çözmüştüm hz değeri ayarlanabilir bir mose kullanıyorsanız bundan kaynaklı olabilir.
Çok ilginç bir sorun DeathAdder v3 faremle aynı sorunu yaşıyordum. Uzun süre çözüm aradım meğerse tek sorun faredeymiş.

lillagol37

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
78
İsim
Yasin
Öneri için teşekkür ederim.

Hocam saçma dediniz fakat çözümü sizin sayenizde buldum. Sorun tamamen mouse ile alakalıymış. Siz bunu dedikten sonra kablolu bir mouse ile denedim ve sorunun mouse ile alakalı olduğunu öğrendim. Hatta asıl bu çok saçma gelebilir ama Rival 650’nin Dongle’ı kasanın arkasında anakartta takılıydı. Çıkarıp kasanın önüne USB 2.0 portuna taktığımda sorun hiçbir şekilde kalmadı şuanlık. Ne o 60Hz hissi kaldı nede o aşırı titreme. Gerçekten teşekkür ederim yardımınız ve bilgilendirdiğiniz için.
Oyunlarda akıcı değil de bunu yaptıktan sonra akıcı mı oldu yani

Dahası  
Reaksiyon skoru
58
İsim
Berat ASC
Oyunlarda akıcı değil de bunu yaptıktan sonra akıcı mı oldu yani
Garip bir şekilde evet. Zaten Fps ve sıcaklık değerlerim normaldi. Bundan dolayı bu sorunlar bana çok garip gelmişti. Mesela CS2’de sağa sola çevirince 60hz gibi geliyordu, sorun tamamen mouse frekansı ile alakalıymış bende çok şaşırdım.

lillagol37

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
78
İsim
Yasin
Garip bir şekilde evet. Zaten Fps ve sıcaklık değerlerim normaldi. Bundan dolayı bu sorunlar bana çok garip gelmişti. Mesela CS2’de sağa sola çevirince 60hz gibi geliyordu, sorun tamamen mouse frekansı ile alakalıymış bende çok şaşırdım.
bende dareu var uygulamadan 4000hz 1 ms yapıyordum bunu 1000hz 7ms bırakayım bari siz bunları ayarladınız mı sadece ön portamı taktınız usb girişini?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
914,871
Üyeler
141,901
Son üye
blackghos
Top Bottom