Neler Yeni

24Kya bilgisayar toplamak için beklenmeli mi

Pchazir

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
314
İsim
Alper acar
ne kadar bekleyceğine bağlı ben topladım ramlari 2 tane alacağını düşünürsek toplan 24.330,91 TL ama güç kaynağı yok
Mesaj otomatik birleştirildi:

ne kadar bekleyceğine bağlı ben topladım ramlari 2 tane alacağını düşünürsek toplan 24.330,91 TL ama güç kaynağı yok
ssd ve anakart fiyatından kısıp güç kaynağı alabilme ihtimalin olabilir

MYSTIC

80+ Silver

ssd ve anakart fiyatından kısıp güç kaynağı alabilme ihtimalin olabilir
Hocam şöyle yorumlayayım:
12600Kya gerek yok 12600KF alınır.
Kasa gereksiz pahalı onun yerine Dark guardian veya DarkFlash falan alırım.
SSD için 1TBa gerek yok,500gb m.2+gerektiği zaman 1 veya 2TB HDD alırım işimi görür.
Zaten senin attığına PSU koysak 25.5K oluyor
Gereksizleri çıkarınca 23.5 falan ediyor.Öyle alınır.

Pchazir

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
314
İsim
Alper acar
Hocam şöyle yorumlayayım:
12600Kya gerek yok 12600KF alınır.
Kasa gereksiz pahalı onun yerine Dark guardian veya DarkFlash falan alırım.
SSD için 1TBa gerek yok,500gb m.2+gerektiği zaman 1 veya 2TB HDD alırım işimi görür.
Zaten senin attığına PSU koysak 25.5K oluyor
Gereksizleri çıkarınca 23.5 falan ediyor.Öyle alınır.
tamam benim attığım sisteme göre yapın ama ben olsan asus kasa alırım

Tilsch

80+ Bronze
Hocam belirlediğiniz parçaları nereden alacaksanız link atabilir misiniz bir şeyler oluşturalım,belki hepsiburadadaki sapphire nitro 6900xt yi bile alabiliriz bir şekilde size.

Meter90ss

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
596
İsim
Mete C. E.
Ytd, Apple dün dolar kurunun gidişatı hakkında iyi kötü bir açıklama yaptı, ytd.

Yani özetle nasıl 5 sene önce sistem dizdiğiniz ücrete bugün klavye, mouse, kulaklık alıyoruz.

Yarın benzeri olursa şaşırmayın. Ha 24k usd, euro vb. Yatırım korumasındadır, bozar alırsınız.

MYSTIC

80+ Silver
Hocam belirlediğiniz parçaları nereden alacaksanız link atabilir misiniz bir şeyler oluşturalım,belki hepsiburadadaki sapphire nitro 6900xt yi bile alabiliriz bir şekilde size.
Tamam hocam atıyorum birazdan

Bunlar

Tilsch

80+ Bronze
Tamam hocam atıyorum birazdan

Bunlar
Ekran kartını asus dual mı istiyorsunuz?

Özgürcan

80+ Silver
En İyi Cevap
1
kimse 1 ay sonra türkiye ekonomisini bilmiyor bekle veya bekleme diyemem o riski almak istemiyorum kendin ekonomi piyasa araştır onu kendin karar ver bugün sana bekle diyen adam yarın paran yetmediği zama ee bekledim şimdi zamanında alabileceğim pcyi alamıyorum diyince uçup kaçıcak söyliyim şimi toplayacaksan da o bütçede ben olsam rx 6700xt almazdım rtx 3070ti veya rx 6800xt ve üzeri ekran kartı alırdım işlemciye fazla yatırım yapmak i5 12nesil iyi bir işlemci ddr5 destekliyor diye biliyorum yine karar senin

Tilsch

80+ Bronze
Hocam ucuz ve kaliteli diye tercih ettim.3 fanlı sapphire olanları da tercih edebilirim.
2 fanlı Sapphire Pulse 9k,3 fanlı Sapphire Nitro yaklaşık 10k.Hemen hemen fiyatlar birbirine yakın.Tamamen sizin tercihinize kalmış bir şey.Şimdi yazanlar olurlar ben de farklarına pek hakim değilim,sıcaklıkları arasında biraz farklılıklar olur onun harici hepsi kalitelidir.İşlemci için 12600KF yi tercih etme sebebiniz nedir acaba?Çünkü 12400F de besler bu kartı.

Nightless

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,597
İsim
Serkan FETVACI
Arkadaşlar şu anki bileşenlerden alayım mı yoksa yenisini mi bekleyeyim?Şu an alırsam 12600KF,6700XT tercih edeceğim.Eğer bekleyecek olursam da intel işlemci alırım çünkü amd masraf çıkartır baya(DDR5 ramden dolayı)
Yarından iyi olduğumuz için yarını beklememek gerek bence. Fiyatlar düşermi zor Heleki 2023 başında alayım dersen daha zor.

Tilsch

80+ Bronze
kimse 1 ay sonra türkiye ekonomisini bilmiyor bekle veya bekleme diyemem o riski almak istemiyorum kendin ekonomi piyasa araştır onu kendin karar ver bugün sana bekle diyen adam yarın paran yetmediği zama ee bekledim şimdi zamanında alabileceğim pcyi alamıyorum diyince uçup kaçıcak söyliyim şimi toplayacaksan da o bütçede ben olsam rx 6700xt almazdım rtx 3070ti veya rx 6800xt ve üzeri ekran kartı alırdım işlemciye fazla yatırım yapmak i5 12nesil iyi bir işlemci ddr5 destekliyor diye biliyorum yine karar senin
Hocam 3070ti almak çok zor şu an.En uygunu bile 14k civarında geziyor.Aldı diyelim yaklaşık 3.5k ya 12400F alsa 6.5k ya diğer bileşenleri toparlaması gerek ve kaliteden kısmak zorunda kalırız.O bütçelere çıkılsa bile az daha koyup 6900xt almak daha iyi olabilir ama çok zor.

MYSTIC

80+ Silver
2 fanlı Sapphire Pulse 9k,3 fanlı Sapphire Nitro yaklaşık 10k.Hemen hemen fiyatlar birbirine yakın.Tamamen sizin tercihinize kalmış bir şey.Şimdi yazanlar olurlar ben de farklarına pek hakim değilim,sıcaklıkları arasında biraz farklılıklar olur onun harici hepsi kalitelidir.İşlemci için 12600KF yi tercih etme sebebiniz nedir acaba?Çünkü 12400F de besler bu kartı.
Hocam güçlü olsun istedim ve uzun bir süre yükseltme yapamayacağım.Ve bütçem öyle bir sayı ki 6800XTye yetmiyor,6700XTye fazla geliyor.3070 ve 3070ti tercih etmek istemiyorum.VRAMleri düşük geliyor bana.Dediğim gibi uzun bir süre yükseltme yapamayacağım için VRAMi yüksek olsa iyi olur.Ben de arta kalan parayla işlemciyi yükseltmek istedim.

Top Bottom