Neler Yeni

250SR ile R25 arasındaki +120.000₺ değecek bir fark mı?

The GodFather

80+ Silver
Hocam Duke serisinde yeni far tasarımı haricinde gayet yakışıklı bence. Hangi modeli beğenmiyorsunuz örneğin? 2020-2022 kasa Duke 390lar falan bebek gibi.
2023 250 duke şu yanlar güzel gözükmüyor
1707070736602.png

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,010
İsim
Emre
Discord
necromancerr
250cc motorlar için ilanlar arasında gezinirken aklıma bir an CF Moto 250SR falan geldi, dışarıda gördüğümde falan böyle karizmatik duruyordu diye fiyatını merak ettim. Baktığımda 250SR 2024 modeli 150.000₺ hatta daha düşükken R25 ABS 2023 modeller 230-240.000₺ falan. Bu aradaki on binlerce farka değecek kadar ne var? Daha doğrusu çift silindir motorlu olan bir R25 almak yerine tek silindir 250SR alsam daha mı mantıklı olur? Aradaki o kadar fiyat farkının sebebi tam olarak ne?
https://www.sahibinden.com/motosiklet-ducati-monster-696 yapacak usta bulurum deli gibide para gömerim dersen buyur dene kanser ol :D
şaka bir yana fiyat şişirilmesinin çok etkisi var

BabaVoss7

80+ Silver
Sıfır istersen mantıklı bemce racing diyorsan o anca. Çinmin o fiyata daha iyisi yok en azından sıfır. Rn azından sıfırı bulunabiliyor.. R25 çok güzel tabi ama bana spracak olursan değmez aradaki farka. O fiyatşara çıksam ikinci el daha güzel mptprlar bulunuyor. Her seferinde japon diye çıktım yola ikinci cfmdeyim. Pişman değilim. Ama gözüm tracerda 😅

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,010
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Sıfır istersen mantıklı bemce racing diyorsan o anca. Çinmin o fiyata daha iyisi yok en azından sıfır. Rn azından sıfırı bulunabiliyor.. R25 çok güzel tabi ama bana spracak olursan değmez aradaki farka. O fiyatşara çıksam ikinci el daha güzel mptprlar bulunuyor. Her seferinde japon diye çıktım yola ikinci cfmdeyim. Pişman değilim. Ama gözüm tracerda 😅
valla çok güzel motorda fiyatları çok şişik

GirayHan

80+ Gold
250cc motorlar için ilanlar arasında gezinirken aklıma bir an CF Moto 250SR falan geldi, dışarıda gördüğümde falan böyle karizmatik duruyordu diye fiyatını merak ettim. Baktığımda 250SR 2024 modeli 150.000₺ hatta daha düşükken R25 ABS 2023 modeller 230-240.000₺ falan. Bu aradaki on binlerce farka değecek kadar ne var? Daha doğrusu çift silindir motorlu olan bir R25 almak yerine tek silindir 250SR alsam daha mı mantıklı olur? Aradaki o kadar fiyat farkının sebebi tam olarak ne?
sorunun cevabı basit cf moto'nun ve yamaha'nın geçmişine ürettikleri blokların kalitesine bakıp karşılaştırma yaparsan anlayacaksın. iki markanın da pist tecrübelerine katılımlarına da bakabilirsin. ( cf'nin varsa tabi )
neden japona biniyoruz ve tercih ediyoruz diye soracak olursan tamamen arge yılların tecrübesi ürettikleri motor bloklarının kusursuzluğu ve temelinde üstün japon mühendisliği barındırması. cf moto yada türevlerinin 20 bin km'de yolda giderken birden kol çıkarması biz motorcuları korkutur. yamaha honda suzuki gibi üreticilerde bu sorun yaşanmaz. güvenirsin.
çinliler çok iyi makyaj pazarlar ayrıca. 20 30 bin km'den sonra o makyaj yavaş yavaş bozulur 50 bin km'den sonra neye para verdiğini anlarsın.
98 2000 model bir japona bakarsan yıllardır eskimediğini göreceksin. basit pazarlama taktikleri ile siz gençlerin aklını çelmeye çalışıyorlar. çinli motorların bu ülkeye kattığı tek şey ( ülkede satılmaya başlandığı son 20 yıldan beri ) sadece rekabet piyasasını geliştirmeleri ve düşük bütçeli motosiklete başlamak isteyen kişilere motosiklete erişimi kolaylaştırmalarıdır.
mecbur kalmadıkça çinli motosikletlerden uzak durulmalıdır. 20 yıldır motor üstündeyim 22 -23 tane motor geçti altımdan aralarında bir kaç tane de zorunlu kaldığım için çinli almıştım. 20 yılda hiç bi geliştirmez bu çinliler kendini. geliştiremiyorlar. motosiklet bloğu üretmek üstün bir mühendislik ve yılların tecrübesini gerektiriyor. paran varsa japon yoksa da kahır çekerim dertlerle boğuşurum dersen çinli üreticiler. başta dediğim gibi zorunda değilsen kesinlikle alma.

Qajin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Qajin Çiftçi
Hocam bütçe yetiyorsa cf almanı tavsiye etmem 200-250k bandında mt-25 , r-25 , cb250r veya duke 250 öneririm ben 2023 duke 250 kullanıcısı olarak çok memnunum tavsiye ederim.
Knk KTM çok titriyor diyorlar sende böyle bir sorun varmı bende R25 yada KTM almak istiyorum ama Duke 250 değil de RC 250 almak istiyorum fikrin varsa paylaşsırsan çok iyi olur

Birol Azak

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
986
İsim
Birol azak
Knk KTM çok titriyor diyorlar sende böyle bir sorun varmı bende R25 yada KTM almak istiyorum ama Duke 250 değil de RC 250 almak istiyorum fikrin varsa paylaşsırsan çok iyi olur
Hocam tek silindir olduğu için tabii ki de titriyor fakat aman aman bir titreme değil tüm tek silindirlerde olan bir titreme çok rahatsız etmiyor özellikle ilk motorunsa hiç rahatsız etmez. r25 te tabi bu titreme daha az çift silindir olduğu için

GirayHan

80+ Gold
Hocam tek silindir olduğu için tabii ki de titriyor fakat aman aman bir titreme değil tüm tek silindirlerde olan bir titreme çok rahatsız etmiyor özellikle ilk motorunsa hiç rahatsız etmez. r25 te tabi bu titreme daha az çift silindir olduğu için
bak bu bilgi yanlış. tüm tek silindirli motorlar aynı titreşim seviyesine sahip değildir. aralarında belki de açık ara en çok titreyen motorlardan biri de duke 125 250 390'dır ( aman aman bir titremesi var ) duke serisinde keyif 790 duke'den sonra başlar. zaten 125 250 ve 390'lıklar hindistanda toplanıyor. ben şahsen bu üç alt seviye duke'ü beğenmiyorum. ( genel parça kalitesi bana zayıf geliyor ) özetle her halükarda tek silindirlili bloklar titrer. ama minimalize eden motor markaları da mevcuttur. çin malından ziyade duke serisi titrese de taş gibidir. tercih edilebilir. ktm'nin ürettiği bu motorları satın alan kesim titreşime pek bakmaz tek silindirin ürettiği güce hastadır. bu sınıfta emsalleri de yok. ben alırım pata pata gaz açarım tekere gelirim yanların ne kadar fırlamalık varsa yaparım hafifte olsun virajada girerim yapışsın yola diyenlerin motorudur. ufakta tecrübe ister 390 duke. 250 duke daha uysaldır. 125'lık zorunda kalınmadıkça alınmamalıdır. genel olarak titreşim konusunda bi açıklama daha yapayım duke serileri için. bu motorlar şehir içi motorudur. alırım uzun yola giderim derseniz işte o zaman uyuşan ayaklar eller falan sıkıntı çekersiniz. duke alacak olanlar yada kullananlar bu motorları şehir içi kullanım için almaktalar. zaten firma da geçmişte bir kaç kataloğunda yada reklamında bunun altını çizdi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

ktm almak istiyorsunda hocam boy kaç ? :) duke oldukça küçük bir motor. kimse belirtmemiş ama söyleyim.

Son düzenleme:

Emektar PC

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
775
İsim
Mesut hamamcı
SUZUKİ GSX-R 250 tavsiye ederim. 1 buçuk sene kullandım çok memnundum.

ali_ç

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Ali ÇİMEN
CF Moto'da parça problemi çözülmeden(çözülecek gibi de durmuyor, en ufak bir şey lazım olsa aylarca bekleyebiliyorsun) yanına yaklaşmayın bence. Ama en basitinden R25 2014'ten beri(yanılmıyorsam) TR pazarında. Ha aradaki fiyat farkına gelecek olursak motoru alırım en ufak elektronik sıkıntı yaşamam, kaza, yan yatırma vs. de olmaz diyorsan(nasıl olabilir bilmiyorum) 250SR al.

Top Bottom