Neler Yeni

3'Lu Monitör Yapicam Ama Kararsızım

semre57

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
426
İsim
Emre Ağan
Dostlar selam i5 12400F işlemcim ve RRX 3060 ekran kartım var. Uzun vadede 3 lu monitore geçmeyi planlıyorum ama kafamda soru işaretleri var.

Şimdi işlemcim çok daha iyi ekran kartlarını besleyebiliyor, ileride ekran kartını upgrade yaparsam 2K oyuncu sistemine çevirebilirim. Bu durumda da 1080p monitör alırsam boşa almış olurum. Şuan 1 tane 1080p monitörüm var. Eğer 1080p yapacaksam 2 tane almam yeterli olacak ama 2K yapacaksam 3 monitör almam gerecek.

Bir diğer sorun ise monitör boyutu. Şuan 24 inç monitorum var memnunum ama 2K da 27 inç daha güzel durabilir. Bu konuda da kararsızım. 3 monitör kullanan kişiler nasıl kullanıyor hangi özelliklerde? Tecrübe ve fikirlerinizi merak ediyorum.

~HİN~

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Hin
Dostlar selam i5 12400F işlemcim ve RRX 3060 ekran kartım var. Uzun vadede 3 lu monitore geçmeyi planlıyorum ama kafamda soru işaretleri var.

Şimdi işlemcim çok daha iyi ekran kartlarını besleyebiliyor, ileride ekran kartını upgrade yaparsam 2K oyuncu sistemine çevirebilirim. Bu durumda da 1080p monitör alırsam boşa almış olurum. Şuan 1 tane 1080p monitörüm var. Eğer 1080p yapacaksam 2 tane almam yeterli olacak ama 2K yapacaksam 3 monitör almam gerecek.

Bir diğer sorun ise monitör boyutu. Şuan 24 inç monitorum var memnunum ama 2K da 27 inç daha güzel durabilir. Bu konuda da kararsızım. 3 monitör kullanan kişiler nasıl kullanıyor hangi özelliklerde? Tecrübe ve fikirlerinizi merak ediyorum.
eğer 2k ekran yapacaksanız bence ilk ekran kartını yükseltin ondan sonra monitörleri alın
Mesaj otomatik birleştirildi:

ilk 2k monitörleri alırsanız verimli kullanamayabilirsiniz

semre57

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
426
İsim
Emre Ağan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
eğer 2k ekran yapacaksanız bence ilk ekran kartını yükseltin ondan sonra monitörleri alın

ilk 2k monitörleri alırsanız verimli kullanamayabilirsiniz
Doğru ama alabileceğim hangisiyse ilk ondan başlamak istiyorum

flitttermice

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
400
İsim
Eray Yılmaz

Bence gereksiz bir şey onun yerine curved wqhd 49 inch falan veya 34 inch monitörlere bakmalısın daha uyguns geleceğindende eminim 49 inch ve kesinlikle sistem update lazım.

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,457
İsim
Hacı
3 monitör yerine 21x9 monitör geçmek bin kat daha mantıklı olacaktır.
5-6 senedir 21x9 kullanıyorum 16x9 lar kesik gibi geliyor 🤣

Son düzenleme:

semre57

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
426
İsim
Emre Ağan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bence gereksiz bir şey onun yerine curved wqhd 49 inch falan veya 34 inch monitörlere bakmalısın daha uyguns geleceğindende eminim 49 inch ve kesinlikle sistem update lazım.
Sisteme nasıl update yapayım sizce? 49 inch monitör şu yüzden kötü olur örneğin oyun açtığım zaman tüm ekrana yayılacak. Ama üçlü monitörde sadece ortadakinde açılacağı için oyunu rahatlıkla oynarım. Onun dışında sağ ve solda iki tane monitörü de yine farklı olarak kullanma imkanına sahip olacağım. Anlatabildim mi demek istediğimi

3 monitör yerine 21x9 monitör geçmek bin kat daha olacaktır.
5-6 senedir 21x9 kullanıyorum 16x9 lar kesik gibi geliyor 🤣
Bir bakayım nasılmış

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
909,017
Üyeler
141,077
Son üye
foxic266
Top Bottom