Neler Yeni

4 Tekerlekli Elektrikli Bir Araç İçin Nasıl Bir Motor Kullanılmalı?

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Hasbi Hamza ÖZCAN
4 Teker elektrikli bir araç yapmayı düşünüyorum. Bulunduğum yer yokuşlu, tork üretmesi gerek. Nasıl bir motor ve batarya önerirsiniz bu tarz bir proje için? Örnek motor linki atabilir misiniz?

YusufTheBolt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,096
İsim
Yusuf Eyili
Yani mükemmel bir istek. Şöyle arkadaşlar bana bir ev lazım ülkede ki bütün evlerden hangisini önerirsiniz. Link atabilir misiniz?

Şimdi 4 tekerlekli elektrikli bir araç için istersen 48V 250w motor tak bir şekilde yürür. Motor beyin kontrol kumandaları batarya bitti.
İş tork veya hız almaya gelince onlarca çeşit var. Bütçe burada ki önemli mesele. Tek kişilik için 72w 3000w önerilebilir. Eğer araç ağırlığı kullanıcı dahil 250kg geçmiyorsa.
Burada 220v a kadar herhangi bir monofaze elektrikli motor tercihi kolay kurulum ve kullanım için kullanılabilir. Hatta tekstil tipi 1500 devir veya 3000 devir motorlar bile kullanılabilir. O zamanda şanzıman devreye girer. Çünkü bu tip motorlarda devri dişli oranlarıyla azaltıp hızı torka çevirmek gerekir. Sizin mekanik bilginizi bilmiyorum.
Daha sonrada diferansiyel var. Tercih edilecek mi yoksa yük motora ve tekerlere mi dayatılacak?
Güç kaynağı olarak ne kullanılacak?
Şasi neyden yapılacak ve kim hangi işçilikle yapacak?
Suya ve çamura dayanıklılık için kurulum ve kablolama aşamasında ki projeyi kim yapacak?
Yeri gelir sadece sırf batarya için 25-30bin bütçe ayırmanızda gerekebilir.
Ya da sadece bu seti alıp üzerinde projelendirmede yapabilirsiniz
Link : Elektrikli Araç Kiti

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
991,103
Üyeler
156,730
Son üye
lordbush
Top Bottom