Neler Yeni

Çözüldü✓ 4070Tİ Ekran kartlı bu sistem nasıl ? Anakartı problem yaratır mı ?

Lucillias

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Umut Eraslan
Bütçe
67.500
Arkadaşlar merhaba,
Hazır sistemi görseldeki gibi özelleştirdim sizce nasıl olmuş ? Anakart konusunda biraz kafam karıştı Asus Prime X670-P-CSM bu anakartı almayı düşünüyordum fakat internette bu işlemciyle birlikte sıcaklık sorunu çıkardığıyla ilgili bir şeyler gördüm problem yaratır mı yoksa ASUS TUF GAMING B650M-PLUS ile değiştirip mi almalıyım sizce ? 67.500 TL tuttu. Sepette arada fiyat farkı sadece 100 TL oluyor.
1703888754744.png

Lucillias

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Umut Eraslan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bakabilecek var mı ?

Erdem Arslan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,138
İsim
Erdem Arslan
İlgilendiği Kategoriler
Sağlık, Spor, Yabancı Dil
Başkan bu bütçeden anlamam ama teker teker akakçeden toplayıp bakmak lazım. Kendime sistem toplasam o kasayı almam ben. sıvı soğutmayı da değişirim. Bakan olmazsa yükseltin konuyu.

Lucillias

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Umut Eraslan
Başkan bu bütçeden anlamam ama teker teker akakçeden toplayıp bakmak lazım. Kendime sistem toplasam o kasayı almam ben. sıvı soğutmayı da değişirim. Bakan olmazsa yükseltin konuyu.
Anakarttan yana bilgin var mı hocam ? o konudan hiç anlamıyorum diyebilirim. Diğer kısımlarda hak veriyorum daha iyi seçenek bakabilirim
Mesaj otomatik birleştirildi:

yani uyumluluk sorunu yaratır mı ? ısınma sorunu vs.
Anakarttan yana bilgin var mı hocam ? o konudan hiç anlamıyorum diyebilirim. Diğer kısımlarda hak veriyorum daha iyi seçenek bakabilirim

Balık Semo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
187
İsim
Emre
Arkadaşlar merhaba,
Hazır sistemi görseldeki gibi özelleştirdim sizce nasıl olmuş ? Anakart konusunda biraz kafam karıştı Asus Prime X670-P-CSM bu anakartı almayı düşünüyordum fakat internette bu işlemciyle birlikte sıcaklık sorunu çıkardığıyla ilgili bir şeyler gördüm problem yaratır mı yoksa ASUS TUF GAMING B650M-PLUS ile değiştirip mi almalıyım sizce ? 67.500 TL tuttu. Sepette arada fiyat farkı sadece 100 TL oluyor. Alıntıyı görüntüle
Ekran kartı güzel bir model hocam sadece 2k oynamak istiyorsanız tercih edilebilir ama 4k isterseniz bir noktada vram yetmez %100 kullanımda %40 fan devrinde 60 derece civarlarında geziyor kart

egecabbar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
534
İsim
Ege
O kasa çok küçük üste sıvı soğutma sığmaz, ekran kartı falanda sığmaz belki anakart seçenekleri gaminggentr de kötü oluyor genelde. Tek tek alın derim isterseniz bir öneri yapabilirim

İnFless

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
182
İsim
Yağız Çelik
Biraz indirim takip etsen ve üstüne biraz koysan 4080 li sistem gelmez mi o fiyata? bana pahalı geldi

egecabbar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
534
İsim
Ege
Arkadaşlar merhaba,
Hazır sistemi görseldeki gibi özelleştirdim sizce nasıl olmuş ? Anakart konusunda biraz kafam karıştı Asus Prime X670-P-CSM bu anakartı almayı düşünüyordum fakat internette bu işlemciyle birlikte sıcaklık sorunu çıkardığıyla ilgili bir şeyler gördüm problem yaratır mı yoksa ASUS TUF GAMING B650M-PLUS ile değiştirip mi almalıyım sizce ? 67.500 TL tuttu. Sepette arada fiyat farkı sadece 100 TL oluyor. Alıntıyı görüntüle
gt301 kasası 320mm ekran kartı uzunluğu destekliyor sizin kartınız 305mm, üst tarafa o sıvı soğutucunun sığcağını sanmıyorum (aynı soğutucu aynı kasa bende var mecbur öne taktım) bu yüzden öne takmak gerekicektir bu yüzdende ekran kartını takarken sıkıntı yaşayabilirsiniz. Önerim tek tek veya daha mantıklı bir sistem almanız. Ram değerleride baya kötü zaten

Lucillias

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Umut Eraslan
O kasa çok küçük üste sıvı soğutma sığmaz, ekran kartı falanda sığmaz belki anakart seçenekleri gaminggentr de kötü oluyor genelde. Tek tek alın derim isterseniz bir öneri yapabilirim
onun da hesabını yaptım fakat çok daha pahalıya geliyor. anakart olarak da elle tutulur modeller var aslında çok uçmak da istemiyorum açıkçası sadece bahsettiğim iki model arasında kaldım tavsiyeniz hangisi olur?

Ekran kartı güzel bir model hocam sadece 2k oynamak istiyorsanız tercih edilebilir ama 4k isterseniz bir noktada vram yetmez %100 kullanımda %40 fan devrinde 60 derece civarlarında geziyor kart
2K da kullanacağım hocam teşekkür ederim

Biraz indirim takip etsen ve üstüne biraz koysan 4080 li sistem gelmez mi o fiyata? bana pahalı geldi
4080 almaya kalktığımda her yerden kısmam gerekiyor evet bu fiyata bile bulunuyor ama derme çatma yan parçalarla kullanmak istemiyorum hocam geleceği olan bir sistem olması yeterli 2K kullanacağım zaten 4 k olmayacağından 70 ti idare eder beni diye düşünüyorum

gt301 kasası 320mm ekran kartı uzunluğu destekliyor sizin kartınız 305mm, üst tarafa o sıvı soğutucunun sığcağını sanmıyorum (aynı soğutucu aynı kasa bende var mecbur öne taktım) bu yüzden öne takmak gerekicektir bu yüzdende ekran kartını takarken sıkıntı yaşayabilirsiniz. Önerim tek tek veya daha mantıklı bir sistem almanız. Ram değerleride baya kötü zaten
çoğu hazır sistemde ram değerleri kötü fakat sonradan da değiştirilebilecek küçük parçalar olduğundan bir iki yıl sonra çok ihtiyaç duyarsam değiştiririm diye düşündüm ekran kartı dışında montajı yapılarak gelecek yine de zorlanır mıyım takarken ?

egecabbar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
534
İsim
Ege
Hayır tek tek aldığınız zaman daha ucuza geliyor yazdığım zaman kaba taslak bir hesap yapmıştım isterseniz kafamdaki sistemi atayım

KaraKartall

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
492
İsim
Emre Altun
Arkadaşlar merhaba,
Kasa seçimin yanlış. O kasanın üst tarafına 240mm sıvı soğutma desteği resmi olarak yok. Ben kullanıyorum kasayı. Sıvı soğutmayı sığdıramayabilirsin. Kasa gerçekten soğutması muazzam ama daha geniş buyuk bir kasa almanı tavsiye ederim.

egecabbar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
534
İsim
Ege
Ekran kartı takma işlemi çok basit bir şey

Burası yaklaşık 66.4k yapıyor sizin sistemden 1.1k daha ucuz. Çok daha iyi bir anakart, düzgün değerlere sahip ramler, üst tarafa 360mm desteği olan geniş bir kasa, 360mm sıvı soğutma ile çok daha iyi bir sistem oluyor. SSD değerleri hoşunuz gitmediyse 2TB yerine 1TB daha iyi bir model alırsınız KC3000 olabilir 2.6k ya vardı diyebiliyorum. Güç kaynakları benzer zaten 750w atx 3.0 gold+ eğer yakınlarınızda bir bilgisayarcı varsa kesinlikle tek tek alıp toplamanız daha mantıklı oluyor. Aslında kendinizde biraz araştırıp yapabilirsiniz diye düşünüyorum İsterseniz anakart olarak x670 olsun diyorsanız gidip şunuda alabilirsiniz
700tl daha pahalı, gerek var mı derseniz yok ama x670 olsun isterseniz diye atayım dedim

Son düzenleme:

Lucillias

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Umut Eraslan
Ekran kartı takma işlemi çok basit bir şey

Burası yaklaşık 66.4k yapıyor sizin sistemden 1.1k daha ucuz. Çok daha iyi bir anakart, düzgün değerlere sahip ramler, üst tarafa 360mm desteği olan geniş bir kasa, 360mm sıvı soğutma ile çok daha iyi bir sistem oluyor. SSD değerleri hoşunuz gitmediyse 2TB yerine 1TB daha iyi bir model alırsınız KC3000 olabilir 2.6k ya vardı diyebiliyorum. Güç kaynakları benzer zaten 750w atx 3.0 gold+ eğer yakınlarınızda bir bilgisayarcı varsa kesinlikle tek tek alıp toplamanız daha mantıklı oluyor. Aslında kendinizde biraz araştırıp yapabilirsiniz diye düşünüyorum İsterseniz anakart olarak x670 olsun diyorsanız gidip şunuda alabilirsiniz
700tl daha pahalı, gerek var mı derseniz yok ama x670 olsun isterseniz diye atayım dedim
güzel duruyor teşekkür ederim vakit ayırdığın için bakıcam detaylı

Top Bottom