Neler Yeni

60% Klavye Özel Karakter Sorunu

uribiru

80+
Merhaba, herkes gibi büyük aliexpress indirimlerinden mekanik 60% klavye aldım fakat özel karakterler konusunda oldukça sıkıntı çekiyorum, klavye ingilizce olduğu için mesela ezberden nokta karakterine basıyorum fakat 60% klavye olduğundan çift tırnak, artı, eksi... gibi tuşlar yok dolayısıyla bu karakterleri nasıl yapacağımı bilmiyorum acaba bir rehber klavye haritası vs. bir şey var mı ?

_Emir

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,464
İsim
Emir
Aldığın klavyeyi atar msn?Ek olarak + - '' tuşlar klavyenın en üstünde bulunan 0-9 arasında ki rakamlarla yapılıyor
+ yapmak için shift+4
- yapmak için 0ın yanında 2 sağda ki tuş mesela

arda.wqqp

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
142
İsim
Arda
İlgilendiği Kategoriler
teknoloji
Merhaba, herkes gibi büyük aliexpress indirimlerinden mekanik 60% klavye aldım fakat özel karakterler konusunda oldukça sıkıntı çekiyorum, klavye ingilizce olduğu için mesela ezberden nokta karakterine basıyorum fakat 60% klavye olduğundan çift tırnak, artı, eksi... gibi tuşlar yok dolayısıyla bu karakterleri nasıl yapacağımı bilmiyorum acaba bir rehber klavye haritası vs. bir şey var mı ?
silme tuşunun altındaki \| tuşuna basarak virgül, shift ile basarak noktalı virgül, alt ile basarak `` bu işareti yapabilirsin (adını bilmiyorum)
FN + ESC basarak tırnak işareti " yapabilirsin

uribiru

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

uribiru

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
büyüktür ve küçüktür işareti nasıl yapılır onu da bulamadım :/

-Mehmet-

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru