Neler Yeni

Yardım 7800x3D için Core Performance Boost açılmalı mı?

Acık durmasıyla kapalı durması arasınd bi fark varmıdır acaba
%10 %20 daha az fps alırsın sisteme göre ekran kartın tam yükü vermez %80 +90 verir %10 falan illaa dahiliden kullanmak ister normal kullanım için çok iyi bir şey oyun dışı işlerde webde takılmak video izlemek için ama oyunlarda düşürür baya

Eko1910

80+
%10 %20 daha az fps alırsın sisteme göre ekran kartın tam yükü vermez %80 +90 verir %10 falan illaa dahiliden kullanmak ister normal kullanım için çok iyi bir şey oyun dışı işlerde webde takılmak video izlemek için ama oyunlarda düşürür baya
Ekran kartina bütce cıkmadı ileri zamanlarda degistircem rx6600xt var dahili gpu yu acıkmı kullanayım kapalımı

Monrch

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Yağız Aslan
kapalı kullan 3060 ti var bende de overlocklu kullanıyorum hafif kapalıyken çok fark ediyor özellikle max fps de
O 7800x3d gpu'sunu nasıl aktif etmeyiz ben denedim masasından opengl muhabbetine sadece 3080ti seçtim.

Shooter_U

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,125
İsim
Uğur
ya on numara işlemcin var bas gaza gitsin o işlemciye frenlemek yakışmaz 89-85 dereceleri görmez diye düşünüyorum. Gerekirse termal macun yenile kasaya fan ekle ama frene basma 😂💪💪💪

Sende cpb açık mı yoksa ayrı bir oc ayarı mı yaptın
cpb ayarı seçili değil ryzen master programında auto oc seçili sadece
anladıgım kadarıyla sıçramaları bu ayarlara baglıyorsun istediğin ayarı yap chrome açarsın bi uygulama açarsın ufacık bir şey olsa bile sıçrama olucak boşta dururkende sıçrama olucak mail bildirimi geldi diyede 5*8 derece sıçratır önemli bir şey olsa söyleriz sana sen keyfine bak pc de

Monrch

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Yağız Aslan
cpb ayarı seçili değil ryzen master programında auto oc seçili sadece
anladıgım kadarıyla sıçramaları bu ayarlara baglıyorsun istediğin ayarı yap chrome açarsın bi uygulama açarsın ufacık bir şey olsa bile sıçrama olucak boşta dururkende sıçrama olucak mail bildirimi geldi diyede 5*8 derece sıçratır önemli bir şey olsa söyleriz sana sen keyfine bak pc de
Hocam valla cpb kapattım sıcaklıklar baya düştü şu anlık bir sıçrama vs yok hatta üstüne bence cs daha fazla akıcı oldu :D ama days gone, nfs unbonud falan yine anlamadığım derece garip bir laglanma hissiyatı veriyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

bunun cevabını bekliyorum bende kapatacağım :)
Benim görev yöneticisinde gpu0 gözüküyor gpu1 vs gözükmüyor.

ruaF1912

80+ Bronze
Bu işlemciyi aldığınızda çoğu kişi al tak kullanıyor, Haliyle işlemci ısınıyor diye, soğutucularında sorun var sanıyorlar, 96MB önbelleğe sahip 3D V-CACHE işlemcinin ısınması gayet doğal stock ayarlarda. Fabrikadan 1.3V ile geliyor örneğin işlemci, Bu işlemci için Fazla. 1.2 kullanıyorum şahsen, PBO -31 ayarıyla, daha birçok ince ayar çekili şekilde Kule tipiyle OCCT testinde 71 dereceyi geçtiğini görmedim, Fanlarım 800RPM'de dönmesine rağmen. PBO/SoC V/CPU offset ayarları yapılmadan kullanmayın, güzel ayarı yakaladığınızda çok güzel sıcaklık değerleri ve stabilite sağlıyorsunuz. iyi forumlar.

Top Bottom