Neler Yeni

800TL ve Altı Kablosuz Mouse Önerinize İhtiyacım Var

ucsN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Umut Can Kalay
Öncelikle merhabalar. Razer deathadder chroma, g402, ve mm710 kullanımımdan sonra kablosuz mouse almaya karar verdim. Razer deathadderdaki sensör sorunundan sonra g402 aldım ve kötü seçim olduğunu düşündüğüm için değiştirme kararı aldım. Kuzenimden rival300s aldım. Onun da sensörü sıkıntılıymış. Elime tam oturmuştu(o zamanlar palm tutuyorum zannetmiştim). Daha sonrasında büyük boyutlu kablolu mouse arayışına geçtim. Bir tane konu açtım. Bir tane arkadaş "Rocket Jump Ninja" adında bir site önerdi. Bu sitede el boyutuna göre mouse bulabiliyorsunuz. El boyutlarımı girdim(20.6x10.2). Bu siteden sonra mouse tutuşumu öğrenmek için araştırma yaptım. Tarayıcıda gezerken istemsizce fingertrip kullandığımı farkettim. Aslında ben mouseu fingertrip tutuyormuşum. Hafif mouselarda şu zamanda çok popüler. Rocket Jump Ninja'da Cooler Master'ın mm710 modeli vardı. 53gr ağırlık ve PMW3389 sensör 400tl için oldukça makuldu. Hemen sipariş verdim. Ürün elime ulaştığında ilk hissiyat beklediğim gibi olmadı. Ürün çok hafifti ama bi o kadar da esnek ve tuş kalitesi kötüydü. Yapacak bir şey yok öyle möyle kullanacağız dedim ve kullanmaya başladım. 1. haftadan sonra kuzenim g305 mouseunu getirdi denemem için. Mouseun kablosuz oluşu o kadar hoşuma gitti ki. İnsan özgür hissediyor kablosuz mouseda. Hemen mm710'u iade ettim.

İade ettikten sonra kablosuz mouse arayışına geçtim. Seçenek olarak; 2.el G Pro Wireless, Razer Viper Ultimate; G305 (mm710'dan sonra kullandığım için ağırlığı boyutuna göre biraz fazla geldi ve ağırlık merkezi pilin konumundan dolayı arkada olduğu için beni rahatsız etti), Razer Mamba Wireless; Asus Pugio II ve SteelSeries rival 650.

Birkaç araştırmadan sonra Logitech Mouselar'ın uzun kullanım sonrasında çift click sorunu olduğunu gördüm. RVU'nun da sağ clickinde sorun olduğunu gördüm. Bu sorunlardan dolayIı Logitech mouselardan ve RVU'den biraz soğudum.

Mouse'da aradığım özellikler;

* Fingertrip kullandığım için ambidextrous tasarımlı mouse önerirseniz daha iyi olur (İlla olması gerekmiyor).

* Kaliteli ve uzun ömürlü olsun.

* Ağılık pek önemli değil ama çok ağır olmasın. 😂

* Şarjlı olması 1. tercihimdir çünkü piller mousea çok ağırlık yapıyor.

* Pubg, Valorant ve CSGO oynuyorum.

Çok detaya indiğimin farkındayım 😂. Çok araştırınca bu kadar oluyor. Önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleme:

clyber

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
107
İsim
Çağrı Hüseyin Dinç
160 TL’ye rampagein var fakat pilli

Chan

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,693
İsim
Can Öztürk
Glorious model 0 var 600 tl sanırsam birde kablo tutucu alırsın kablosuz gibi oluyor

clyber

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
107
İsim
Çağrı Hüseyin Dinç
Benim fikrim bir mouse a 800 tl vermek saçma rival 600 ün fiyatı 450 tl kablosuzu 900 ve özellikleri aynı yine de sen bilirsin

ucsN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Umut Can Kalay
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Glorious model 0 var 450 TL sanırsam birde kablo tutucu alırsın kablosuz gibi oluyor
Bu kablo tutucular cidden bu kadar işe yarıyor mu?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Benim fikrim bir mouse a 800 TL vermek saçma rival 600 ün fiyatı 450 TL kablosuzu 900 ve özellikleri aynı yine de sen bilirsin
Düştük bir kablosuz sevdasına :ROFLMAO:

clyber

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
107
İsim
Çağrı Hüseyin Dinç
Kablosuz hissiyatını tam olarak veremez fakat bu kadar fazla para vermekten iyidir

Chan

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,693
İsim
Can Öztürk
Bu kablo tutucular cidden bu kadar işe yarıyor mu?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Düştük bir kablosuz sevdasına :ROFLMAO:
Gayet ise yarıyor diye okudum denemedim ama ben olsam oyle yapardım oyun icin istiyosan zaten kablosuz ile oyun oynamak kötüdür

ucsN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Umut Can Kalay
Gayet ise yarıyor diye okudum denemedim ama ben olsam oyle yapardım oyun icin istiyosan zaten kablosuz ile oyun oynamak kötüdür
Kötü değil aşırı iyi. Performansları arasında fark yok zaten.

LURKER

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
543
İsim
Yiğit Erbabı
corsair dark core

Top Bottom