Neler Yeni

9 Tane Sorumlu Vereceğim Ders Var Ne Yapmalıyım?(Kaygılanıyorum)

Dahası  
Reaksiyon skoru
70
İsim
Ahmet Akgül

thErenSK

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Ders çalış. Klişe ama çalış.
Şuanda ergenlik dönemindesin yüksek ihtimal ve normal böyle şeyler. Telefonu, bilgisayarı bırakıp ders çalış. Hangi mesleği seçeceksin, o mesleğin üniversitesini sürekli hayal et. İstediğin mesleğin sahibi olduğunda ailen nasıl gurur duyacak seninle hayal et bunları. Canın sıkıldığı zaman bunları hayal et.
üniversiteden mezun olup iş bulamamak: selamın aleyküm :D
derslerim kötü değil ama bende kaygılıyım

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
70
İsim
Ahmet Akgül
Her şey ders değil emin ol ama bunu dememden kastım 'ümidim kalmadı' demiş olman.
Hatırladığım kadarıyla 50 geçme notuydu ve bu aslında çok kolay. Sadece düzenli çalışma ile olacak iş. Bu noktada tek yapman gereken bir eğitim ağı kullanman -EBA, YouTube vs.- ve yılmaman. Ben bazen sayısal derslerden inanılmaz sıkılırdım ve kodlama yapardım. Bu sayede işi eğlenceli hale getirirdim çünkü elbette sıkılırız. Mesela kimya dersinde -Kimya'ya Giriş- DTRB diye bir kodlama yapmışım. Bunun açılmı bilim adamlarının sıralamasıydı. DTRB kısaltmasını unutmam çünkü açılımı 'Dünya TüRkiye Bor'. Bunun anlamı da; D-> Dalton, T->Thamson, R->Rutherford, B->Bohr. Bunu anlattım ki bakış açısı kazan diye. Kendini üzme ve çalışmaya başka, nasıl eğlenebilirsin düşün :/ :)
Gerçekten böyle bir mesaja ihtiyacım vardı ne kadar teşekkür etsem az

Hudzell

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,457
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler
Mining, Trading, Kripto, Crack
Ya adam yanıyor siz de ateşini körüklemişsiniz arkadaş adamı azıcık motive edin ya
hocam hepsini bir anda olmasa da sıra sıra sorumlulukları vermeye gidebilirsiniz bu uzun sürer hatta bu yüzden geç diploma da alabilirsin ama
aynı anda 9 derse çalışmak yerine tek seferde 2-3 derse çalışıp geçmek daha mantıklı

herkes eğitimde başarılı olacak diye bir şey yok kimi derste başarılı olur kimi hayatta
içinizi karartmayın

Dahası  
Reaksiyon skoru
70
İsim
Ahmet Akgül
Ya adam yanıyor siz de ateşini körüklemişsiniz arkadaş adamı azıcık motive edin ya
hocam hepsini bir anda olmasa da sıra sıra sorumlulukları vermeye gidebilirsiniz bu uzun sürer hatta bu yüzden geç diploma da alabilirsin ama
aynı anda 9 derse çalışmak yerine tek seferde 2-3 derse çalışıp geçmek daha mantıklı

herkes eğitimde başarılı olacak diye bir şey yok kimi derste başarılı olur kimi hayatta
içinizi karartmayın
Hocam hiç bir şekilde umudum kalmadı fakat bu cümlenize hayran kaldım 'Ya adam yanıyor siz de ateşini körüklemişsiniz arkadaş adamı azıcık motive edin ya'

Ellie Williams

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,408
İsim
Meriç erbay
Her şey ders değil emin ol ama bunu dememden kastım 'ümidim kalmadı' demiş olman.
Hatırladığım kadarıyla 50 geçme notuydu ve bu aslında çok kolay. Sadece düzenli çalışma ile olacak iş. Bu noktada tek yapman gereken bir eğitim ağı kullanman -EBA, YouTube vs.- ve yılmaman. Ben bazen sayısal derslerden inanılmaz sıkılırdım ve kodlama yapardım. Bu sayede işi eğlenceli hale getirirdim çünkü elbette sıkılırız. Mesela kimya dersinde -Kimya'ya Giriş- DTRB diye bir kodlama yapmışım. Bunun açılmı bilim adamlarının sıralamasıydı. DTRB kısaltmasını unutmam çünkü açılımı 'Dünya TüRkiye Bor'. Bunun anlamı da; D-> Dalton, T->Thamson, R->Rutherford, B->Bohr. Bunu anlattım ki bakış açısı kazan diye. Kendini üzme ve çalışmaya başka, nasıl eğlenebilirsin düşün :/ :)
O kodlama işini 7. sınıfta Sosyalci yaptırıyordu bize.

DOGANALPASLAN

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Dostum bir şey soracağım : önceden hiç kütüphane ortamında bulundun mu? Mesela yarın bir devlet kütüphanesine sabah erkenden gidip ilgini çeken bir şeyi okumayı dener misin?

Telefonunu evde bırakıp.

Dahası  
Reaksiyon skoru
70
İsim
Ahmet Akgül
Dostum bir şey soracağım : önceden hiç kütüphane ortamında bulundun mu? Mesela yarın bir devlet kütüphanesine sabah erkenden gidip ilgini çeken bir şeyi okumayı dener misin?

Telefonunu evde bırakıp.
Hayatımda bitirdiğim kitap sayısı az şuan okuduğum kitap Bir Psikiyatristin Gizli Defteri adlı bir kitap fakat ilgimi çekmiyor

Faristod

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,088
İsim
Arda Aydın
Arkadaşlar nerden nasıl başlasam bilemiyorum kafamda çok dağınık 9 tane vereceğim sorumlu derslerim var geleceğim için kaygılanıyorum ailemi yüz üstü bırakmak istemiyorum 11 sınıfa geldim fakat hiç bir şey bilmiyorum üzülüyorum uyuyamıyorum sadece geleceğimi ve annemin benim okuyamadığımı görmesinden korkuyorum gerçekten psikolojim bozuldu arkadaşlar ne yapmam gerekiyor bana tavsiyeleriniz nelerdir bu zamanda liseyi bitiremeyen bir genç olmak istemiyorum

Aslında çalışmak istiyorum fakat hemen bayıyorum kaytarıyorum beynim sanki çalışmamı istemiyor çalışma diyor bana bu düşünceyide kıramıyorum
Eşit ağırlık öğrencisiyim fakat 10 Sınıftan kaldığım matematik biyoloji ve kimya derselerini imkansız veremeyeceğimi düşünüyorum

Abilerim kardeşlerim bana ne tür bir tavsiyede bulunabilirsiniz gerçekten hayattan bir ümidim kalmadı.
Ben de öyleyim yapıcam lan bu sefer diyorum en fazla 1hafta programıma uyabildim.
Ben ortalamayı 50 yapıp geçiyordum her sene bir de edebiyatı veriyordum işte.
4 sene boyunca hiç çalışmadım sınava giricem hedefim yok pişman değilim daha fazla çalışmayı isterdim ama yine şansım olsa yapamayacağımı biliyorum.
Eğer birşeyi denediğin halfe yapamıyorsan ya birdaha dene ya da üzülüp durma çünkü faydası yok.
Açığa geç bir şey yap liseyi bitir işe gir bizim kafamızdaki insanların çok kasabiliceğini düşünmüyorum çünkü

HoYeon Jung

80+ Gold
ünüversiteden mezun olup iş bulamamak: selamın aleyküm :D
derslerim kötü değil ama bende kaygılıyım
Hocam şimdi bir şey yazacağım ama malum partiyi savunuyorum sanacaksınız ama gene de yazayım.

Hocam bu işsizlik olayı bence insanların abartması. Yani üni. mezunlarının işsiz kalma olayı abartı gibi geliyor. Açıkçası ben ismi bilindik ve köklü okullardan mezun olupta işsiz kalan çok az kişi gördüm. Adamlar Hakkari'den bir üniversite okuyor, (Yanlış anlaşılmasın. Puan düşük diye dedim.) ve sonra işsiz kaldım. Yaşım kaynaklı pek bilgim yoktur ama bana da sorsalar, Hacettepe mezunu birisi mi, Gaziantep'te puanı düşük bir okuldan mezun olmuş birisi mi diye. Ben Hacettepe derdim. Tabii ki bu olaylar aşırı saçma. Şu sonuca varıyor, zeki olmayanlar işsiz kalacak. Böyle bir şey demek istemedim. Umarım anlatmak istediğimi anlamışsındır.

StrongesT

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
293
İsim
Ahmet Ceyhun BİLİR
Gerçekten böyle bir mesaja ihtiyacım vardı ne kadar teşekkür etsem az
Bak şunu söyleyeyim, bizim okulda bir arkadaşım vardı üstelik yakın ama çok değil. Çoçuğun işi serserilik ve bir gün yardım istedi ve notlarımı paylaştım. Çocuk benden yüksek aldı ıquweıjqwe. Sizin gayretiniz de bu noktada çok önemli çünkü eğitim sistemimiz iyi değil. İyi değil çünkü ben hayatım boyunca çok samimi söylüyorum, devlet okulunda 2 kere rehberliğin kapısını çaldım ve bana bir program yazmasını istedim. 5 dk baktı bilgisayara ve hazır program çıkarıp doldurtturdu. Demek istediğim en önemli olan şey Rehberlik ama hemen hemen hiçbir devlet okulunda bu önemli olan faktör çalışmıyor. Yani sizin gayretiniz, sizi bir yerlere getircek. Umarım kendini sıkmadan, günde max 6 saat çalışırsın. Belli bir zamandan sonra verim düşecek ve sıkılcaksın. Mümkün olduğunca ara sürer gibi vites arttıra arttıra git yoksa yolda kalırsın. Bu arada kendin için çalış, ailen senin ayakta durmanı ister, onlar için çalışmanı değil :)

Top Bottom