Neler Yeni

9000 TL Civarı Sistem Tavsiyesi

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ali Fuat ÇALIK
Merhaba arkadaşlar,
Youtube'da Donanım Arşivi kanalını uzun zamandır takip ediyordum. Foruma da üye olmak bu zamana kısmetmiş.
Fazla uzatmadan konuya girmek istiyorum, konu başlığından da anlaşılacağı üzere yaklaşık 9000 TL ye (üst sınır) bir sistem toplayacağım.
Aslında birkaç tane belirlemiştim kafamda ama bu doların artması ile birlikte her şey yerle bir oldu.

Şimdi öncelikle bilmeniz gerekenleri söylüyorum;
1) Bilgisayar mühendisliği bölümünü okuyorum haliyle uzun süre bilgisayar başında kalıyorum, benim için olmazsa olmaz güç tüketimi.
Çok fazla güç tüketmemeli. Fatura geldiğinde öküzün trene baktığı gibi faturaya bakmak istemiyorum :D
2) Oyun çok fazla oynamıyorum öyle 2K, 4K gibi takıntılarım yok. 1080p idealdir benim için, parçalar ısınmasın yeterli. (özellikle işlemci ve ekran kartı - fan sesi duymak istemiyorum-)
3) Toplayacağım sistem ileride upgrade edilebilmeli. işlemci değiştirirken anakart veya ekran kartı değiştirirken işlemci ve akabinde diğer parçaları da değiştirmek istemiyorum.
Aklımda Intel tarafında i5 10600 ve AMD tarafında ise Ryzen 5 3600 var
4) Unutmadan Wi-Fi ve Bluetooth kullanımı benim için önemli anakart tarafında, buna uygun sistem tavsiyelerine açığım.

Kendi topladığım sistemler şunlardır;
Intel: https://www.sinerji.gen.tr/Pc-Toplama/Config/C3JRPEDY
AMD: https://www.sinerji.gen.tr/Pc-Toplama/Config/2K9RXZ4M (3600 stokta olmadığı için 3500 seçtim bilerek, 3600 olarak kabul edin)

hangi parçalar değiştirilmeli hangileri kalmalı yorumlarınızı bekliyorum.
Şimdiden teşekkürler.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ali Fuat ÇALIK
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bence bu bütçede aceleniz yoksa rtx 3060-3060 ti bekleyin
Maalesef bir an önce başlamam gereken projelerim var, 1 hafta içerisinde almayı planlıyorum.
Vaktim olsa 4. nesil ryzen işlemciler ile radeon 6000 serisini beklerdim ama o kadar bekleyemem dediğim gibi.
hem doların ne olacağı da belli değil birkaç aya 8 bile olabilir.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
972,651
Üyeler
153,748
Son üye
Asque3567
Top Bottom