Neler Yeni

Acer Nitro 5 12700H işlemci çok ısınıyor

Fahkumram

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Yavuz Novachrono
Hocam bir de sizin sistemde şuan ekran kartınızı bir şey kullanıyor. Ekran kartınız boşta değil o yüzden de yüksek görünüyor olabilir. Bir işleminiz intel ekran kartı değil harici ekran kartını kullanıyor
Mux switch aktif o yüzden

Deepnise

80+
İşte bu yüzden acer yerine loq tercih ettik. Masaüstünde maks 40-45 derece stand yok.

TyShame

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
136
İsim
Halil Karagöz
Mux switch aktif o yüzden
Sistem içindeki bazı borular işlemciyle bağlantılı ekran kartınızı kullandığınızda o ısı ona da ulaşıyor. Oyun veya grafik işlem yükü gerektirmeyen durumlarda dahili ekran kartını kullanın bir daha atın fotoğraf.

Fahkumram

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Yavuz Novachrono
Sistem içindeki bazı borular işlemciyle bağlantılı ekran kartınızı kullandığınızda o ısı ona da ulaşıyor. Oyun veya grafik işlem yükü gerektirmeyen durumlarda dahili ekran kartını kullanın bir daha atın fotoğraf.
Mux kapattım maalesef sonuç değişmedi, garantiye versem iyi olacak.

Fahkumram

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Yavuz Novachrono
Bakım yaptırdın mı hocam yakın zamanda ? Kaç aydır bakım görmüyor sistem
Şubatta aldım bakım yaptırmadım hiç
Mesaj otomatik birleştirildi:

İşte bu yüzden acer yerine loq tercih ettik. Masaüstünde maks 40-45 derece stand yok.
Hocam benim modelin aynısını kullananlarda böyle sıcaklıklar yok o yüzden sormak istedim

TyShame

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
136
İsim
Halil Karagöz
Şubatta aldım bakım yaptırmadım hiç

Hocam benim modelin aynısını kullananlarda böyle sıcaklıklar yok o yüzden sormak istedim
Temmuz bitiyor hocam neredeyse 6 ay olmuş aktif oyun oynuyor musunuz veya masa harici yerlerde kullanıyorsanız kirlenmiştir bence temizletin garantiye yollayıp. İlk aldığınızda da böyle miydi ?

burakatan

80+
Soğutmasının sıkıntılı olduğunu düşünmüyorum Şuan bende nitro 5 kullanıyorum an 515 46 modeli sıvı metal yok stok termal macun, özellikle performans moduna aldım @burakatan hocam görsün diye boşta değil tarayıcıda o derecelere gelmesi zor eğer altında soğutucu var ise ( arka planda video açık).

Alıntıyı görüntüle

Varsayılan modda fanlarım 1800 RPM değerinde hatta bazen durdukları da oluyor bunun sebebi altında soğutucu olması ve işlemci gücünü biraz kısması. benim bilgisayarım varsayılan moda ekran kartı maks 80 W işlemci maks 50 W güç çekiyor. Performans modunda ekran kartı 150 +25 ve 90 W a kadar işlemci çıkıyor farkları bu.
Alıntıyı görüntüle
Varsayılan moda değerler bu şekilde.
Hocam Intel işlemcilerde oluyor ısınma. AMD'ler zaten düşük güçte çalıştığı için çok ısınmıyor. Bir de arkadaşın dediği gibi CPU ve GPU için ortak borular kullanıldığından GPU da çalışırken CPU'ya yeterince soğuk hava kalmadığından ısınıyor. Kısacası Nitro 5'lerin ve hatta Nitro 16'ların bile soğutması iyi değil. Nitro 16'da sıvı metal kullanıldığı için kurtarıyor ama Nitro 5 termal macunla soğutamıyor.

Fahkumram

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Yavuz Novachrono
Temmuz bitiyor hocam neredeyse 6 ay olmuş aktif oyun oynuyor musunuz veya masa harici yerlerde kullanıyorsanız kirlenmiştir bence temizletin garantiye yollayıp. İlk aldığınızda da böyle miydi ?
İlk aldığımda da böyleydi üniersitede olduğum için servise göndermedim bilgisayara ihtiyacım vardı.

TyShame

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
136
İsim
Halil Karagöz
Hocam Intel işlemcilerde oluyor ısınma. AMD'ler zaten düşük güçte çalıştığı için çok ısınmıyor. Bir de arkadaşın dediği gibi CPU ve GPU için ortak borular kullanıldığından GPU da çalışırken CPU'ya yeterince soğuk hava kalmadığından ısınıyor. Kısacası Nitro 5'lerin ve hatta Nitro 16'ların bile soğutması iyi değil. Nitro 16'da sıvı metal kullanıldığı için kurtarıyor ama Nitro 5 termal macunla soğutamıyor.
Aslında burda tamamen suç acer de değil de biraz intelde gibi :D
İlk aldığımda da böyleydi üniersitede olduğum için servise göndermedim bilgisayara ihtiyacım vardı.
Hocam kaliteli bi macun alıp gönderin Pullsar markasını öneririm fiyat performans ürünler satıyorlar soğutma performansınıza olumlu etki yapacaktır. + malesef intel işlemciler undervolt görmeden kendine gelemiyor undervolting yapın ve altına bi soğutucu alın. Önerebileceklerim bu kadar.

Top Bottom