Neler Yeni

AÇIKLANACAK MÜJDEDEN SİSTEMLERE İYİ BİR ETKİ OLUR MU

DiabLo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
639
İsim
Mehmet Özdemir
Gençler herkezin fikirlerini almak istiyorum lütfen bu konuda fikrinizi belirtebilirmisiniz ? Demem o ki doğalgaz veya petrol rezervi bulunduğu iddia ediliyor "Bloomberg" "EuroVision" Bu şekilde iddialar attı ortaya ve bu dedikleri müjde gerçekten de doğru ise bunun dolara ne gibi bir etkisi olur ve eğer etkisi olursa sistem fiyatlarına nasıl bir yansıma sağlar çok düşer mi ?
#Negibietkisiolur

Alper Arıkan

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Gençler herkezin fikirlerini almak istiyorum lütfen bu konuda fikrinizi belirtebilirmisiniz ? Demem o ki doğalgaz veya petrol rezervi bulunduğu iddia ediliyor "Bloomberg" "EuroVision" Bu şekilde iddialar attı ortaya ve bu dedikleri müjde gerçekten de doğru ise bunun dolara ne gibi bir etkisi olur ve eğer etkisi olursa sistem fiyatlarına nasıl bir yansıma sağlar çok düşer mi ?
#Negibietkisiolur
Zaten anca 8 yıl sonra çıkaracaklarmış o petrolü veya doğalgazı, şu anlık Bi etkisi olmaz yani :D

ahM3TTTTT

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,358
İsim
Ahmet Can Akgün
Şimdi etkisi olmaz ama eğer doğalgaz-petrol rezervi falansa 1-2 seneye belki ekonomimiz azda olsa gelişebilir.

Alper Arıkan

80+ Gold
En İyi Cevap
1
#Negibietkisiolur
Reuters de Karadeniz de 800 milyar metreküp doğalgaz var demiş

CailyxS

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
Emir Aksoy
şu an ne olduğu kesin değil ama doğal gaz rezervidir büyük ihtimal ile çünkü o bölgenin yakınından bile petrol rezervi bölgesi yok maalesef ekonomiye çok büyük bir katkısı olması için kendimiz çıkartıp işleyip satmamız lazım

kad1RRR

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,890
İsim
kadir
Dolarda düşme yaşansa da fiyatlara yansımaz.Bu hep böyleydi ve böyle devam edecek.

bodmes

80+ Gold
En İyi Cevap
5
Doğalgaz ya da petrol bulunduysa dolara etki eder belki 6’lara kadar düşebilir bu da sistem fiyatlarını etkiler

semre57

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
426
İsim
Emre Ağan
Eğer konuşulduğu gibiyse, yani müjde petrol ve doğalgaz gibi bir şey ise açıklandığında düşmesini muhtemel görüyorum. 800 milyar ile 26 trilyon arasında miktarda olduğu söyleniyor. Her ne kadar petrolün 8-10 yıl sonra ancak çıkarılabileceği doğru olsa da varlığı bile büyük bir güç. Sistemi vesaire etkiler mi bilmiyorum ancak kısa süreli düşüş yaşanır gibime geliyor.

songokutr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,194
İsim
haro
Eğer konuşulduğu gibiyse, yani müjde petrol ve doğalgaz gibi bir şey ise açıklandığında düşmesini muhtemel görüyorum. 800 milyar ile 26 trilyon arasında miktarda olduğu söyleniyor. Her ne kadar petrolün 8-10 yıl sonra ancak çıkarılabileceği doğru olsa da varlığı bile büyük bir güç. Sistemi vesaire etkiler mi bilmiyorum ancak kısa süreli düşüş yaşanır gibime geliyor.
10 yıl sonra çıkarılacaksa 2040 ta belki de benzin tamamen ortadan kalkacak. Hiç bir şey yapmamaktan tabii ki de iyidir ama araplar gibi 100 sene petrol var diye sefa süremeyecegiz sanırım.

Top Bottom